93-110 Amsterdam

veiling / 21 oktober 2014
[93 - 103] [104 - 110]
kavel: 93
Johan Bickhoff (1881-1968)
-Boekje met 24 originele foto's, gemaakt ten tijde van de spoorwegstaking van 1903 in Amsterdam. Boekje geschaafd en zonder rug, tipped-in foto's in goede conditie. -

verkocht € 320,00
kavel: 94
Diverse vroege pamfletten en uitgaves
-Doctrina op het bal van Amicitia. 14 november 1838. 8 pp. met een uitgeknipt stukje (uit krant 1803) over dit in 1936 afgebroken gebouw.+ Doolhof te Amsterdam*, 8 pp., ca. 1850 + Rekwest van Amsterdamsche jongens aan den Edel Achtbaren Heer Burgemeester dier stad. Bij het naderen der Kermis in September 1850. 5e en 6e druk + Hulde en Dank aan het Edel Achtbaar Stads-bestuur van Amsterdam door De Jeugdige Rekwestranten dier hoofdstad, en op hun verzoek vervaardigd door den Steller van het Rekwest. Amsterdam, M. Schooneveld & Zoon, 2e en 3e druk, ca. 1850 + 2 doodsberichten " Frans Jansz. van Heulen, vetermaker, 1697 en Reynier Bolswaert, turfdrager, 1661. Op rijm gestelde doodsberichten. + een foto, 2 gravures en een krantenbericht over de bekende straatzanger Kees Meijer (1818-1885) - en 3 andere. -

verkocht € 220,00
kavel: 95
Foto's Amsterdam
-11 foto's op karton, uitgave Andries Jager, Amsterdam, met o.a. het Paleis van Volksvlijt. Elk 9 x 15 cm. Tweede helft 19e eeuw + 6 andere foto's van o.a. De Engelsche Steeg, ca. 1925 en "het Marktgewoel" bij de Waag. -

verkocht € 160,00
kavel: 96
Foto Vondelpark
-Uitgave J.M. Schalenkamp, serie Nederlandsche Stadsgezighten en landschappen. ca. 1895. Handgekleurde foto met uitzicht over het Vondelpark. 21,5 x 27,5 cm. In lijst.-
€ 50 - € 80
kavel: 97
Martin Kalff - Amsterdam in praatjes en plaatjes
-Amsterdam, Scheltema & Holkema 1878. Tweede goedkope uitgave. 234 (4 ) pp. Compleet met 1 gekl. plattegrond door Braakensiek, 1 giftbrief in facs. en 16 kleurenlitho's van Amsterdamse gezichten door C.C.A. Last. In halfleer met goudopdruk. -

verkocht € 70,00
kavel: 98
[Schouwburg] Theoretische lessen over de gesticulatie en mimiek
-gegeven aan de Kweekelingen van het Fonds ter Opleiding en Onderrigting van Tooneel-Kunstenaars aan den Stads Schouwburg te Amsterdam; door J. Jelgerhuis, Rz. Acteur, en lid van het fonds aan voornoemde schouwburg, en van de Koninklijke Academie der Beeldende Kunsten aldaar. Amsterdam, P. Meyer Warnars, (1827-1830), 2 delen, (4),114,(2 blanco); 117-314,(4) p., 93 platen (tot plaat 42 gegraveerd, daarna litho's), contemporain uniform verguld groen marokijn, alle sneden verguld, oblong 4to.-

verkocht € 200,00
kavel: 99
Het verheerlykt Watergraafs-of Diemer-Meer
-[By de stadt Amsterdam, vertoont in verscheide vermakelyke gezichten van deszelfs lustplaatzen en landhuizen, hoven, tuinen, fonteinen, vyvers, gras- en bloemperken, gemeene en byzondere ryen wandel-weegen, Malibaan, herbergen en bruggen, alle naar 't leven getekent. Matthaeus Brouerius van Nidek, Andries en Hendrik de Leth, Amsterdam, 1768]-
€ 600 - € 1000
kavel: 101
Gebouwen, gezichten en oudheden der stad Amsterdam ... 1744
-met figuren, te Haarlem, by Johannes Marshoorn, 1744, kl. 8vo., Contemporaine eenvoudige band, gegraveerd frontispice en compleet met 22 kopergravures, o.a. door Folkema, Lamsvelt en Van Der Laan. (4), 410, (2), pp.,-

verkocht € 85,00
kavel: 102
Amsterdam in Schetsen
-P.H. Witkamp. Teekeningen van W. Hekking Jr., Amsterdam, G.W. Tielkemeijer, 1861 en 1969. 8vo., linnen met vergulde bandtekening, rug met titel, compleet met 50 kleurenlitho's, tissuepapier gevlekt, litho's enkele vlekjes in de marge. -

verkocht € 260,00
kavel: 103
Atlas, of verzameling van afbeeldingen
-der voornaamste Gebouwen, Torens en Gezichten der Stad Amsterdam voor kinderen. Zijnde deze afbeeldingen door beroemde Nederlandsche Meesters in het koper gebragt, naar de fraaiste teekeningen en schilderijen, welke nog in verscheidene kunstkabinetten voorhanden zijn. Amsterdam, H. Moolenijzer. [1824].-

verkocht € 600,00
[93 - 103] [104 - 110]