veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1200-1298 Indonesië
[1208] [1209] [1211] [1212] [1213]
kavel: 1211 € 700 - € 1400

Wouter Schoutens Oost-Indische Voyagie;

Vervattende veel voorname Voorvallen en ongemeene vreemde Geschiedenissen, bloedige Zee- en Land-gevechten tegen de Portugeesen en Makassaren; Belegering, bestorming, en Verovering van veel voorname Steden en Kasteelen. Mitsgaders een curieuse Beschrijving der voornaemste Landen, Eylanden, Koninckrijcken en Steden in Oost-Indien (...). Verçiert met seer konstige Koopere Platen (...) door den Schrijver in Indien self geteeckent. t'Amsterdam, by Jacob Meurs, 1676, 2 delen in één band, (14),328;253,(20) p., met gegraveerd frontispiece, groot portret van de auteur en 35 (van 43) deels dubbelpagina platen, contemporain perkament, groot 4to.
Exemplaar op groot papier. Er ontbreken bij dit hier en daar wat smoezelige exemplaar 8 platen. Frontispiece beschadigd, opgeplakt en los, portret los en twee platen beschadigd. Verkocht met alle feilen.

Zeldzaam en beroemd uitgebreid verslag van reizen in Oost-Indië van 1658 tot 1665 met prachtige gezichten op bijvoorbeeld Batavia, Bantam, Ceylon en Malakka. Google heeft een compleet exemplaar integraal gedigitaliseerd beschikbaar gesteld op internet.