130-149 Prentenboeken

veiling / 2 december 2013
kavel: 130
[Arthur Rackham] Een Midzomernachtdroom
-William Shakespeare, vert. Dr. L.A.J. Burgersdijk. Van Holkema & Warendorf, Amsterdam, 1908. Luxe genummerde editie. Nr 106/350. In leer met Jugendstil-reliëfband met 40 tipped-in platen (incl. voorzijde). Mooi ex. in kart. slipcase + De Storm, William Shakespeare. van Holkema & Warendorf. Platen van Edmund Dulac. Nr. 201/325. Net exemplaar + Peter Pan in Kensington Gardens, J.M. Barrie, ills Arthur Rackham. 4to, first ed., Hodder & Stoughton, 1906. Gerest. aan rug, nieuwe schutbladen, verder net exemplaar. - Arthur Rackham, A Biography by James Hamilton, Arcade, 1990. 199 p. Met s.o. Bovenz. licht ingesch. -

verkocht € 180,00
kavel: 131
Theo van Hoytema (1863-1917) Vogelvreugde
-Tresling & Co, Amsterdam, 1904. 36 p. Ontworpen en op steen gebracht door T. van Hoytema. Mooi exemplaar.-

verkocht € 100,00
kavel: 133
A.A. Milne (1882-1956) A Gallery of Children
-Illustrations by H. Willebeek Le Mair, Stanley Paul & Co, London, sec. ed. 1925. 106 p. Met 12 pag. grote ills. Rug prof. gerest. + 8 andere uitgaves van Milne, waaronder "Toen wij heel jong waren", voor Nederlandse kinderen bewerkt door Toos Blom, Nijgh & van Ditmar, Rotterdam, 1936. Rug aan een zijde los. Overige uitgaves latere drukken. - en Alice in Wonderland. Lewis Caroll, platen van Arthur Rackham. van Holkema & Warendorff, 1899. Rug en schutbladen prof. gerest. - en 3 andere. -

verkocht € 70,00
kavel: 134
Das Pferdchen
-Lettische Volksgedichte. Ins Deutsche übertragen und mit Handzeichnungen versehen von E.R.Medem. Erich Reiss-Verlag, Berlin, 1923. -

verkocht € 80,00
kavel: 135
Reinaert de Vos
-Stijn Streuvels, L.J. Veen, Amsterdam, 1909. Band- en boekillustraties en 16 litho's van B.W. Wierink, voorin (p. 5-28) een inleiding door J.W. Muller[IV] + 28 + 184 + [II] p. Linnen geb. Nr. 124 van 350 ex. Roestvlekkig, verder goed exemplaar.-

verkocht € 270,00
kavel: 136
[Edmund Dulac] Stories from the Arabian Nights
-Retold by Laurence Housman with drawings by Edmund Dulac, New York, George H. Doran Company, reprint ed. [ca. 1950] met 16 gekl. ills. + 3x Rubaiyat of Omar Khayyam, by Edward Fitzgerald with ills. by Edmund Dulac, Garden City Publishing, New York, 1937 + Sindbad der Seefahrer, mit Bildern von Edmund Dulac, Mueller, Potsdam, [z.j.] + Rip van Winkle door Washington Irving met 25 platen van Arthur Rackham, Amsterdam, Van Holkema, [1906], de tekst met roestvlekken, de platen in goede staat, nr. 362 van 550 ex. + Naar Rapidolie, Het zesde Werelddeel, door Ralph Springer met tek. van Roland, Amsterdam, Jacob van Campen, [1927] + 4 mini-boekjes door Beatrix Potter. (totaal 11)-
€ 150 - € 300
kavel: 137
De Werken van Alexander Ver Huell (1822-1897)
-A.W.Sijthoff, Leiden, ca. 1900. Set van 4 dln. Linnen geb. met goudopdruk. Ongepag. In goede conditie + De Klok, Charles Dickens, Henrik Frijlink, 1841-42. Eerste Ned. uitgave, 268, 268p., 250, 266p. In halfleer geb. (dl. I, 1840 ontbr.)-en Nicholaas Nickleby, Henrik Frijlink, eerste deel 1841. -

verkocht € 80,00
kavel: 138
Was die Fishlein erzahlen
-Bertele Bilder Buecher verlag, Frankfurt am Mainz, ca. 1920. 30 p. Folio, linnen. Met 15 pag.grote litho's van Berthel Kleyer. Compleet en mooi exemplaar.-

verkocht € 200,00
kavel: 139
Le Avventure di Pinocchio
--di C. Collodi. Disegnia Colori di Attilio Mussino. Nona edizione in ottavo, con numerose correzioni e varianti, e collaudata sul primo originale dell'autore. Casa Editrice Marzocco, Firenze. (10), 406 p. 4to, in blauw linnen ills. band. -

verkocht € 80,00