235-299 Literatuur

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 235
Bloch, Jean-Richard - Le paradis des conditions humaines.
-Anvers,Editions Lumiere, 1925. Met houtsnedes van Henri van Straten. 80 p. 12mo. Niet contemporaine half linnen omslag, zonder titel. Beperkte oplage: 176/361. Binnenwerk goed.-
€ 60 - € 100
kavel: 236
Stijn Streuvels
-Prutske. Tweede druk, L.J.Veen, Amsterdam, 1930. Nr. 252 van 500 ex, gesigneerd door Streuvels. Met daarbij een getypt bericht van Streuvels aan de Duitse uitgever Georg Müller, Albert Langen, gedat. 11 sept. '41. -

verkocht € 150,00
kavel: 237
Corneille & Hugo Claus
-Dertien gedichten van Hugo Claus bij dertien erotische tekeningen van Corneille. Sud/De 3Gratiën/AMO, Amsterdam, 1987. Oblong, linn. gebonden. 19 pp.Ongenummerd ex. met signatuur, zonder de ets, in schuifcassette + Geerten Maria Meijsing. De Koffer. Een hors d'oeuvre. Nova Zembla, Arnhem, 1986. 68 pp. ongenummerd, gesigneerd ex. zonder begeleidende ets + Tim Krabbé. De man die de Babson task wilde maken. Nova Zembla 1986. 2 dln in cassette, in halflinnen, 68; 40 pp. met tekeningen Klaas Gubbels - en 3 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 238
Exil
-Thomas Mann. Die vertauschten Köpfe. Eine indische Legende. Bermann-Fischer Verlag, Amsterdam 7-11 Auflage, 1940. 231 pp. Kleine besch. aan rug, voorts goed + René Schickele. Liebe und Ärgernis des D.h. Lawrence. Allert de Lange, Amsterdam (1934), 144 pp.Geb. met s.o. + Leonhard Frank. Der Mensch ist gut. Die Novellen. Gesamtausgabe in Einzelfbänden. Querido, Amsterdam, 1936. 396 pp. Geb. met s.o. Omslag aan onderzijde voorkant scheurtje - en 3 andere (geen exil)-
€ 60 - € 90
kavel: 239
De Gemeenschap
-Albert Helman. Serenitas, De Gemeenschap, Utrecht, 1930. 128 pp. Gebrocheerd. + 2 andere van Helman + Bernard Verhoeven, de Zilveren Spiegel, 1931. 161 pp. Met bijlage keuze uit verzen tgv zijn 60ste verjaardag, met opdracht + 5 andere uitgaves van de Gemeenschap, een overzicht van uitgaves, ca. 1930, 4 pp. - en 3 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 240
Simon Vestdijk - Betrügst Du mich... Ein Eheroman.
-Hamburg, Paul Zsolnay Verlag, 1954. Rode linnen band met stofomslag. 316 p. + div. werken van Albert Kuyle, Arthur Lehning, Martien Beversluis, e.a.-

verkocht € 60,00
kavel: 241
A. Alberts
-De honden jagen niet meer, van Oorschot, 1e dr. 1979. geb. met s.o., 81 (3) pp. Met opdracht van Wouter van Oorschot aan Evert Filius + Jan van Nijlen, Druilende Burgerij. Jeugdherinneringen van een eenzelvig man. Met opdracht van Oorschot aan Filius + 3 andere - en Protest per prent, boekenweekgeschenk 1971 met zeldzame bijlage Protest per lied, programma tgv. het openingsfeest op 31 maart in de Rai.-

verkocht € 70,00
kavel: 242
W.F. Hermans
-Portret met nieuwe Leica, voor - De Bezige Bij. WFH Paris, 6 september 1981. Afdruk op groot formaat 40,5 x 30,5 cm. Tekst Hermans meegedrukt in plaat + Ruizend Gruis. Drukplaat met 4 maal het omslag van de Bezige Bij uitgave, 1995. 50 x 65 cm.-

verkocht € 110,00
kavel: 243
Louis Paul Boon (1912-1979)
-Ary Langbroek, Louis Paul Boon - Drie etsen bij Louis Paul Boons De Kapellekensbaan. De Lange Afstand, 1992. Omslag op geschept Kardoes. 50 genummerde exemplaren. Drie etsen bij tekstfragmenten. Dit is nr. 39-

verkocht € 130,00
kavel: 244
Hugo Claus (1929-2008)/ Pierre Alechinsky (1927-)
-Treize Maniees de regarder un fragment d'Alechinsky. Dertien manieren om een fragment van Alechinsky te zien. Gent, Ziggurat, 1979. Roodlinnen cassette met op handpers gedrukte losbladige tekst, litho van Hugo Claus en ets van Pierre Alechinsky. Oplage 75 genummerde en gesigneerde ex. Dit is nr. 19. -

verkocht € 300,00