1200-1298 Indonesië

veiling / 7 mei 2014 Zitting II
kavel: 1284
Atlas van Nederlandsch Oost-Indië,
-bij het Topografisch Bureau te Batavia samengesteld in de jaren 1897-1904 (omgewerkte uitgave van den atlas van J.W. Stemfoort en J.J. ten Siethoff), bij de Topografische Inrichting te 's Gravenhage geproduceerd in de jaren 1898-1907 onder leiding van den directeur C.A. Eckstein. Den Haag, Departement van Koloniën, 1898-1907, met dubbelpagina lithografische titel/inhoudsopgave en 24 kleurenlithografische kaarten op 16 dubbelpagina bladen, oorspronkelijk halflinnen, groot folio (66 x 47 cm.).-

verkocht € 550,00
kavel: 1285
[Prenten]
-Twee chromolithografische platen door J.P. de Veer, uit Ten Raa, De uniformen van de Nederlandsche zee- en landmacht, hier te lande en in de koloniën (1897-1900), beide ca. 37 x 25 cm.,, onder passepartouts. Met: 10 zeer diverse andere prenten, 17de-20ste eeuw.-
€ 50 - € 100
kavel: 1286
[Prenten]
-Oudtijds handgekleurde opticaprent, 24 x 40 cm., met contemporaine titel en adres "Se vend à Augsbourg au Négoce Commun de l'Académie Imperiale (...)" in pen, oudtijds gemonteerd op karton voor gebruik in een kijkkast. -
€ 50 - € 100
kavel: 1287
Gambar-Gambar akan Peladjaran den Kasoekaän Anak-anak dan Iboe-bapanja.
-Nederlandsch-Indische prenten. Dkaloewarkan olèh toewan Kolff, jang dahoeloe di negeri Batawi (Leiden, Kolff, 1879), gedrukt door G.J. Thieme,24 chromolithografische platen, los als uitgegeven.-

verkocht € 300,00
kavel: 1288
[Foto's] Verzameling van 60 glasdia's,
-ca. 1915, bewaard in vier orginele kartonnen doosjes.-

verkocht € 50,00
kavel: 1289
[Foto's. Nikola Drakulic] Album met 33 ingeplakte originele foto's,
-30 stuks meten 12x18 cm. of 18x12 cm., de andere 3 meten 22x22 cm., met op beide schutbladen gestempeld: "Foto Nikola Drakulic", oorspronkelijk halfleer, 4to formaat.-

verkocht € 300,00
kavel: 1290
[Manuscripten]
-Door H. Post. Amstelkade 30 Amsterdam Z. 1943-1944." Manuscript, titelpagina en 137 p. in goed leesbaar handschrift, met 62 ingeplakte illustraties op 14 bladen, oorspronkelijk halflinnen, 4to.-

verkocht € 90,00
kavel: 1291
[Lombok] Het
-Verlucht door Nengah Gria Mendara den priester en verklaard door Goesti Poetoe Gria Pepatih. Verdietscht door C.M. Pleyte. Batavia, G. Kolff & Co., 1912, (10), 24 p., tekst in Engels en Nederlands, 11 getint lithografische platen met facsimile-illustraties van de oorspronkelijke Lontar-bladen van het manuscript, tekst en platen los als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, groot folio.-
€ 150 - € 300
kavel: 1292
Borneo-exepeditie. Geologische verkenningstochten in Centraal Borneo (1893-94)
-door G.A.F. Molengraaff. Atlas in 22 bladen. Leiden/Amsterdam, Voorheen E.J. Brill/H. by Gerlings, 1900, frontispiece, titelblad, indexblad, dubbel kleurschaalblad en 22 (voornamelijk dubbelpagina/uitslaande) bladen met kaarten, oorspronkelijk halflinnen, groot folio. -

verkocht € 100,00
kavel: 1293
Historische beschrijving der reizen,
-of nieuwe en volkome verzameling van de allerwaardigste en zeldzaamste zee- en land-togten (...). Leverende dit Deel het Leven van alle de Gouverneurs Generaal van Neêrlands India [sic], met derzezelver Afbeeldingen. Twintigste deel. Amsterdam, J. Roman etc., 1765, (4),409,(3) p., met 28 half-pagina gegraveerde portretten in de tekst, 2 gegraveerde kaarten, 1 plattegrond, 2 platen en als belangrijkste een serie van 7 uitslaande gegraveerde gezichten door J. van Schley, contemporain kalfsleer met vergulde rug, 4to.-

verkocht € 150,00