100-124 Amsterdam

veiling / 24 april 2012
[100 - 109] [110 - 119] [120 - 125]
kavel: 110
Historische Beschryvinge van de Reformatie der stadt Amsterdam. Isaak le Long. Amsterdam. Van Septeren. 1729
-Perkament. Folio. compleet met tall. gravures in en buiten text met plattegrond van Amsterdam en 1 grote uitslaande prent van de [Nicolaaskerk en Bootermarkt], lichte besch midden prent, 52x66 cm.-

verkocht € 500,00
kavel: 111
Historische Beschrijvinghe der seer wijt beroemde Coopstadt Amsterdam....J. I. Pontanus. Amsterdam. Jod. Hondius. 1614
-Perkament, 4to. opgepl. Lat. titelpag. en Ned. titel. 1e schutblad los. Notities in hs met potlood en pen. Opgepl. beschr. hoort bij ander ex. Inc. ex. met frontispiece, 51 ill. en kaartjes in de text en 1 uitslaande kaart. 3 losse kaarten toegevoegd. Sold W.A.F.-
€ 500 - € 1000
kavel: 112
[Amsterdam] Status Quo van Amstels Beursgebouw
-Amsterdam, J.C. van kesteren, 1840. 79 p. Rug besch. maar compleet. + Bedenkingen tegen het staatsontwerp Centraal-Station in het Open Havenfront mitsgaders Ontwerp-station Leidsche barriere (..) Erven H. van Muster & Zoon, Amsterdam, ca. 1880. 16 p. Incl. de bijgevoegde prent van het nieuw Centraal-Station te Amsterdam in wording uit het weekblad voor Nederland no. 382. -

verkocht € 70,00
kavel: 113
[Amsterdam] Souvenir d'Amsterdam. Dessins de Fr. Wittig
-Amst./ Leipzig/ Londen, F. Muller/ F.A. Brockhaus/ Williams & Norgate, (laat 19de eeuw), titelpag. en 21 bladen met 52 afbeeldingen, los in orig. portfolio met linten, folio.-

verkocht € 55,00
kavel: 114
Klein archief mbt Sloterdijk en de familie Van Suchtelen van de Haere
-Bestaande uit veschillende foto's, brieven, artikelen en (voedsel)bonnen, samengevoegd in een ordner.-

verkocht € 80,00
kavel: 115
[Gedenkboeken] Feestnummer uitgegeven ter gelegenheid van het Twintigjarig Bestaan van de Vereeniging Hou' en Trouw
-Amst., 1905, 95 p., tipped-in plaatjes, orig. pap. omslag, gebonden als blokboek, folio (af en toe roestvlekkig). - Feest-uitgave van het Wiskundig Genootschap te Amsterdam (...) ter gelegenheid der viering van zijn honderdjarig bestaan. Haarlem, Joh. Enschedé en zonen, 1879, ongepagineerd, enkele facs. en tabellen, gemarmerde pap. omslag uit de tijd, folio - en 1 ander.-

verkocht € 40,00
kavel: 116
[Amsterdam] Extracten, Ordonanties. 17e-18e eeuw. 14x
-14 verschillende Ordonnanties en Extracten, betrekking hebbende op Amsterdam. Gedrukt bij 6 verschillende Amsterdamse drukkers vanaf 1651.-

verkocht € 100,00
kavel: 117
Herinneringsalbum Stelling van Amsterdam
-Herinnerings Album aan de Mobilisatie van het Nederl. Leger. Uitg. met toestemming de betrokken Militaire Autoriteiten. Th. J. Wijnoldy Daniëls, Res.-Kapitein, Amsterdam, 1916. Rijk geillustreerde uitgave. Oblong, fraai in nieuwe kunstlederen band gezet.-

verkocht € 60,00
kavel: 118
Oud Amsterdam naar penteekeningen van L.W.R. Wenckenbach met een inleiding van J.F.L. De Balbian Verster. De Bussy. Amsterdam. 1926
-In casette: Oud Amsterdam en Catalogus van een zeer fraaie verzameling penteekeningen .... door L.W.R. Wenckenbach. Toegevoegd: Wenckenbach's Amsterdam. 104 facsimile's van pentekeningen. Ingeleid door Ir. Weller en bijeengezocht door Drs. H. Rowaan. Uitg. mij. Septuaginta. In doos met linnen omslag.-

verkocht € 180,00
kavel: 119
Amsterdam met der zelver voornaamste gebouwen
-D'Amsterdam et deses principaux bastimens. Ca. 1650. Oblong klein 4to. Schaapleren band. Incompleet met titelpagina en Amsterdam met zyn nieuw uytleggingh en vergroting in 't Iaer 1646 en 40 gravures door J. Veenhuijsen en S. Webbers + 8 extra gravures door C. Allard. Enkele pag. wat bruine vlekken, meest schoon en fraai. -

verkocht € 220,00