1200-1298 Indonesië

veiling / 7 mei 2014 Zitting II
kavel: 1252
Taferelen en merkwaardigheden uit Oost-Indië.
-J. Olivier, Amsterdam, G.J.A. Beijerinck, 1838. 2 delen.-

verkocht € 230,00
kavel: 1253
Le Moniteur des Indes-Orientales et Occidentales 1846-1847, 1847-1848
-recueil de mémoires et de notices scientifiques et industriels, de nouvelles et de faits importants concernant les possessions Nérlandaises d'Asie et d'Amérique (...) par Ph. Fr. de Siebold et P. Melvill de Carnbee. Den Haag/Batavia, Belinfante Frères/l'Imprimerie de l'État, 1847-1848, 2 jaargangen in één band, X,(2),II,VI,(2),342,3-94,97-128; (2),VIII,392,115 p., keurig volgens de bindersindexen hebben beide delen 9 kaarten/gezichten (bij jaargang 2 op 8 bladen, alle platen gebonden achter jaargang 2), de kaarten grotendeels groot uitslaand en deels met grenskleuringen, contemporain verguld halfleer, groot 4to.-

verkocht € 350,00
kavel: 1254
Staat der Nederlandsche Oostindische bezittingen,
-onder het bestuur van den Gouverneur-Generaal Herman Willem Daendels (...) in de jaren 1808-1811, 2 (van 4) delen: introductiedeel en deel Bijlagen, eerste stuk, (4),128 p. en Bijlagen ongepagineerd, Bijlagen met 3 uitslaande letterdruk tabellen, contemporain of iets later halflinnen en oorspronkelijk karton met papieren titelschildje op de (sleetse) rug (Bijlagen), folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 1255
Histoire Philosophique et Politique des Établissements et du Commerce des Européens dans les Deux Indes.,
-Par Guillaume-Thomas Raynal. Genève, J.-L. Pellet, 1783, 10 delen in 5 banden, met gegraveerd frontispiece portret van de auteur en 9 andere frontispieces, 22 uitslaande letterdruk tabellen, 19de-eeuws uniform halfleer met vergulde ruggen.-
€ 150 - € 300
kavel: 1256
[Textiel] Lot van 11 rijk geïllustreerde publicaties over textiel,
-w.o. J.A. Loebèr, Das Batiken. Eine Blüte indonesischen Kunstlebens (1926); M. Gittinger, To Speak with Cloth. Studies in Indonesian Textiles (1989) en I. McCabe Elliot, Batik. Fabled Cloth of Java (1984) -

verkocht € 95,00
kavel: 1257
Verhandelingen over de natuurlijke geschiedenis der Nederlandsche overzeesche bezittingen,
-door de Leden der Natuurkundige commissie in Indië en andere Schrijvers. Uitgegeven op last van den koning door C.J. Temminck. (Deel I:) Land en Volkenkunde (door Salomon Müller). Leiden, gedrukt door J.G. la Lau voor S. en J. Luchtmans en C.C. van der Hoek, 1839-1844, 1 tekstdeel en 1 platendeel: Tekstdeel: VIII,472 p., contemporain half kalfsleer met vergulde rug, folio. Platendeel: 83 (van 86) deels handgekleurde gelithografeerde kaarten (5), gezichten en andere platen, los in moderne stoffen doos, folio.-
€ 3500 - € 7000
kavel: 1258
Gezichten van bergen, kraters, kusten en eilanden van Java, Sumatra en de straat Sunda,
-Medegedeeld door Salomon Müller. Tekst: (3)449-472 p. Platen: 24 gelithografeerde platen genummerd 62 tot 86 (plaat 84 en 85 op één uitslaand blad), los in contemporain halfleren band met vergulde rug met goudlettering: "Land- en Volkenkunde. Tekst", folio. -
€ 500 - € 1000
kavel: 1259
Tätowiren, Narbenzeichnungen und Körperbemalen.
-En Beitrag zur vergleichenden Ethnologie von Wilhelm Joest. Mit 11 Tafeln in Farbendruck, 1 Lichtdruktafel und 30 Zinkätzungen nach Original-Zeichnungen von O. Finsch, Cl. Joest, J. Kubary und P. Preissler nebst Original-Mittheilungen von O. Finsch und J. Kubary. Berlin, A. Asher & Co., 1887, (2),VIII,128 p., 11 chromolithografische platen en 1 heliogravure, 30 illustraties in de tekst, oorspronkelijk halflinnen, folio.-

verkocht € 1100,00
kavel: 1260
De Wajang Orang Pregiwa in den Kraton te Jogjakarta,
-in Juni 1899, door J. Groneman. Met lichtbeelden op last van Z.H. den Sultan Hamengkoe Boewana VII, vervaardigd door den Hoffotograaf K. Cephas. Semarang, G.C.T. van Dorp & Co., 1899, 103,(3) p., met chromolithografisch frontispiece (= plaat V) en 9 fotografische platen (1x uitslaand), contemporain kartonnen platten met linnen rug, 4to.-
€ 150 - € 300
kavel: 1261
[V.O.C.] De Oost-Indische Compagnie als zeemogendheid in Azië,
-door N. Mac Leod. Eerste deel van 1602 tot 1632. Tweede deel van 1632 tot 1650. Rijswijk, Blankwaardt & Schoonhoven, 1927, 2 tekstdelen en 1 atlas. Tekstdelen: XI,(1),528; VII,(1),485 p., met 10 (uitslaande) kaarten/platen, oorspronkelijk uniform goudgeletterd linnen, groot 8vo. Atlas: franse titel, titel en 23 dubbelpagina (uitslaande) kaarten, oorspronkelijk halflinnen, folio.-

verkocht € 250,00