1-89 Kinderboeken

veiling / 11 juni 2013
kavel: 22
The Monkey Theatre. A Movable Toybook.
-L. Meggendorfer. London, H. Grevel, z.d. (ca. 1895), (9) p., 8 beweegbare gelithogr. platen, orig. gelithogr. band met linnen rug, oblong folio.-

verkocht € 650,00
kavel: 23
Leerzaam prent- en dichtbundeltje voor de lieve jeugd.
-(W.J. van der Vegt). Amst., P.J. Meijer jr., z.d. (ca. 1830), 23 p., 8 handgekleurde gegrav. plaatjes, kartonnen band uit de tijd, 12mo.-

verkocht € 80,00
kavel: 24
Mina van Kraaijenhorst of het nut der tegenspoeden. Een zedelijk tafereel voor de beschaafde Nederlandsche jeugd.
-Amst., J. Radink, z.d. (1830), (2),86 p., 8 handgekleurde gegrav. platen, simpele kart. band uit de tijd.-

verkocht € 60,00
kavel: 25
De kleine kindervriend; een schoolboekje voor jonge kinderen.
-M. van Heijningen Bosch. Groningen, R.J. Schierbeek, 1809, (8),58,(2) p., 5 gegraveerde illustraties, moderne gemarmerde band.-

verkocht € 60,00
kavel: 26
[Beweegbare boeken] Twee Goede Vrienden
-Rotterdam, D. Bolle, ca. 1890. 10 p. met 4 beweegbare chromolitho's. Liesje draagt een schaal met koekjes, Koetje-Boei, Marietje is bang voor de ganzen en Poesje de Snoepster. Nietjes doorgeroest, aan binnenzijde rug vastgezet. Verder goed exemplaar.-

verkocht € 70,00
kavel: 27
Oude Kennissen
-Mevr. C. Broers-de Jonge, B. Jacobs, Groningen, ca. 1890. folio, 10 p. gelith. + Voor Kinderhartjes. C. Broers-de Jonge, B. Jacobs, Groningen, idem. Beide in zeer goede staat.-

verkocht € 70,00
kavel: 28
Nuttige en aangename mengelingen voor de jeugd.
-A.B. van Meerten. Gouda, G.B. van Goor, z.d. (ca. 1850), 2de ed., 80 p., 12 gelithogr. platen, kart. uitgeversband, 12mo.-
€ 70 - € 130
kavel: 29
Veldviooltjes. Gedichtjes voor vlijtige kinderen. Vrij naar het Engelsch.
-C.P.E. Robidé van der Aa. Amst., H. Frijlink, 1834, (10),60 p., 22 gegrav. ills. op 11 platen, fraai gedecoreerd kart. uitgeversbandje.-
€ 120 - € 200
kavel: 30
Lauwerkransje ter belooning en aanmoediging.
-Arnhem, C.A. Thieme, z.d. (1826), 115,(1) p., gegrav. titelpag., 5 handgekleurde gegrav. platen, kart. band uit de tijd.-

verkocht € 80,00
kavel: 31
The Cabinet of Useful Arts and Manufactures, designed for the perusal of Young Persons.
-Dublin, W. Folds and Son, 1825, 180 p., 10 houtsnedes, half linnen uit de tijd (of iets later).-
€ 50 - € 100