660-741 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 13 november 2012
[660 - 670] [671 - 680] [681 - 695] [696 - 705] [706 - 715] [716 - 725] [726 - 739] [740 - 741]
kavel: 660
George Hendrik Breitner
-- Indrukken en biografische indrukken van A. Pitt, W. Steenhoff e.a. met 90 fotogravures naar zijn werken, Amsterdam, Scheltema en Holkema's boekhandel, ca. 1902. In door Lion Cachet ontworpen kalfslederen band met reliëf- en goudopdruk, folio. (6) 178 p. -

verkocht € 160,00
kavel: 661
Hendrik Werkman (1882-1945) - Prière pour nous autres charnels
-Een gedicht van lieutenant Charles Péguy gevallen aan de Marne op den weg tusschen de dorpen Villeroy en Monthyon 5 September 1914. Blauwe Schuit, H.N. Werkman. Oplage 90 ex. bestemd voor vrienden van De Blauwe Schuit. 4p. touwgebonden. -

verkocht € 1100,00
kavel: 662
[M.C. Escher] Ex libris G.H. 's Gravesande
-Houtsnede, (1940), 6,0x6,0 cm., "van dichten comt mi cleine bate die liede raden mi dat ict late".-

verkocht € 250,00
kavel: 663
Marc Chagall (1887-1985) Le Cirque d'Izis
-Jacques Prévert, Monte Carlo, Andre Sauret, 1965. 172 p. Foto's Izis Bidermanas. Compleet en mooi exemplaar met 4 orig. litho's van Chagall waaronder het omslag. -

verkocht € 300,00
kavel: 664
Rembrandt Bijbel
-De verhalen des Ouden en Nieuwen Verbonds, welke door Rembrandt met penseel, etsnaald en teekenstift zijn in beeld gebracht. Samengesteld door C. Hofstede de Groot, Amsterdam, 1910, folio, 2 dln, 182 ill. naar werk van Rembrandt en 169 platen, lederen band, beide delen in cassette. -

verkocht € 380,00
kavel: 665
Moderne Entwürfe in Schablonen aus dem Atelier von Theodor Kreissig
-Dresden, Kreissig, 1911, gebrocheerd. Oblong catalogus, folio. Gekleurde platen met voorbeelden van art-nouveau patronen voor o.a. wanddecoratie. -

verkocht € 80,00
kavel: 667
Naturkinder von Fidus
-Map met 10 platen in zinkografie en lichtdruk door Fidus. Berlijn, Albert Frisch, 1902. Folio. Compleet, 1 plaat besch. aan randen (buiten beeld). Folio, linnen band. Platen compleet. -
€ 80 - € 150
kavel: 668
Black Orpheus 21 delen + speciale Yoruba Poetry uitgave
-21 delen van het tijdschrift Black Orpheus over Afrikaanse en Afro-Amerikaanse literatuur. Uitgegeven door het Ministerie van Onderwijs, Nigeria, 1957-1967. 8vo, 64 p, goede staat. + speciale uitgave over de Yoruba poëzie, 8vo, 68 p, goede staat. De serie is compleet, op het laatste nummer van de reeks na. -
€ 175 - € 300
kavel: 669
[Boekband] Marokijnen boekband door Riviere & son, in rood en groen,
-gedecoreerd met een roos in het centrum, vergulde en geribde rug, goud op snee, gemarmerde endpapers. - Om: The Parish Registers of Elland co. York. 1648-1670 "Transcribed an Indexed by H. Ormerod". Oxford, B.H. Blackwell, 1917, X,(2),358 p., titelp. in rood en zwart.-
€ 300 - € 600
kavel: 670
Halcyon, Driemaandelijksch Tijdschrift voor Boek-, Druk- en Prentkunst, jaargang 1.
-Den Haag, A.A.M. Stols, 1940, 4 delen in 3 portfolio's, vele losse bijdragen van o.a. M.C. Escher, Buckland Wright, Piet Worm, P.G. Rueter, orig. portfolio, folio.-

verkocht € 170,00