1200-1298 Indonesië

veiling / 7 mei 2014 Zitting II
kavel: 1262
[Celebes] De Bare'e sprekende Toradja's van Midden-Celebes
-(de Oost-Toradjas) door N. Adriani en Alb. C. Kruyt. Tweede, geheel omgewerkte druk, Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1950, 3 tekstdelen, 1 platendeel en 1 atlas. Tekstdelen: XII,478; VIII,557; VIII,484. Platendeel: 11 p., 159 ills. op platen. Tekstdelen en platendeel in oorspronkelijk uniform goudgeletterd linnen, groot 8vo. Atlas: 13 (gekleurde) platen en 2 (uitvouwbare) gekleurde kaarten, los als uitgegeven in contemporain halflinnen portfolio met bindlinten, folio,-

verkocht € 200,00
kavel: 1263
-door N. Adriani en Alb. C. Kruijt. Eerste-Tweede deel. Land- en volkenkunde. Batavia, Landsdrukkerij, 1912, 2 delen, XI,(1),426;VII,(1),468 p., beide delen de oorspronkelijke platten met vernieuwde linnen rug, groot 8vo.-
€ 150 - € 300
kavel: 1264
De Indische Kinder-Courant. Weekblad voor de Indische Jeugd. 9de Jaargang.
-Onder redactie van de dames S. Radersma-Van Lingen en J. ten Oever-Van Lingen. Weltevreden, Boekhandel Visser & Co., 1901, titelpagina en inhoudsopgave (4 p.) en 52 nummers van elk 4 p., illustraties, samen in contemporaine halflinnen band, folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 1265
Java. Tooneelen uit het leven, karakterschetsen en kleederdragten van Java's bewoners.
-In afbeeldingen, naar de natuur geteekend door E. Hardouin, met tekst van W.L. Ritter en een voorwoord van H.M. Lange (...) benevens eene kaart van Java, naar de nieuwste bronnen bewerkt. Leiden, A.W. Sythoff, 1855, XIV,(2),242 p., 26 handgekleurde lithografische platen, houtgegraveerde initialen, modern leer met gebruikmaking oorspronkelijk linnen van voor- en achterplat opgeplakt, 4to.-

verkocht € 250,00
kavel: 1266
-In afbeeldingen, naar de natuur geteekend door E. Hardouin, met tekst van W.L. Ritter en een voorwoord van H.M. Lange (...) benevens eene kaart van Java, naar de nieuwste bronnen bewerkt. Leiden, A.W. Sythoff, 1855, XIV,(2),242 p., met groot uitslaande handgekleurde staalgegraveerde kaart en 26 handgekleurde lithografische platen, houtgegraveerde initialen, oorspronkelijk rijk verguld linnen, renden verguld, 4to.-

verkocht € 340,00
kavel: 1267
[Kinderboeken] Ver van Huis. Reisvertellingen van Oom Bram over alles en nog wat.
-Haarlem, I. de Haan, z.d. (ca. 1885), 24 p., 12 ongesigneerde chromolithografische platen, oorspronkelijk chromolithografisch karton met stoffen rug, klein 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 1268
[Java] Der Vulcanismus oder Das Todesthal auf Java.
-Ein Roman unter dem Schleier der Natur von W.F.A. Zimmerman [pseudoniem van C.G.W. Vollmer]. Berlijn, Theodor Thiele, 1861, 4 delen met doorlopende paginering in één band, (8),708 p., met 10 kleurenlitho's, contemporain halflinnen (rug verbleekt).-
€ 100 - € 200
kavel: 1269
Borneo's wester-afdeeling,
-geografisch, statistisch, historisch, voorafgegaan door eene algemeene schets des ganschen eilands, door P.J. Veth. Zaltbommel, J. Noman en Zoon, 1854-1856, 2 delen, (2),XVIII,(4),XCVIII,385,(1); (2),XI,(3),656 p., met 2 verschillende getint lithografische titels en 6 (getinte) litho's, 20ste eeuws uniform half marokijn, groot 8vo.-

verkocht € 300,00
kavel: 1270
Oriental Silverwork Malay and Chinese.
-With over 250 Original illustrations. A Handbook for Connoiseurs, Collectors, Students and Silversmiths by H. Ling Roth. London, Truslove & Hanson, 1910, eerste druk, (8),300 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk zilvergeletterd linnen, 4to.-

verkocht € 100,00
kavel: 1271
[Hindoeisme] The mythology of the Hindus,
-with notices of various mountain and island tribes, inhabiting the two peninsulas of India and the neighbouring islands; and an appendix, comprising the minor avatars, and the mythological and religious terms, &c. &c. of the Hindus. With plates illustrative of the principal Hindu deities, &c. By Charles Coleman. London, Parbury, Allen, and Co., 1832, XVIII,401,(1 blank),(2) p., met 39 lithografische platen (incl. frontispiece), 20ste-eeuws halfleer in antieke stijl, 4to.-
€ 150 - € 300