veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1200-1298 Indonesië
[1251] [1252] [1253] [1254] [1255]
kavel: 1253 verkocht € 350,00

Le Moniteur des Indes-Orientales et Occidentales 1846-1847, 1847-1848

recueil de mémoires et de notices scientifiques et industriels, de nouvelles et de faits importants concernant les possessions Nérlandaises d'Asie et d'Amérique (...) par Ph. Fr. de Siebold et P. Melvill de Carnbee. Den Haag/Batavia, Belinfante Frères/l'Imprimerie de l'État, 1847-1848, 2 jaargangen in één band, X,(2),II,VI,(2),342,3-94,97-128; (2),VIII,392,115 p., keurig volgens de bindersindexen hebben beide delen 9 kaarten/gezichten (bij jaargang 2 op 8 bladen, alle platen gebonden achter jaargang 2), de kaarten grotendeels groot uitslaand en deels met grenskleuringen, contemporain verguld halfleer, groot 4to.
Inhoud deels los(gaand) en aan het eind (water)vlekkig, papier over platten vernieuwd. Google heeft beide jaargangen integraal gedigitaliseerd en op internet beschikbaar gesteld. Vergelijking van de exemplaren leert ons: pagina 95-96 ontbreekt en het betreffende katern 14 telt maar 4 pagina's i.p.v. 8 in beide exemplaren (dus vrijwel zeker altijd). Tussentitel tweede jaargang (Première Partie, Sciences arts et industrie) en daarop volgende 2 pagina's gebonden aan het begin van eerste jaargang. Een tussentitel van de eerste jaargang (Deuxième Partie, Revue Coloniale) ontbreekt.

Er is van deze zeldzame serie na onze twee delen nog slechts één jaargang verschenen (1848-1849). De fraaie gezichten tonen het Waterlooplein te Batavia, de grote moskee te Palembang, vulkanen en fruit. Verder portretten van J. Rochussen en P. Merkus. De fraaie en zeldzame kaarten van de diverse Nederlandse bezittingen zijn speciaal voor de Moniteur vervaardigd door Melvill de Carnbee