1-89 Kinderboeken

veiling / 11 juni 2013
kavel: 52
Pretty Polly. A Novel Book for Children.
-Introd. F.E. Weatherly. New York/ London, E. Nister/ E.P. Dutton, z.d. (ca. 1897), (27) p., 4 gelithogr. pop-ups, orig. gelithogr. halflinnen band, 4to.-

verkocht € 130,00
kavel: 53
Round About Pictures. With Verses by Hope Myrtoun and Pen & Ink Illustrations by T. Cromwell Lawrence.
-London/ New York, E. Nister/ E.P. Dutton, (16) p., 6 ronde gelithogr. platen met roterende elementen, illustraties, orig. gelithogr. band met linnen rug, klein 4to.-

verkocht € 120,00
kavel: 54
The Hippodrome.
-M.B. Sutherland. Chicago/ Akron, Ohio/ New York, Saalfield, z.d. (ca. 1910), (4) p. en 4 gelithogr. pop-ups met tekst aan achterzijde, orig. halflinnen, 4to.-

verkocht € 280,00
kavel: 55
[Apen] De Aap en de Schildpad. Eene Soendaneesche Fabel voor de Hollandsche jeugd.
-K.F. Holle. Batavia, G. Kolff, 1855, (31 p., 6 chromolithogr., orig. gelithogr. omslag., 4to. + Het van ouds gerenommeerde A is een Aapje. Amst., J. Vlieger, z.d. (ca.1880), (26) p., gelithogr. ills., orig. pap. omslag - 1 andere. -

verkocht € 90,00
kavel: 56
De moederlooze Maria;
--een verhaal, waaruit de lieve kinderen kunnen leeren, dat braafheid en deugd in iederen stand hare belooning vinden. Uit het Engelsch. Door Mevr. A.B. v. Meerten, geb. Schilperoort. Amst., G.J.A. Beijerinck, 1828, 60 p., 6 gegrav. platen, orig. kart. omslag, klein 8vo. + Nuttige en aangename vertellingen voor de jeugd. Door A. Jais. Amst., Schalekamp & Van de Grampel, 1832, 159,(1) p., gegrav. titelpag. en 8 gravures op 4 platen, halfleder uit de tijd. -
€ 60 - € 120
kavel: 57
Nimm mich mitt! Ein lehrreicher Bilderbuch.
-L. Meggendorfer. München, Braun & Schneider, z.d., 8ste ed., 214 gekl. platen, orig. verguld linnen, zeer smal oblong.-
€ 100 - € 200
kavel: 58
Nuttige Tijdkorting voor de jeugd
-In eenige Verhalen en Bijdragen, overgenomen uit het Tijdschrift Philarete. Amsterdam, J. van der Beek, 1841. (10), 216 p. Met 3 grav. van o.a. Indianen. Inhoud verhalen als "De negerknaap", "Penda de Mulattin" en De kleine steenhouwer". In eenvoudige contemporaine band.-
€ 75 - € 150
kavel: 59
Nister's Panorama Pictures. A Novel Colour book for Children.
-London/ New York, E. Nister/ E.P. Dutton & Co., z.d. (ca. 1894), (32) p., 5 gelithogr. pop-up platen, orig. gelithogr. halflinnen band, folio.-

verkocht € 180,00
kavel: 60
Der gelehrige Paperl und der kluge Schipserl,
--sowie andere lustige Geschichten für Kinder. Mit Versen von Franz Bonn. Door L. Meggendorfer. München, Braun & Schneider, z.d. (1884), 2de ed., (31) p., handgekleurde illustraties L. Meggendorfer, moderne halflinnen band, gebruikmakend van orig. omslag, oblong folio.-
€ 200 - € 300
kavel: 61
Truala. Humoristisches Bilderbuch.
-L. Meggendorfer. München, C. Haushalter, z.d. (1902, 31,(1) p., kleurenillustraties, orig. kart. band met (vernieuwde) linnen rug, folio.-

verkocht € 100,00