veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1200-1298 Indonesië
[1202] [1203] [1204] [1205] [1206]
kavel: 1204 € 500 - € 1000

[Batavia] Batavia, de hoofdstad van Neêrlands O. Indien,

in derzelver gelegenheid, opkomst, voortreffelyke gebouwen, hooge en laage regeering, geschiedenissen, kerkzaaken, koophandel, zeden, luchtsgesteldheid, ziekten, dieren en gewassen, beschreeven. Met plaaten.
Te Amsterdam, by Petrus Conradi. Te Harlingen, by Volkert van der Plaats, 1782-1783, 4 delen in 1 band, IV,147,(1);(2),108,(2);(2),171,(1);(4),103,(1) p., frontispiece, kaart van het eiland Java, grote plattegrond van Batavia door A. v. Kreveld, plattegrond van de stad in 1731, 4 gezichten op Batavia op 2 bladen door H. Kobell naar M. Sallieth, 2 platen met inheemse dieren, 3 EXTRA gezichten op Batavia, 1 EXTRA plattegrond van de stad en 1 EXTRA gezicht op Timor, alle platen gegraveerd en (op één na) uitvouwbaar, contemporain linnen met vergulde rug, 4to (rugstrip bijna los, van binnen iets watervlekkig in blanke binnenmarge maar verder goed).

Er ontbreken volgens de bindersindex 3 gezichten: Reede van Batavia (plaat III), Het Eiland Onrust en De Reede der Kaap de Goede Hoop, aanwezige platen zijn echter genummerd I, II, IV en V (2 gezichten op 1 plaat), VI, VII en VIII (2 gezichten op 1 plaat), IX, XI en XII. De 5 fraaie anonieme contemporaine extra platen zijn zeldzaam.