1-89 Kinderboeken

veiling / 11 juni 2013
kavel: 72
24 Opstellen in Beeld
-J. ter Maat, Twello, Dijkstra, Zeist, ca. 1910. Doos compleet met 24 kaarten waarop 4 voorstellingen en ondertekst, die waren bedoeld om kinderen te prikkelen voor het schrijven van een opstel + Hansje in het Droomenland. Door Lisbeth Bergh, Versjes van Johanna Wildvanck, Amsterdam, Scheltens & Giltay, ca. 1910. Wat gesch. aan hoekjes, verder goed ex. +Igorj, Het lied van de krijgsbende van igorj. Inleiding en vertaling Andre M. Pols. De Sikkel, Antwerpen, 1927. Nummer 19/500. Ills Henri van Straten - en van Sinterklaas en Pieterbaas, S. Abramsz, derde druk, P. van Belkum, Velp, ca. 1920. Oblong, linnen geb. -

verkocht € 100,00
kavel: 73
Hoogeveen's Dicteerdoosje
-J.B. Wolters, Groningen den Haag, 1910. Doosje met ca. 300 letters en een opgelegd letterplankje aan bovenzijde. -
€ 100 - € 150
kavel: 74
Omdat ik u lief heb.
-Leiden, P.J. Trap, z.d (ca.1835), 32 p., 6 handgekl. gravures, orig. kart. uitgeversband, klein 8vo. + Kleine verhalen in proza en poëzij, voor de nederlandsche jeugd. Amst., J. Schaares, 1824, (6),128 p., 5 handgekl. gegrav. platen, kart. band uit de tijd, klein 8vo. + Fabelen uit de kinderkamer. Amst., G.J.A. Beijeringe, 1829, IV,182 p., 19 afbeeldingen in de tekst, moderne linnen band, klein 8vo.-

verkocht € 150,00
kavel: 75
ABC
-A,B,C, de poes gaat mee; De hond blijft thuis; Piep! zei de muis in 't Voorhuis. Zutphen, P. van Belkum Az., ca. 1921. Met eerste prijs voor J. de Vries, binnenzijde band hersteld. + A is de Adelaar, (..) Versjes Clinge Doornebos, prentjes Klaas Pijlman, Mulder & Zoon, Amsterdam - en 6 andere.-

verkocht € 130,00
kavel: 76
De Kluchtige Poes en het Hondje
-Nederlandsche Prentboeken voor de Jeugd, Amsterdam, J. Vlieger, negende dr., ca. 1890. 8vo. 16 p. en 16 lithografiën + Hansje Knipperdolletje. Met 8 gekleurde plaatjes, J. Vlieger, Amsterdam + Hop maar Janneke met 8 gekleurde plaatjes, idem - en 7 andere van Vlieger.-

verkocht € 120,00
kavel: 77
[Olifanten] Moving Picture Circus
-Chicago, Ideal Book Builders 1914. Die-cut in de vorm van een olifant + Funny Jungleland Moving-Pictures, W.K. Kellogg, 1909. Reclame voor Kellogg's. Met uitslaande stroken op elke pagina om telkens andere kleren op andere dieren te projecteren. -

verkocht € 70,00
kavel: 78
Soldaten-Spreekwijzen
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1875. 14 p. (incl. binnenzijde kaft). Met 6 verhalen waarvan elk een gelith. prent mbt. soldaten. Aan rug boven- en onderzijde met sellotape verstevigd, verder goed ex. + Voorheen en Thans. Uit de Oude Doos en Spik Splinter Nieuw. 3e serie, 's Gravenhage M.M. Couvée. Lith. Emrik & Binger, ca. 1871. Aan rug en binnenzijde met tape gezet, enkele pagina's scheurtjes gerest. Redelijk ex.-

verkocht € 70,00
kavel: 79
[Die-cut] Red Riding Hood
-Lydia L. Very, 1863, L. Prang & Co, Boston, Massachusetts. Met inscriptie aan Nattie Davis, 1891. 16mo, kl. 8vo. 17 x 6,2 cm. Mooi exemplaar.-
€ 150 - € 300
kavel: 80
Authentic Memoirs of the Little Man and the Little Maid
-With some interesting particulars of their lives. Auteur onbek. New edition, Londen, John Souter, ca. 1816, 26p. Met 12 handgekleurde gravures en de muziek. Karton, touwgebonden. Afm. 12 X13,7 cm. *Zeldzaam-

verkocht € 60,00
kavel: 81
Het tweede boek van Dik Trom
-En zijn dorpsgenooten. C. Joh. Kieviet, Alkmaar, Gebr. Kluitman, eerste druk, ca. 1923, 224p. Met illustraties van Johan Braakensiek + Het vertelselboek. J. Van Ammers-Küller e.a. Amsterdam, Meulenhoff, 1924, 173p. Illustraties door E.M. Harmsen v/d Beek. Bandtekening J. Wiegman. Gebonden, rijk gedecordeerde band + Het toverkruid, Marten Toonder, H.Smith, Stoomkoffiebranderij - en theehandel, Groningen. Tweede druk, 1952. Alleen plaat 16 ontbreekt, mooi exemplaar - en 7 andere. -

verkocht € 55,00