1200-1298 Indonesië

veiling / 7 mei 2014 Zitting II
kavel: 1242
[Sumatra] Histoire de Sumatra,
-dans laquelle on traite du Gouvernement, du Commerce, des Arts, des Loix, des Coutumes & des Moeurs des Habitans; des Productions Naturelles, & de l'ancien état politique de cette Isle. Par. M. William Marsden (...). Traduite de l'Anglois sur la deuxième édition (...) par M. Parraud. Parijs, Buisson, 1788, 2 delen, (4),16,363,(1);(4),353,(3) p., met uitslaande gegraveerde kaart van het eiland en uitslaande plaat met 3 inheemse alfabetten, contemporain uniform gemarmerd ("kattenpootjes") kalfsleer, ruggen verguld (verguldsel wat vervaagd).-
€ 150 - € 300
kavel: 1243
[Atjeh] De waarheid over onze vestiging in Atjeh
-door den Luitenant-Generaal J. van Swieten. Met eene kaart van Atjeh en een plan van den Kraton. Zaltbommel, J. Noman en Zoon, 1879, (2),II,493,(3) p., met kaart van Atjeh en plattegrond van de Kraton, beide gelithografeerd en uitslaand, moderne stoffen band, oorspronkelijk omslag meegebonden (Kraton-plaat gerepareerd met plakband op vouw).-
€ 70 - € 140
kavel: 1244
De verspreide geschriften van Prof. Dr. G.A. Wilken
-verzameld door Mr. F.D.E. van Ossenbruggen. Semarang etc., G.C.T. van Dorp & Co., 1912, 4 delen, frontispiece portret in deel 1, oorspronkelijk uniform goudgeletterd linnen, 4to.-

verkocht € 160,00
kavel: 1245
[Koloniale tentoonstelling 1931] Nederland te Parijs 1931.
-Gedenkboek van de Nederlandsche deelneming aan de internationale koloniale tentoonstelling, samengesteld door Dr. H.H. Zeijstra Fzn. Den Haag, Vereeniging "Oost en West"/ W.P. van Stockum & Zoon, 1931, 152 p., vele illustraties, oorspronkelijk rijk verguld linnen door Philip van Praag, folio.-

verkocht € 70,00
kavel: 1246
[Java] Javaansche volksvertoningen.
-Bijdrage tot de beschrijving van land en volk door Dr. Th. Pigeaud te Jogjakarta. Batavia, Uitgave Volkslectuur, 1938 [letterdruk strookje hierover geplakt: Den Haag, M. Nijhoff], 545 p. en los ingevoegde plaatsing der platen (1 p.), 125 illustraties op 45 platen [onregelmatig genummerd, hoogste plaatnummer LII] en 4 kleurenplaten van Wajang-koelit poppen, oorspronkelijk karton, folio.-

verkocht € 320,00
kavel: 1247
[Numismatiek] Recherches sur les monnaies des indigènes de l'Archipel Indien et de la Péninsule Malaie par H.C. Millies.
-Ouvrage posthume (...). Den Haag, M. Nijhoff, 1871, VIII,179,(1) p., 26 lithografische platen, modern leren band met gebruikmaking van de oude verguld leren rugstrip, 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 1248
History of the Indian Archipelago.
-Containing an account of the manners, arts, languages, religions, institutions, and commerce of its inhabitants. By John Crawfurd, F.R.S. Edinburgh, gedrukt voor A. Constable etc., 1820, 3 delen, VIII,520; VI,563; VI,554,(4 platenindex) p., met fraaie, groot uitslaande handgekleurde gegraveerde overzichtskaart van de archipel en 34 op staal gegraveerde platen, contemporain verguld uniform half leer.-

verkocht € 600,00
kavel: 1249
[Gouverneur-generaal De Graeff, 1926-1931]
-Fotoserie met betrekking tot de aankomst van gouverneur-generaal Jonkheer Mr. Andries Cornelis Dirk de Graeff in Yogyakarta. Bestaande uit 9 foto's met gedrukt onderschrift, elk ca. 22x28 cm., opgeplakt in modern gebatikt stoffen album met titelstrip, oblong folio. -

verkocht € 100,00
kavel: 1250
[Toeristengidsen] Album Soekaboemi.
-Zonder jaar (ca. 1910), zonder uitgever (Victoria Hotel?) en zonder plaats (Soekaboemi?), 10 bladen papier in verschillende kleuren met daarop 10 opgeplakte gekleurde foto's in ansichtkaart-formaat, elke foto binnen art deco border, oorspronkelijk omslag met gedrukte titel "Album Soekaboemi" en art deco ornamentjes.-

verkocht € 95,00
kavel: 1251
Naamloze Vennootschap Landbouw Maatschappij Oud-Djember 1859 - 1909
-Jubileumboek van de Tabak-Onderneming "Oud Djember", ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum. Met een overzicht van de oprichting, het bestaan en haar bedrijvigheid. C. Vermeer, Deventer, 1909-

verkocht € 90,00