660-741 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 13 november 2012
[660 - 670] [671 - 682] [683 - 697] [698 - 707] [708 - 717] [718 - 728] [729 - 741]
kavel: 708
De 8 en Opbouw
-14-daagsch tijdschrift van de architecten-groep "De 8", Amsterdam en "Opbouw", Rotterdam. mmv. o.a.: Le Corbusier, Van Loghem, Dick Elffers, W.H. Gispen, Jan Duiker, Tetsuro Yoshida, Marcel Breuer, Staal, Hannah Höch (fotomontages), Gerrit Rietveld, etc., etc. Omslagen 1934-1937 Paul Schuitema. -

verkocht € 500,00
kavel: 709
Wendingen
-WENDINGEN VIII (1927)-6/7 (dubbelnummer): Architectuur in Plan West te Amsterdam. Over Berlage, Heineken en Kuipers, Kropholler, Staal, Wijdeveld e.a. Litho omslag J.A. Snellebrand, typography: H. Th. Wijdeveld 36 (2) pag. Gebruikssporen + WENDINGEN XI (1930)-2: Architectuur van kantoor en fabrieken van de firma De Erven Wed. J. van Nelle te Rotterdam, architecten J.A. Brinkman en L.C. van der Vlugt. Inleiding Ir.H.T. Zwiers. 24 (6) p. Eén van de 50 luxe hardcover-exemplaren. Hoekje r.b. ontbr., redelijk goed ex. -

verkocht € 70,00
kavel: 710
Zeiss Ikon
-Spiegellicht Systeem Zeiss-Wiskott, Zeiss Ikon A.G. Goerz Werk, Berlin-Zehlendorf/Amsterdam, 1930. 16 p. + Spiegellicht Blätter, Nr.4, Feb. 1930, Zeiss Ikon A.G. Goerz Werk, Berlin-Zehlendorf, 16 pag.-
€ 40 - € 60
kavel: 711
Zilverfabriek Voorschoten/Christa Ehrlich
-Prijscourant voor Lepelwerk, ca. 1915, Zilverwerk (idem), Zilver Schepwerk (idem) - en 11 andere + Catalogus-ontwerpen toegeschreven aan Christa Ehrlich, ca.1933-1939: Echt Zilver, 1934, (16) p. (oa. Zilverontwerpen Christa Ehrlich), Toiletgarnituren, Sept. 1935, 6 p. + Keltum Pleet, 1936, 16 p. + folder oktober 1936 Klein Beginnen, 1935, 16 p. + prijscourant maart 1936, + inlegvel lepeltjes “Nationale Prestaties” Van Generatie op Generatie, 1939, 32 p. + prijscourant februari 1939.-

verkocht € 120,00
kavel: 712
Wendingen
-Jr. 8, no. 3, 5 en 8; jr. 9, no. 8; jr. 11, no. 1; jr. 12, no.6. Santpoort, C.A. Mees, 1927-1931, 6 nummers, ills., allen met orig. pap. omslag, gebonden met raffia.-

verkocht € 150,00
kavel: 713
[Boekband] Marokkijnen boekbandje door de Franse meesterbinder Marc Ollivier.
-8vo., in rood met goudopdruk, rug met titel in zwart en goudopdruk op rood. De binnenplatten met gestempelde goudopdruk en gemarmerde schutbladen. Ingevoegd een ets met het ex-libris van Arnaud de Vitry. Bijzonder bandje in zeer goede staat.-
€ 250 - € 500
kavel: 714
-8vo., in rood met gestempelde goudopdruk, rug met titel in zwart en goudopdruk en goudopdruk op rood. De binnenplatten met gestempelde goudopdruk en gemarmerde schutbladen. Ingevoegd een ets met het ex-libris van Arnaud de Vitry. Bijzonder bandje in perfecte staat.-
€ 250 - € 500
kavel: 715
Jan en Charley Toorop
-Opdracht op titelp. van Jan Toorop aan zijn dochter Charley in Modern Painters vol. III, John Ruskin, popular ed. London, George Allen, 1906. 335 p. Dd. 31 juli 1909, Domburg.-
€ 70 - € 100
kavel: 716
Rie Cramer. - De kus.
-Ets, 9,5x18 cm., ca. 1935, gemonogrammeerd in de plaat, in lijst. + Rie Cramer. - [Amoureus paar], op zijde gedrukt. Ovaal, 10,5x14,5 cm, in lijst.-
€ 150 - € 250
kavel: 717
M.C. Escher. - Horses and Birds.
-Houtgravure, 1949, 8,7x7,2 cm., ingelijst.-

verkocht € 270,00