Aankondiging veiling 1 ACA Auctions, 15 januari 2013

ACA AuctionsAmsterdam Curiosa & Art Auctions is een samenwerkingsverband tussen Zwiggelaar Auctions van Vincent Zwiggelaar en Klinkhamer Antiek. Het plan om samen veilingen op het gebied van Kunst en Curiosa op te zetten bestond al en toen enkele prachtige privé-collecties werden aangeboden was het snel beslist. Nu, na een paar maanden is de veiling in aantocht. Spannend natuurlijk voor ons, maar vooral heel leuk. In deze nieuwsbrief zullen we u een voorproef geven van wat er onder de hamer gaat.

De categorieën Toegepaste Kunst en Grafische Kunst bevatten aardewerken tegels van Hildo Krop, een Haga vaas van Chris Lanooy, schilderijen van Willem Maris Jr, Herman Heijenbrock, Max Bueno de Mesquita, Blok van der Velden, Jan Toorop en een aantal unieke plateelontwerpen, vermoedelijk gemaakt voor Plateelbakkerij Zuid-Holland

De 43 werken van de Joodse schilder Martin Monnickendam volgt daarna en vormt de eerste special in deze veiling en is museaal. Een deel van deze werken is niet eerder gezien en zal worden opgenomen in het supplement op het standaardwerk over Monnickendam.

In de rubriek Reclame vindt u emaille borden van Ten Have, Union, blikken van Bensdorp en Droste, tussen de affiches o.a. Willy Sluiter, werk van Dick Bruna en circusaffiches. Het eerste deel van een grote verzameling Speelgoed herbergt een prachtige blikken Sedan uit ca. 1920 van Tipp & Co, 19e eeuwse kinderspelen waaronder een zeldzame Descente Perilleuse, blikken treinen, ADO houten speelgoed.

Verder zijn er Sieraden, waaronder oorbellen met roos geslepen diamanten, Curiosa van een grote hoeveelheid tondeldozen tot een Amsterdamse gevelsteen uit 1768, glaswerk van de 8e tot de 19e eeuw, een collectie Kurketrekkers en Boeken waaronder de complete Halcyon inclusief de 4 houtsnedes van M.C.Escher.

De tweede grote privé-verzameling in deze veiling is Aziatica. Het betreft meer dan 150 kavels met voornamelijk netsukés, okimono's en andere ivoren voorwerpen. De verzameling is in ruim 50 jaar opgebouwd en heeft vele hoogtepunten als een 18e eeuwse Chinese spiegel van jade, zilver en halfedelstenen en een volledig bewerkte visitekaartjeshouder.

We hopen u hiermee een aanlokkelijke voorproef te hebben gegeven op de komende veiling!

Kijkdagen:11 t/m 13 januari 2012, 11-17 u. Nes 116 in Amsterdam.
Veiling: Dinsdag 15 januari vanaf 19.00 in het Bethaniënklooster, Barndesteeg 6, Amsterdam.

Wanneer u niet aanwezig kan of wil zijn op onze kijkdagen of veiling is er natuurlijk de mogelijkheid alle kavels uitgebreid via onze website te bezichtigen. Eventuele biedingen kunt u ook via de site of per email uitbrengen.

Met vriendelijke groet,
Vincent Zwiggelaar en Stephan Veenstra
Amsterdam Curiosa & Art Auctions
0031 (0)6 4798 6138
0031 (0)6 2317 6556
aca.auctions@gmail.com

ACA Auctions
Verlengde Hereweg 1a
9721 AB Groningen
0031 (0)6 4798 6138
0031 (0)6 2317 6556
aca.auctions@gmail.com
www.aca-auctions.nl

KVK 55738788
ABN-AMRO bank 453319041
IBAN NL14ABNA0453319041
BIC ABNANL2A

De catalogus in pdf

Uitschrijven voor de nieuwsbrief