veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1200-1298 Indonesië
[1203] [1204] [1205] [1206] [1207]
kavel: 1205 verkocht € 300,00

Ueber Alterthuemer des ostindischen Archipels

insbesondere die Hindu-Alterthuemer und Tempelruinen auf Java, Madura und Bali, nach Mittheilungen Brumunds und v. Hoevells aus dem hollaendischen bearbeitet von Dr. Johannes Mueller. Berlin, im Selbstverlag des Verfassers, 1859 (gedrukt door C. Schultze, Berlijn), eerste druk, IV,102 p., 21 (gekleurde of getinte) litho's, oorspronkelijk kartonnen band, groot 8vo.
Bijzonder exemplaar van deze zeldzame, in eigen beheer uitgegeven en fraai geïllustreerde publicatie: met OPDRACHT VAN DE AUTEUR op schutblad aan het Naturforschende Gesellschaft zu Altenburg (hun bibliotheekstempeltje op de titelpagina), gedateerd "Berlin den 4 April 1860". Overigens een goed, enigszins roestvlekking exemplaar, de platen aan de randen wat sleets.