234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 234
[Exemplaar van een landmeter] (Practijck des lantmetens:
-leerende alle rechte ende kromzydige landen, bosschen, boomgaerden, ende andere velden meten (...) gecomponeert door Johan Sems, ende Jan Pietersz. Dou; vermeerdert met hondert geometrische questien met haer solutien door Sybrant Hansz. Amsterdam, Jan Jansz., ca. 1625), 421,(3)118,(1) p., met (uitslaande) gegraveerde platen en houtgesneden illustraties in de tekst, contemporain overlappend perkament met resten van bindlinten.-
€ 500 - € 1000
kavel: 235
[Studentica] De Blyde Incomste binnen Amsterdam van Syne Hoogheyt Frederick Hendrick
-den 20sten van bloeymaant van den jaare 1642, door F.D.K. Bosch. Leiden, S.C. van Doesburgh, 1910, XI,(1),155,(2) p., met portretten oorspronkelijk verguld vol leer, bovensnede verguld, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 236
[Studentica] Feestviering ter herinnering van den akademischen leeftijd,
-gehouden in 's Gravenhage den 23sten en 24sten Julij 1828. Zonder plaats, zonder uitgever en zonder jaar (1828), 48,(126 bijlagen) p., met facsimile van een brief en 26 platen met facsimiles van handtekeningen, contemporain karton.-
€ 50 - € 100
kavel: 237
[Studentica] Lustrumboek V.V.S.L. 1900-1920.
-Zonder plaats, uitgever en jaar (Leiden, 1920), 79 p., illustraties, oorspronkelijk gedecoreerd omslag, oblong 4to.-

verkocht € 50,00
kavel: 238
Album amicorum van J. van Embden;
-met 23 bijdragen, ca. 1838-1860 (grotendeels Wiesbaden), los in gemarmerd kartonnen omslagje met bindlinten, 10 x 16 cm.-

verkocht € 140,00
kavel: 239
Album amicorum van Mariette de Waen, beroepsschool Heilig Graf Turnhout,
-met bijdragen (inclusief vele tekeningen in diverse technieken) gedateerd 1934-1936, oorspronkelijk kunstleer, alle sneden verguld.-
€ 70 - € 140
kavel: 240
[Prijsband Rotterdam] Phaedrus
-Fabularum Aesopiarum Libri quinque. Cum novo commentario Petri Burmanni. Leiden, S. Luchtmans, 1727. (52), 263, (45), 93 pp. Met gegraveerde titelpagina en uitvouwbaar portret van Pieter Burman door Houbraken. In leer gebonden. Geribte rug met vergulde florale versiering. Rotterdams wapenschild op voor-en achterplat. -

verkocht € 120,00
kavel: 241
[Handgekleurd en met goud gehoogd] De Doorlughtige Weereld;
-voorstellende een zeer nette Genealogische, Historische, en Politische Beschrijvingh aller tegenwoordig-levende Keyseren, Koningen, Vorsten, en Graven; nevens de Staten en Republiquen des geheelen Aerdbodems (...). Vertaeld door S. de Vries. Amsterdam, F. Halma/ J. van Oosterwijck, 1700, 3 delen, (40,725,(3); 631,(9); 512[=511],(13) p., gegraveerd frontispiece, 14 vlaggenplaten, 2 uitslaande platen en vele illustraties van wapens in de tekst, op één na allemaal oudtijds handgekleurd en gehoogd met goud en/of zilver, contemporain uniform verguld kalfsleer, sneden verguld.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 242
[Emblemata] Het geestelyck kaert-spel met herten troef,
-oft het spel der liefde door den eerw: pater Fr. Joseph van de H. Barbara carmelit Discals, verçiert met veel schoone Copere Platen, Den derden Druck. Antwerpen, J. van Gaesbeeck, z.d. (ca. 1730), met gegraveerde titel en 14 platen door Frederik Bouttats, contemporain kalfsleer met vergulde rug.-

verkocht € 50,00
kavel: 243
[Architectuur] Le Nouveau Vignole
-Ou Regles des Cinq Ordres d'Architecture par Jacques Barozzio. Enrichi de Moulures, Cartels et Culs de lampes. Composés et gravés par Babel. Dédié aux artistes, Paris, F. Chereau, 1755.-

verkocht € 60,00