veiling / 13 november 2012 / 100-157 Amsterdam
[122] [123] [124] [125] [126]
kavel: 124 verkocht € 3200,00

Pierre Fouquet - Nieuwe atlas van de voornaamste gebouwen en gezigten der stad Amsterdam, met derzelver beknopte beschryvingen

Amst., D.J. Changuion en P. den Hengst, 1783. 2 delen, teksdeel: 73 beschijvingen op (128) p. Plaatdeel: titelpag. in rood en zwart, (5) bladen, gegrav. plattegrond van Amsterdam, 100 platen o.a. door Paul van Liender en Simon Fokke naar Jan De Beijer en door Caspar Jacobsz. naar J. de Vlaaming, halflederen band uit de tijd, folio/ groot oblong folio.

Complete serie platen. Eerste tekstp. van plaatdeel gerestaureerd, tekstdeel met enkele (forse) restauraties, voor de rest een prima exemplaar. Doorgaans is dit werk gebonden in 2 folio delen met gevouwen platen, bij ons exemplaar zijn de platen gebonden in groot oblong formaat, dus met ongevouwen bladen.