733-799 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 752
Kees van Dongen (1877-1968)
-Twee houtgravures, Livre de Mille Nuits, 1955. Les Le Nautonier a oreilles d'éléphant. 15 x 20 cm. -en Le Médecin Persan, 15 x 20 cm. Beide in lijst achter glas. -
€ 80 - € 130
kavel: 753
Kees van Dongen (1877-1968)
-Twee houtgravures, Livre de Mille Nuits, 1955. La fausse sainte décapitée. 15 x 20 cm. - en la suprise du marchand de Damas, 15 x 20 cm. (Juffermans p. 169). Beide in lijst achter glas. -

verkocht € 80,00
kavel: 754
Moderne Entwürfe für Bucheinbände
-Verlag Wilhelm Knapp, Halle 1906. Touwgebonden map met 6 afleveringen, waarin 30 tipped-in voorbeelden van bandontwerpen.-
€ 80 - € 150
kavel: 755
[H.N. Werkman] Terzinen van de Mei
-J.B. Charles (W.H. Nagel), Hendrik Werkman, Bezige Bij, 1944. 4 p. Oplage 200 ex. -

verkocht € 230,00
kavel: 756
Erich Wichman tot 1920 (1890 - 1929)
-Afbeeldingen en geschriften met een inleiding van Dr. W. Vogelsang, Broekmans, Amsterdam, 1920.-

verkocht € 70,00
kavel: 757
[SHUNGA, Erotica, Japan] Hari noneya otogi bunko
-3 dln, resp. (29), (22), (24) pp., geïllustreerd met in totaal 18 kleurenhoutsneden in Ukiyo-e stijl, waarvan 6 enkel- en 12 dubbelbladig. Uniform gebonden als blokboek in decoratief papier, 8vo, vroeg 20ste eeuw. -
€ 900 - € 1200
kavel: 758
L’IMAGE 1896-1897
- L’ Image, Revue Mensuelle Littéraire & Artistique, Ornée de Figures sur Bois, Nos. 1-12. Paris, Chez Floury Ed., Decembre 1896 - Dec. 1897: 12 nummers (niet verder verschenen); omslagen met jugendstil decoraties in kleur aan beide zijden. -
€ 600 - € 1000
kavel: 759
BOERSCHMANN, ERNST Chinese Baukeramik
-Berlin, A. Lüdtke Verlag 1927. Oorspr. blauwlinnen band bedrukt in goud en groen, 4to. 112 pp. met ingeplakte tekst-platen en 159 pp. met platen in zwartwit en kleur. Band verschoten.-

verkocht € 300,00
kavel: 760
Pieter (Piet) van der Hem (1902-1961)
-"Lord Chamberlain vervaarlijk omringd door schepen" 45 x 30 cm. Gemengde techniek. Spotprent die waarschijnlijk duidt op het Britse vlootverdrag met Nazi-Duitsland. Op versozijde een door Van der Hem afgekeurde karikatuur van een Duits Nazi-kopstuk dat een madeliefje plukt. -
€ 150 - € 300
kavel: 761
Jushny's Theater - Der Blaue Vogel
-Selle-Eysler, Berlin, ca. 1926. 4to, 16 pp. Promotie folder voor het Kleinkunsttheater van Jasha Jushny, exil-Rus, wiens theater cabaret legendarisch werd in Berlijn. Met 10 tipped-in reproducties van oa. Prof. E. Stern, W. Nowikow en Klement en een foto van Jushny. -
€ 100 - € 200