1400-1447 Oude Kaarten en Prenten

veiling / 7 mei 2014 Zitting II
[1400 - 1409] [1410 - 1419] [1420 - 1429] [1430 - 1439] [1440 - 1447]
kavel: 1440
[Opticaprenten] Dordrecht ca. 1780
-Prospect von der Vorstadt zu Dordrecht; Prospect von dem grossen Hof in der Stadt Dordrecht; Prospect von einer Seite der Stadt Dordrecht (..) unweit Zwijndrecht. -
€ 200 - € 400
kavel: 1441
[Opticaprenten] Rotterdam en Delft
-Forum Argentarium Roterodami (De Beurs in Rotterdam) en Delfs Haven. -
€ 100 - € 200
kavel: 1442
[Scheepsprenten] Etudes de Marines
-par F. Perrot, Paquebot devant Calais, Litho door Rigo Freres en uitgegeven door Victor delarue, Paris, 30x40 cm., ca. 1860. Toegevoegd: een kleurenlitho: Roeiers op zee door J.W. van leenhof en een kopergravure door Rooland en Probst van een zeeslag tussen de Hollanders en de Engelsen, Augsburg, ca. 1790. de kopergravure met een kl. besch. (totaal 3)-

verkocht € 150,00
kavel: 1443
[China] Toonneel van China,
-door veel, zo Geestelijke als Werreltlijke Geheugteekenen, verscheide Vertoningen van de Natuur en Kunst, en Blijken van veel andere Gedenkwaerdige dingen, geopent en verheerlykt. Nieuwelijks door d'E. Vader Athanasius Kircherus (...) in 't Latyn beschreven en van J.H. Glazemaker vertaalt. Amsterdam, J. Janssonius van Waesberge en de Wed. Elizeus Weyerstraet, 1668, (12),286,(10) p., gegraveerd frontispiece, portret van de auteur (uit eerste Latijnse editie), 24 platen (incl. 2 kaarten) en 56 (halfpagina) illustraties in de tekst, contemporain half-schapenleer ("roan"), 4to (folio-formaat).-

verkocht € 1400,00
kavel: 1444
[Zatta]
-Twee gegraveerde kaarten door G. Pitteri en G.Zuliani, grenzen en cartouches handgekleurd, uitgegeven door Antonio Zatta te Venetië, 1792/1782, genummerd "II" respectievelijk "III" in de plaat in rechter bovenhoek, beide ca. 42x32 cm.-
€ 50 - € 100
kavel: 1445
Landschap
-Nederland, ca. 1770. Gesigneerd AVE. Landelijk tafereel met bedrijvigheid in het dorp. Kerk en schepen op achtergrond. In Oost-indische bruine inkt. 18 x 28 cm. -

verkocht € 420,00
kavel: 1446
Zomer, winter, herfst en lente
-A. Doesjan, B. de Bakker fecit, Cornelis Focking excudit, 1788. Kopergravures van de 4 jaargetijden + Verklaaring van vier by elkander behoordende Kunststukken, zynde de zomer, winter, herfst en lente. Vertoonende de vier getyden des Jaars. 24,5 x 22 cm.-

verkocht € 120,00
kavel: 1447
The Kremlin, Moscow
-R. Bowyer, Pall Mall, 1814. Aquatint gravure, 22 x 31,5 cm. + 4 kaarten uit de 19e eeuw van rusland, waaronder Europäisches Russland. Nach Ad. St's Entweruf in zwey Blatt Pr. L. v. Stlpn, 185, revidirt 1850. 36,5 x 45 cm Handgekleurd + 3 prenten - en Russian Rag, by George L. Cobb, Francis Day & Hunter, ca. 1900. -

verkocht € 120,00