1200-1298 Indonesië

veiling / 7 mei 2014 Zitting II
kavel: 1232
[Pasar malam] Verslag van de eerste/ tweede/ derde tentoonstelling-jaarmarkt (I)/ jaarmarkt-tentoonstelling (II-III) te Soerabaja.
-Door J.E. Jasper (II-III). Batavia, Landsdrukkerij 1906-1908, 3 delen in 1 band, 48;143;(4),67p., elk deel met platen, samen in één halflinnen band, 4to.-

verkocht € 120,00
kavel: 1233
Over inscriptiën van Java en Sumatra,
-voor het eerst ontcijferd door R.H. Friederich. Batavia, Lange & Co., 1857, (4),99 p., 3 groot uitslaande facsimiles, contemporain linnen, 4to (band wat vlekkig en verkleurd).-
€ 60 - € 120
kavel: 1234
21 Jahre in Indien.
-Aus dem Tagebuche eines Militärarztes. Von Dr. H. Breitenstein. Erster Theil: Borneo. Zweiter Theil: Java. Dritter Theil: Sumatra. Leipzig, Th. Grieben (L. Fernau), 1899-1902, 3 delen, VIII,264;XII,407,(1); VIII,232 p., met 3 frontispieces en 8/ 29/ 26 illustraties (op platen), oorspronkelijk uniform linnen met vergulde rug (I-II), afwijkend linnen (III), alle delen met oorspronkelijk geillustreerd papieren bandtitel op voorplat.-

verkocht € 130,00
kavel: 1235
[Atjeh] De Atjèhers door Dr. C. Snouck Hurgronje.
-Batavia/ Leiden, Landsdrukkerij/E.J. Brill, 1893-1895, 2 tekstdelen en 1 platendeel. Tekstdelen: XX,512;XVI,438 p., deel I met 2 groot uitslaande kaarten en 2 uitslaande platen, oorspronkelijk uniform half linnen, groot 8vo (4to formaat). Platendeel: 28 illustraties op 12 platen en letterdruk verklaring der platen, los als uitgegeven in half linnen portfolio met bindlinten, folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 1236
Beschrijving der oudheden nabij de grens der residenties Soerakarta en Djogdjokarta,
-door J.W. IJzerman. Batavia/Den Haag, Landsdrukkerij/M. Nijhoff, 1891, 1 tekst en 1 platendeel. Tekstdeel: (8),135 p., 15 illustraties op 10 platen, oorspronkelijk omslag, groot 4to. Platendeel: gelithografeerde kaart en 29 (van 30) platen op 31 (van 32) bladen, los in kartonnen portfolio, folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 1237
[Ten Raa] De uniformen van de Nederlandsche zee- en landmacht, hier te lande en in de koloniën.
-Tijdvak 1890-1900. Regeering van Koningin Wilhelmina. Tweede gedeelte, het leger in Oost- en West-Indië. (Den Haag, Gebroeders van Cleef, 1900), tekstpag. 205-235 en de bijbehorende 16 chromolithografische platen LXV-LXXX door J.P. de Veer, modern linnen, folio.-

verkocht € 150,00
kavel: 1238
Atlas van de Nederlandsche bezittingen in Oost-Indië,
-door Dr. J. Pijnappel Gz. Geheel op nieuw bewerkte uitgave. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1872, (4) tekstpag., 11 kleurenlithografische kaarten op 9 dubbelpagina platen, oorspronkelijk halflinnen, folio.-

verkocht € 110,00
kavel: 1239
[Amboina] Schets van de residentie Amboina
-door E.W.A. Ludeking. Den Haag, M. Nijhoff, 1868, (4),273,(1) p., lithografisch frontispiece, kleurenlithografische grafiek, oorspronkelijk omslag.-

verkocht € 90,00
kavel: 1240
[Molukken] Reis naar de Zuidoostereilanden,
-gedaan in 1865 op last der regering van Nederlandsch-Indië door C.B.H. von Rosenberg, ambtenaar belast met een natuurkundig onderzoek. Den Haag, M. Nijhoff, 1867, XXXVII,(3),125 p., met 3 getinte lithografische gezichten en 3 kleurenlithografische platen van inboorlingen, oorspronkelijk karton.-

verkocht € 200,00
kavel: 1241
Feestbundel van taal-, letter-, geschied- en aardrijkskundige bijdragen
-ter gelegenheid van zijn tachtigsten geboortedag aan Dr. P.J. Veth oud-hoogleeraar door eenige vrienden en oud-leerlingen aangeboden. Leiden, E.J. Brill, 1894, (24),317,(3) p., rijk geïllustreerd met kaarten en platen, oorspronkelijk blindgestempeld linnen met goudgeletterde rug, folio.-
€ 60 - € 120