350-483 Oude Boeken Varia

veiling / 9 juni 2015
[351 - 360] [361 - 370] [371 - 380] [381 - 390] [391 - 400] [401 - 410] [411 - 420] [421 - 430] [431 - 440] [441 - 450] [451 - 460] [461 - 470] [471 - 480] [481 - 482]
kavel: 351
[Biologie] Memoire instructif sur la Maniere de Rassembler, de Preparer,
-- de Conserver, et d'Envoyer les Diverses Curiosités d'Histoire Naturelle. (..) E.F. Turgot. Parijs, Jean Marie Bruyset, 1758. 236 pp. 20,5 x 12,5 cm. In halfleer, geribte rug, vergulde rugtitel. Licht sleets langs hoeken en randen. Compleet met 25 uitvouwbare kopergravures.-

verkocht € 180,00
kavel: 352
[Almanak]
-Le Petit Almanach Universel (...) 1720. Maastricht, J. Delessart. Met uitvouwbare tabel afstanden tot steden. 66 pp. 10 x 3,5 cm. In leer geb. Samengevoegd met Almanach nouveau curieux (...) 1760. Maastricht, Henry Landtmeter. ca 80 pp. 9,5 x 5,5 cm. Beide wat sleets, rug wat amateuristisch hersteld met tape. -

verkocht € 50,00
kavel: 353
[Fore edge painting] Convoluut van 12 almanakken,
-alle Londen, gedrukt voor the Company of Stationers , 1771, alle gedrukt in rood en zwart, diverse houtsnedes in de tekst, samengebonden in verguld rood marokijn met datum 1771 op de rug en met verguld, gekroond eigenaarsinitiaal "P" op het voorplat, vergulde sneden met fore-edge painting (zie hieronder).-

verkocht € 260,00
kavel: 354
[Militaria. Presentatie-exemplaar met een geheim] Ordonnance du Roi, du 4 mars 1831,
-sur l'exercice et les manoeuvres de l'infanterie. Parijs, Imprimerie Royale, 1831, 1 tekstdeel en 1 platendeel, tekstdeel: (2),XXXVIII,432 p., platendeel: 64 grotendeels uitslaande gelithografeerde platen met 107 begeleidende tekstpagina's, 9 pagina's bladmuziek aan het einde, luxueus maar niet geheel uniform (zie uitleg hier beneden!) gebonden in rijk verguld en blindgestempeld marokijn, vergulde sneden, folio.-
€ 600 - € 1200
kavel: 355
[Zeer zeldzame eerste drukken, met bijzondere provenance] Sponsus Sanguinum
-ofte den Bloedighen Bruydegom onser zielen (...). Ghemaeckt door H. Michiel Zachmoorter (...). Antwerpen, G. van Wolsschaten, 1623, (32),211,(1) p., met gegraveerde titelpagina en 21 gegraveerde platen, gebonden in contemporain blindgestempeld leer met resten van twee klampen, klein 8vo.-

verkocht € 500,00
kavel: 356
[Binding for François II, dauphin and King of France] Tractatus de beneficio
-Perspicacissimi iuris vtriusque lumini ac monarche domini Joannis de Selua. Lyon, apud Scipionem & fratres de Gabiano sub signo fontis, 1539, CCXC,(18) bladen, titelpagina gedrukt in rood en zwart met houtgesneden omlijsting en drukkersmerk (fontein), houtgesneden initialen, gebonden in contemporain leer met op beide platten centraal het vergulde eigenaarsmerk van François II. -
€ 400 - € 800
kavel: 357
L'art de rendre les femmes fidelles,
-troisième édition, avec des changements et des corrections. Genève/ Parijs, Couturier fils, 1783, 2 delen in 1 band, (4),XXXII,136; (4),139 pp., contemporain halfleer met marokijnen titelschildje, 12mo.-

verkocht € 85,00
kavel: 358
[Zeldzame La Fontaine geheel gegraveerd in steno] (Fables de La Fontaine)
-(gravées en caractères sténographiques par Dien). Parijs, T.P. Bertin, (an IV - 1796), 138 p., met gegraveerd portret door J.B.M. Dupréel naar H. Rigault, illustraties, vignetten en tekst in steno gegraveerd door Dien, contemporain karton met marokijnen titelschildje, 12mo formaat (zeer goed exemplaar).-

verkocht € 300,00
kavel: 359
[Het geheim van de eenhoorn] Thomae Bartholini De unicornu observationes novae.
-Secunda editione Autiores & emendatiores à Filio Casparo Bartholino. Amsterdam, J.H. Wetsteen, 1678, (16),381,(15)p., gegraveerd frontispiece, houtsnede drukkersmerk op titelpagina, 1 uitslaande gegraveerde plaat en vele gegraveerde illustraties door R. De Hooghe, oorspronkelijk perkament, 12mo.-

verkocht € 600,00
kavel: 360
[Zeldzame editie van Erasmus' Lof der zotheid] Moriae Encomium,
-id est, stulticiae laudatio, ludicra declamatione tractata per Des. Erasmum Roterodamum (...). (Basel), Froben, 1532, 435,(13) p., houtgesneden drukkersmerk op titelpagina en laatste bladzijde, modern leer in oude stijl, klein 8vo.-

verkocht € 500,00