390-449 Varia II

veiling / 24 april 2012
[390 - 399] [400 - 409] [410 - 419] [421 - 430] [431 - 440] [441 - 449]
kavel: 390
On Chinese Currency. Coin and Paper Money
-Door W. Vissering. Leiden, E.J. Brill, 1877, XV, (1), 228 p., enkele platen, orig. pap. omslag.-

verkocht € 60,00
kavel: 391
[Militaria] Voorheen en thans. Eene vergelijkende beschouwing bij het zeventig jarig bestaan der Militaire Willems Orde. 1815-30 April-1885
-Door J.J.W.E. Verstege. Amst., J.H. de Bussy, 1885, XIII,(2), 90 p., orig. pap. omslag. + 1815. 30 April. 1890. De Militaire Willems-Orde. Het vijf-en-zeventig-jarig bestaan. Door L.F.A. Winckel en G.B. Hooyer. Leiden, A.W. Sijthof, 1890, (4),150 p., orig. gelithogr. pap. omslag (omslag keurig gerestaureerd).-
€ 80 - € 140
kavel: 392
[Suriname] Ons Rijk Suriname. Schetsen voor Neêrland's volk, zijn handel en nijverheid
-Door A.J. Riko. Rott., Nijgh & Van Ditmar, 1833, VII, (1), 287 p., halflinnen uit de tijd. + De vrouw in Suriname. Uitgegeven door het Surinaamsche sub-comitee "De vrouw 1813-1913". (geen plaats, geen jaar), 107 pag., illustraties, orig. pap. omslag, oblong 8vo. + Beknopt handboek van de aardrijkskunde der kolonie Suriname. Door J. Bueno Bibaz. Gron., J.B. Wolters, 1881, (6), 42, (4) p., linnen band - en 2 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 393
[Suriname] "De troepenmacht" in Suriname
-Door F.G.J. Bosschart. Breda, P.C.G. Peereboom, 1900, 1ste ed., 127 p., platen, vouwkaarten en tabellen, halflinnen uit de tijd (of iets later).-

verkocht € 200,00
kavel: 394
Herinneringsboek. Luchtbescherming 1940-1945. Rotterdam vak 3a.
-Redactie F. Been e.a. Rott., Luchtmachtbeschermingsdienst, (1945), 232, (4), illustraties en advertenties, orig. gedecoreerd (heel licht verschoten) halflinnen (mooi exemplaar). + Vijf Jaar Luchtfront. Het Vliegveld Gilze-Ryen als Oorlogs-Terrein. Gilze-Rijen, Illustrious, (1947), 159 p., gevouwen kaart, illustraties, orig. halflederen band (goed).-
€ 80 - € 160
kavel: 395
[Boeken over boeken]
-K. Broos, Mondriaan, De Stijl en de Nieuwe Typografie (Amst./ Den Haag, 1994); A.A.M. Stols, Het schoone boek (Rott., 1935, "De toegepaste kunsten in Nederland"); P. Gijsbers en A. van Kempen, Deugdelijke arrebeid vordert lang bepeinzen. Jubileumboek uitgegeven ter gelenheid van het 250-jarig bestaan van uitgeverij Bohn 1752-2002 (Houten, 2002); M. Oostra, Ids Wiersma. Het grafische werk (Drachten, 2003) en Adreslijst van het Vlaamsche boekwezen (...) (Brussel, 1938) - en metalen reclameplaat "Prisma boeken, het Nederlandse Pocket boek", ca. 1953.-

verkocht € 100,00
kavel: 396
The Tongue Cut Sparrow./ Battle of the Monkey & the Crab. Japanese Fairy Tale Series No. 2 & 3
-Tokyo, Kobunsha, (ca. 1885), (22); (18) p., tekst in Engels, handgekleurde houtsnedes, gebonden als blokboek - en: Laat 19de eeuwse Japanse houtsnede, 36,5x25 cm. (enkele wormgaatjes).-
€ 100 - € 200
kavel: 397
[Scheepvaart] Klein archief "Firma Teunis van Andel", Gorinchem
-Ca. 100 afschriften, aktes, testamenten, beschikkingen, bestekken en overeenkomsten van de familie Van Andel en "Firma Teunis van Andel", meest 19de en begin 20ste eeuw, in ijzeren kistje.-

verkocht € 350,00
kavel: 398
De Flesch
-Gevolgd naar de 8 teekeningen van G. Cruikshank. Met Bijschriften door W. Mets. Tzn. Gebr. Koster. Amsterdam. Amand. Lith. Amsterdam, ca. 1850. Oblong album. Oorspr. tekst, C.Mackay. Vertaling van "the Bottle", 1847. Leporello, met platen en aan versozijde de omgekeerde tekst. Bladen en voor-en achterzijde los, maar goed bewaard gebleven en goed restaureerbaar.-

verkocht € 100,00
kavel: 399
[Wijnetiketten] Collectie van ca. 400 wijnetiketten
-Meeste jaren '70, verschillende landen (meest Frankrijk en Duitsland), verschillende formaten. Toegevoegd: Spectrum Wijnetiketten verzamelalbum (leeg).-
€ 60 - € 100