500-518 Varia I

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
[501 - 511] [512 - 518]
kavel: 501
[Socialisme]
-Onze socialistiese Jeugd-internationale, P. Voogd, Arbeiders Jeugd Centrale, 48 pp. Kaftontwerp Fré Cohen, ca. 1930 + Geen fascisme maar Sovjetmacht. Brochure ca. 1933. 8 pp. + Doe Mee! Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Een woord naar binnen. Door P. Moltmaker. 20 pp. - en 8 andere + Demokratischer Aufbau. Zeitschrift fuur den aufbau in land, kreis und gemeinde, 1949 nrs. 5, 8 tm 12 - en 6 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 502
[Bibliofiel]
-Uit de Schaduw. Twintig jaar Nederlands Genootschap van Bibliofielen. Edwin Bloemsaat, Isa de la Fontaine Verwey-le Grand (e.a.). Uitg. de Buitenkant, 2011. Luxe editie, goudopsnee, in twee kleuren leer, in cassette. Bandontwerp Geert van Daal. -

verkocht € 180,00
kavel: 504
Cor Jaring - Een voorspoedig 1979
-Nieuwjaarsgroet Cor Jaring met afbeelding van Theo Kleij. gesign. door Jaring. 34,5 x 24 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 505
Moderne Schaufensterwerbung
-Usinger/Heeren. Essen, Verlag W. Girardet, 1956. 304 p. Linnen, met stofomslag. Met vele zw/w foto's van etalages uit de jaren 50. + Deutsche Warenkunde. Ein Bildkartei des Deutschen Werkbundes. Stuttgart, Verlag Gerd Hatje, 1961. Linnen omslag, pagina's bijeengehouden door 2 schroeven. Circa 200 p. met foto's van gebruiksvoorwerpen van o.a. Braun en Junghans. + 6 andere. (totaal 8)-
€ 70 - € 100
kavel: 506
Willem Waterman (1915-1985)
-De Gil. Periodiek verschijnend orgaan voor Nuchter Nederland. Nr.2-14. Een satirisch blad dat eruit moest zien als een verzetsblad, maar in het geheim geheel werd bekostigd door het Rijkscommissariaat. Willem Waterman, het pseudoniem van Willem van den Hout. (Schrijver van Bob Evers onder de naam van Willy van der Heide). -

verkocht € 130,00
kavel: 507
Boeksimulant/boekentrap
-20ste eeuwse boeksimulant in de vorm van 6 folianten waaronder de titels W.Shakespeare Theatre Vols I & II. In kalsfleer. Opklapbaar naar boven. Dan komt een fraai boekentrapje te voorschijn. 92 x 45 x 52,5 m. -

verkocht € 370,00
kavel: 508
Typografie
-P. van Looy - Letters en hare Grondvormen naar de beste bronnen bewerkt voor schilders, steenhouwers, graveurs en voor het onderwijs aan Ambachts en Kunstnijverheidsteekenscholen. Amsterdam, Scheltema & Holkema's Boekhandel,1885. 32 platen, in een opnieuw gebonden linnen band. Mooi exemplaar. + 2 verzamelingen van 10 en 11 platen met een alfabet. Fraai set bij elkaar.-
€ 125 - € 250
kavel: 509
Moderne Wand- und Deckendekoration
-Uitgegeven door Karl Luth. Circa 1930. 66 platen met 106 afbeeldingen van muur en plafonddecoraties. Folio. Opnieuw gebonden. + 61 platen met muur en plafonddecoraties in een linnen band, folio.-
€ 250 - € 500
kavel: 510
Ornamentik der Gegenwart
-Verlag Christian Stoll, Plauen. Serie III, V en VI. Oblong folio. 3 gekartonneerde mappen met 36 zw/w en 42 kleuren platen met Art Nouveau ontwerpen. Prachtige set. -
€ 250 - € 450
kavel: 511
Tibetaanse manuscripten
-4 manuscripten, waarvan twee tussen houten blokken. Tibet, ca. 1900. Lettertype Devanagari, sanskriet.-

verkocht € 130,00
[501 - 511] [512 - 518]