200-343 Oude Boeken

veiling / 11 juni 2013
[200 - 209] [210 - 220] [221 - 230] [231 - 240] [241 - 250] [251 - 260] [261 - 270] [271 - 280] [281 - 290] [291 - 300] [301 - 311] [312 - 321] [322 - 331] [332 - 341] [342 - 343]
kavel: 200
[Liber Amoricum] Album Amicarum Jacoba en Lutske Scheltema 1783
-Franeker, 1783. Oblong, leergebonden album met vergulde bandversiering. Twee albi, van de zussen Lutske Scheltema, met 27 beschreven pagina's waarvan 2 tekeningen en Jacoba Scheltema, met 26 pagina's waarvan 2 tekeningen. -

verkocht € 700,00
kavel: 201
Beschryving van het Keyserryk van Marokko
-behelsende De aart en eygenschap mitsgaarde de situatie van het voorschreve land. Item de Zeeden, Gewoonten (..) Vermeerdert met een Reys-beschryving, door den Kapiteyn Ronald Frejus van Marokko in Mauritius gedaan. 'S Gravenhage, Meyndert Uytwerf, 1698. (24), 350, (14) p. Met titelplaat Movley Ismael, Keyser van Marokke, 10 platen waarvan een uitvouwbaar en 2 uitvouwbare kaarten.-
€ 950 - € 1500
kavel: 202
Echte berichten van den Akkerbouw der Oostersche Volkeren
-Ter op heldering (..) uit de oostersche Reisbeschryvingen. H.C. Paulsen, met voorrede J.L. Mosheim. Met 4 kopergravures. Leyden, Johannes le Mair, 1762. 66, 287, 14 p. 4to, in perkament gebonden. -
€ 200 - € 300
kavel: 203
De Amstelstroom in zes zangen
-N.S. van Winter. Amst., P. Meyer, 1755. (32), 4to, 207 p. met gegrav. titelpag., titelvignette, gevouwen kaart en enkele vignetten. Halfleder uit de tijd. Goed exemplaar.-

verkocht € 160,00
kavel: 204
[Tirion] Beknopte Atlas, van omtrent honderd Plattegronden der voornaamste Vestingen,
-Kasteelen en Steden van Europa en byzonder van de Nederlanden en Eenige Kolonien. Te Amsterdam, Leiden, Dord en Harlingen, by de Compagnie van Boekverkopers. [ca. 1760]-

verkocht € 1500,00
kavel: 205
Ouresiphoites (Greek types), Johanne Jacobo Scheuchzero. Helveticus, sive itinera Alpina tria: in quibus incolae, animalia, plantae
- Coeli & Soli temperies, Aquae Medicatae, Mineralia, Metalla, Lapides figurati, aliaque fossilia; & quicquid insuper in natura, artibus, & antiquitate, per Alpes Helveticas & Rhaeticas, rarum sit, & notatu dignum, exponitur, & iconibus illustratur. Imprimator Is. Newton, P.R.S., Londini, MDCCVIII, Henrici Clemens. kl. 4to, leer. Ex-libris Luyken Landfort. Geill. frontispiece en portret van de auteur. 3 delen in een band. 3 geill. tussentitels onder verantwoording van Isaac Newton. (2), 57 p., tab. I-X, 72 p., tab. I-XXI [tabel XXI verkeerd geb.], 22 p., tab. I-X. In zeer goede staat. Zeldzaam.-
€ 800 - € 1600
kavel: 206
Lot met 6 kaarten, W.O. I plattegrond (Leeuwarden) 17e en 18e eeuw
-Friesland, provinciekaart, in lijst 18e eeuw, Frisia Occ., Hondius, in lijst 1630, Frisia Occ., Merian, 1650, Leverden (Leeuwarden), Priorato, 1670, Schooterlandt, Schotanus, gekleurd, in lijst, 1718 en Aengerden, Schotanus, gekleurd in passe-partout, 1718.-

verkocht € 150,00
kavel: 207
Jacob Cats- Alle de Wercken, soo Oude als Nieuwe
-Daniel van den Dalen, Francois Halma, Wed. van A. van Someren, 1700. (34), 666, (10) en (24), 608, 61 (1) p. Folio, in leren rug gebonden. Onderzijde en bovenzijde rug prof. gerest. Met vele kopergravures, waaronder titelpagina's, grav. in de tekst en paginagrote (deels uitslaande) prenten. Portretten van Cats in dl. 1 en Anna Maria A Schurman in dl. 2. Vochtvlek in marge achterste pag. deel 1, verder goede ex.-

verkocht € 240,00
kavel: 208
Prosperi Alpini. De Plantis Aegypti Liber. Cum Observationibus & Notis Ioannis Veslingii
-equitis in Patavino Gymnasio Anatomiae & Pharmacie Profesioris Primarij. Accessit Alpini de Balsamo Liber. Editio altera emendiator. Patavii MDCXL. Typis Pauli Frambotti. [Prosper Alpini, bew. Johannes Vesling, Padua, 1640)-
€ 800 - € 1200
kavel: 209
Alle de Gedichten van J. Antonides vander Goes.
-Hier by komt het Leven des Dichters. Te Amsterdam. By Nicolaas ten Hoorn, 1714. 3e druk.-

verkocht € 110,00