1200-1298 Indonesië

veiling / 7 mei 2014 Zitting II
kavel: 1201
Indonesië - Reisen in Celebes
-Ausgeführt in den Jahren 1893-1896 und 1902-1903 von Paul und Fritz Sarasin. In 2 banden. Wiesbaden, C.W. Kreidel's Verlag, 1905. XVIII, 381 + X, 390 p. Incl. 12 heliogravures en 11 kaarten, deels uitslaand. -

verkocht € 170,00
kavel: 1202
[Bali] Eenigen tijd onder de Baliërs
-Eene reisbeschrijving met aantekeningen betreffende hygiène, land- en volkenkunde van de eilanden Bali en Lombok door Dr. Julius Jacobs (...). Batavia, G. Kolff & Co, 1883, (6),III,V,253 p., foto-gegraveerd frontispiece, grote uitvouwbare gelithografeerde kaart van Bali door P.W.M. Trap, origineel rijk verguld linnen door F. van den Heuvel (Den Haag), 4to.-

verkocht € 240,00
kavel: 1203
[Sumatra] Het familie- en kampongleven op Groot-Atjeh.
-Eene bijdrage tot de ethnographie van Noord-Sumatra door Dr. Julius Jacobs. Leiden, E.J. Brill, 1894, 2 delen, (10),406,(2); (6),271 p., 31 illustraties op 22 platen (kleurenlitho's en lichtdrukken), oorspronkelijk uniform omslag. -

verkocht € 60,00
kavel: 1204
[Batavia] Batavia, de hoofdstad van Neêrlands O. Indien,
-in derzelver gelegenheid, opkomst, voortreffelyke gebouwen, hooge en laage regeering, geschiedenissen, kerkzaaken, koophandel, zeden, luchtsgesteldheid, ziekten, dieren en gewassen, beschreeven. Met plaaten. -
€ 500 - € 1000
kavel: 1205
Ueber Alterthuemer des ostindischen Archipels
-insbesondere die Hindu-Alterthuemer und Tempelruinen auf Java, Madura und Bali, nach Mittheilungen Brumunds und v. Hoevells aus dem hollaendischen bearbeitet von Dr. Johannes Mueller. Berlin, im Selbstverlag des Verfassers, 1859 (gedrukt door C. Schultze, Berlijn), eerste druk, IV,102 p., 21 (gekleurde of getinte) litho's, oorspronkelijk kartonnen band, groot 8vo.-

verkocht € 300,00
kavel: 1206
[Java] Mijne reis naar Java in 1869
-en terugkeer over Engelsch Indië, Palestina enz., in 1870, door J. van der Chijs. Utrecht, C. van der Post Jr., 1874, (8),125 p., 3 gelithografeerde platen, modern halfleer met oorspronkelijk omslag op de platen.-
€ 150 - € 300
kavel: 1207
Sarawak; its inhabitants and productions:
-being notes during a residence in that country with his excellency Mr. Brooke. By Hugh Low, colonial secretary at Labuh-an. London, R. Bentley, 1848, XXIV,416 p., 4 staal-gegraveerde platen (incl. frontisp.), 18 illustraties op 2 platen, 1 lithografische plaat en enkele hout-gegraveerde tekst-illustraties, contemporain gepolijst kalfsleer door S. Hogg, rijk vergulde, geribde rug met marokijn titelschildje, voorplat met verguld centraal stempel "West London College Prize".-

verkocht € 485,00
kavel: 1208
Essais historiques sur l'inde,
-précédés d'un journal de voyages et d'une description géographique de la côte de Coromandel. Par M. de la Flotte. Paris, Herisaant le Fils, 1769, (4),360,(12) p., 3 gegraveerde platen, contemporain gevlekt kalfsleer met vergulde, geribde rug, 12mo (goed exemplaar).-

verkocht € 50,00
kavel: 1209
Reis door een gedeelte van de Nederlandsche bezittingen in Oost-Indië,
-door J.C. Baane. Waarbij gevoegd is een verslag van de Expeditie, door 's Lands Eskader, onder bevel van den Kapitein ter zee J.P. van Braam, volvoerd tegen de vorsten van Malakka, Salangoor en Riouw. Amsterdam, G.J.A. Beijerinck, 1826, XVI,338,(4), p., staal-gegraveerde titel en 4 platen, 1 uitslaande aquatint, contemporain kartonnen band.-

verkocht € 170,00
kavel: 1211
Wouter Schoutens Oost-Indische Voyagie;
-Vervattende veel voorname Voorvallen en ongemeene vreemde Geschiedenissen, bloedige Zee- en Land-gevechten tegen de Portugeesen en Makassaren; Belegering, bestorming, en Verovering van veel voorname Steden en Kasteelen. Mitsgaders een curieuse Beschrijving der voornaemste Landen, Eylanden, Koninckrijcken en Steden in Oost-Indien (...). Verçiert met seer konstige Koopere Platen (...) door den Schrijver in Indien self geteeckent. t'Amsterdam, by Jacob Meurs, 1676, 2 delen in één band, (14),328;253,(20) p., met gegraveerd frontispiece, groot portret van de auteur en 35 (van 43) deels dubbelpagina platen, contemporain perkament, groot 4to. -
€ 700 - € 1400