150-190 Literatuur

veiling / 24 april 2012
[150 - 160] [162 - 171] [172 - 175]
kavel: 150
Boekenweekgeschenken
-Vereeniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels, 1932-1948. 1932 naam op voorplat, 1933, 1938 en 1941 vochtvlekken op rug, overige exemplaren in goede staat. Inclusief het zeldzame mapje ansichtkaarten 1934 en het kleine geschenk uit 1946 + herdruk J. Tersteeg, de uitgever en zijn bedrijf, 1930. -

verkocht € 310,00
kavel: 151
[René Kieffer] Viy
-N.W. Gogol. Franse vert. Vivier - Kousnetzoff. Parijs, R. Kieffer, 1930, (2), 77, (2) p., gelithogr. platen in kleur C. Kousnetzoff, gedrukt in 525 genummerde exemplaren, bewerkte lederen band met vergulde details door René Kieffer, originele kart. omslag meegebonden, 4to.-
€ 800 - € 1200
kavel: 152
Een Naamloos Strijder
-Gedicht door Hector Mantinga (Maurits Mok 1907-1989). Prenten van Lucas Vandervelde. Ondergronds gedrukt in mei 1944. Verlucht met prenten met handdruk van de blokken werden genomen. Dit is nr. 49/100 Gesigneerd door schrijver en verluchter. 38x26 cm. -

verkocht € 70,00
kavel: 154
Terzinen van de Mei
-J.B. Charles (W.H.Nagel), Hendrik Werkman, Bezige Bij, 1944. 4 p. Oplage 200 ex.-

verkocht € 425,00
kavel: 155
Willem Frederik Hermans
-Cascaden en Riolen, De Bezige Bij, Amsterdam, 1986. 24 p. In linnen. Genumm. 565/600. + De Doka van Hercules, door W.F. Bernards, (stripparodie op de Donkere Kamer) Amsterdam, 1981. 32 p. +Gitaarvissen en banjoklokken, Thomas Rap, 1991, 68 p. in linnen gebonden - en Mandarijnen op Zwavelzuur I, G.A. van Oorschot, 1955.-

verkocht € 60,00
kavel: 156
Jan Cremer krant
-nr. 1, 1967 tm nr. 9, 1999. + Bulkboek Jan Cremer nummer en de Cremer Museumkrant, gemeentemuseum den Haag.-

verkocht € 100,00
kavel: 157
J.M.A. Biesheuvel Verzameld Werk
-2008. 3 Delen in cassette. Een van de 25 in leer gebonden exemplaren, die niet in de handel waren. Genummerd en gesigneerd door de auteur. -

verkocht € 260,00
kavel: 158
Braak. Maandelijks cahier voor proza, poëzie en critiek. No. 4.
-Red. Remco Campert, Rudy Kousbroek, Lucebert en Bert Schierbeek. Amst., 1950, 77-104 p., gestencild in rood, blauw en zwart, ills. en orig. omslag Lucebert.-

verkocht € 70,00
kavel: 159
Vijf 5 tigers.
-R. Campert, J. Elburg, G. Kouwenaar, Lucebert en B. Schierbeek. Amst., De Bezige Bij, z.j. (1955), 1ste editie, 86,(1) p., orig. kart. band met stofomslag.-

verkocht € 75,00
kavel: 160
Hugo Claus
-Sonnetten. Amst., De Bezige Bij, 1987, 35, (2) p., gedrukt in 500 exemplaren, orig. halfmarokijn. - De oplage bestond uit 475 ex. voor de handel en 25 ex. voor de auteur. Ons exemplaar is gesigneerd door de auteur en "h.s.". Toegevoegd: Idem, Mijn honderd gedichten. Amst., De Bezige Bij, 1986, 153, (7) p., gebonden in goudbeletterd halfmarokijn.-

verkocht € 80,00