733-799 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 762
Marc Chagall (1887-1985)
-Junge Kunst. Marc Chagall. Karl With, Leipzig, Klinkhardt & Biermann, 1923. 16, (36) pp. Exlibris H.B.O.binnenzijde kaft, blad "Catalogus van Werken door Marc Chagall", 1932, bijgevoegd + Die Kunst Marc Chagalls. FROSS, A.E. / TUGENHOLD, J. Die Kunst Marc Chagalls. Autorisierte Ubersetzung aus dem Russischen von Frida Ichak-Rubiner. Mit 63 Abbildungen. Postdam, Gustav Kiepenheuer, 1921. 77 p. Linnen gebonden, aan rug besch. - en 3 andere.-
€ 50 - € 80
kavel: 763
Wassily Kandinsky (1866-1944)
-Rückblicke, Notizen. Berlin, Der Sturm, 1913. (2),XXXXI,(1)p., portret, 64 monochr. platen en vele ills. Papieren kaft smoezelig en aan onderzijde lichte waterschade, verder goed exemplaar van deze eerste monografie over Kadinsky. + Wassily Kandinsky, Hugo Zehder. Künstler der Gegenwart erster band, Rudolf Kaemmerer, Dresden. 53, 10 pp. In kartonnen band met omslagontwerp Kandinsky - en 4 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 764
Jan Cremer (1940-)
-Inclusief abonnementskaartje Ratio. Met poststempel New York 29 juni 1965. Verstuurd door Jan Cremer met bij de tekst: Ik abonneer me op Ratio met ingang van 1-8-65. In ratio zag ik graag de volgende onderwerpen behandeld: "*Jan Cremer (Schrijver). *Jan Cremer (Schilder). *Jan Cremer (Filmster)" + 2 exemplaren van het tijdschrift Ratio mbt Cremer - en 12 krantenartikelen over Cremer, meest uit begin jaren '60.-

verkocht € 60,00
kavel: 765
Mimmo Paladino/Giovanni Testori
-Veroniche. Brussel, Artiscope, 1989. 49 x 25 cm. Hc. Boek met houten kaft. Op voorzijde een kleiner stuk hout geplakt met titel. Stofomslag in vorm van een stuk gaas. Met reproducties van 7 Veroniche tekeningen die Paladino maakte. Oplage 500 ex. + [Erotica] Renato Guttuso. Disegni Erotici. Mazzotta, 1981. Nr. 16/500. 78 pp. Doorzichtig stofomslag besch. verder mooi exemplaar.-
€ 100 - € 200
kavel: 766
Bonnard-Braque-Matisse; Jacques Kober - Le Vent des épines
-Paris, Maeght éditeur, 1947. 23 pp. Complete set van 3 lithografiën in text in velin d'Auvergne, nr. 34 van 270 ex. met omslagpapier (licht verkleurd aan onderzijde) in witleren map met lintsluiting.-

verkocht € 260,00
kavel: 767
Broom
-An International Magazine of the Arts, Harold A. Loeb, Rome. No. 2, volume 2, 1922. 87 pp. (=97-184) Met werk van o.a. E.E. Cummings, Robert Musil en Sandburg's "Four Steichen Prints". Kaftontwerp Kawashima. *+ Faust. Bruno Cassirer, Berlin, 1925. Preview op de uitgave van Max Slevogt. 4 pp. folio (46x33,5 cm) in papieren kaft.-

verkocht € 110,00
kavel: 768
Alfred Manessier (1911-1993)
-Cymbalum Suite sur Vélin de Rives. Guillevic. Cymbalum, Le Vent d'Arles, 1973 met 4 originele aquatinten van Manessier. Exemplaar 16 van 75. Gesigneerd door Manessier en Guillevic. In casette (41x31 cm.) met titel. Toegevoegd: l'Opera grafica di Corneille 1948-1974, Elverio Maurizi. Diverse platen losrakend. (totaal 2)-
€ 200 - € 400
kavel: 769
Jean Miotte en André Verdet
-André Verdet - Jean Miotte: L’espace en soi, en soi l’espace 5 gravures van Jean Miotte, 39 x 29 cm. 60 ex. op vélin d’Arches, met signatuur van de auteurs. Gedrukt door J.L Lerebourg, Atelier de la Cerisaie, voor de typografie en Maurice Felt voor de gravures. Uitgave van J. Matarasso, Nice. (z.d.) -
€ 150 - € 300
kavel: 770
Paul Verlaine (1844-1896)
-Quinze Jours En Hollande. Lettres a un ami par Paul Verlaine. Eaux-fortes originales de Jean Marzelle, Les Editions Vialetay, Paris, 1964-

verkocht € 100,00
kavel: 771
Jan Mankes (1889-1920). Drie Distelbloemen.
-Litho, 1915, 17,5x29 cm., monogram in de afdruk en gesigneerd "J. Mankes" in potlood, in lijst.-

verkocht € 400,00