1-90 Kinderboeken en Prentenboeken

veiling / 9 juni 2015
kavel: 21
Father Tuck's Kindergarten Paper Modelling
-Series 2. Toyland. Models of Doll's House, Toy Soldiers, Sentry Box & Numerous other objects. Raphael Tuck & Sons, London, ca 1907. 8 pp. (6 uitneembare pagina's met uit te knippen papieren modellen) oblong, halflinnen.-

verkocht € 50,00
kavel: 22
[ABC] Het leerrijk ABC
-Joseph Scholz, Mainz, ca. 1860. 16 pp. waarvan 8 litho's (incl. frontispiece), 8vo, in originele band met goudopdruk.-

verkocht € 180,00
kavel: 23
Russische Kinderboeken
-C. Marschak, Ben ik 't nou, of ben ik 't niet? Geïllustreerd door I. Konaschewitch. Baanbreker, Servire, Den Haag, 1930. Geniet. Licht beduimeld ex. + A. Laptjew, Malle Prentjes. Uitg. voor literatuur in vreemde talen, Moskou, ca. 1960. Met bibliotheekstempeltje - en 6 andere uit jaren '50/'60, waaronder 5 Russischtalige. -

verkocht € 160,00
kavel: 24
Benjamin Rabier
-Lot van 7 prentenboeken door Rabier. Pauvre pêcheur (Collection Tom Pouce); Ed. Garnier (Fables de la Fontaines; Les aventures d'une souris verte; Gédéon, Alfred et Roudoudou; Gédéon est un bon garçon); Ed. Tallandier (Azor et Misticris; Fables de la Fontaine dl. 1). Alle in oude druk, met gebruikssporen. -

verkocht € 85,00
kavel: 25
Cosmographische lessen - en 3 andere
-Jacob de Gelder, hoogleeraar te Leyden. Een leesboek voor de Nederlandsche jongelingschap. Amsterdam/Den Haag, 1831. 8vo. Rijk geïllustreerd met 8 uitslaande platen + A.W. Kroon, Ons vaderland. Van de komst der Batavieren tot aan den dood van Willem I; Van den dood van Willem I tot op den tegenwoordigen tijd. Geschetst, voor jonge lieden van den beschaafden stand. Den Haag 1850-1851. 2 dln. in 1 bnd. Per deel 6 litho's - en 2 andere.-

verkocht € 60,00
kavel: 26
[19th century and illustrated]
-Het boek van Kabus, uit het Perzisch, voor de jeugd bearbeid, benevens een aanhangsel van oostersche verhalen. Uit het Hoogduitsch vertaald. Nieuwe uitgave. Amsterdam, Kromsigt, 1833, IV, IV,148p onafgesneden met 2 ingekleurde ill, 16o. contemp. kartonnen bandje-
€ 60 - € 90
kavel: 27
[ 19e-eeuws en geïllustreerd]
-P. Parson, Deugd geeft vreugd. Versjes voor kinderen. Amsterdam, G.W. Tielkemeijer 1854. Tweede druk. IV, 70 pp., Met 4 handgekleurde lithografieën + De oude van de berghut en De Leeuwenburg. Amsterdam, D.H. Fikkert [1847]. 174 pp. Met 4 handgekleurde litho's + Mevrouw Webb, Blinde Ursula. Met gekleurde plaatjes. Vertaald door Lea. Zwolle. Van Hoogstraten & Gorter. [1863]. 6 handgekleurde litho's. Blinde Ursula is het titelverhaal. Uitgeversbandje. - en 1 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 28
Van zwarte Peutertjes voor Blanke Kleutertjes
-Teekeningen van Willy Schermelé. Versjes van Annie de Hoog-Nooy. Johan Mulder, Gouda, ca. 1930. 20 pp. in halflinnen met opgeplakte voorplaat + Voor onze lieve kleine kleuters, idem + De Gelaarsde Kat. Een sprookje met prentjes van Jan Rinke. Amsterdam, Vennootschap 'Letteren en Kunst', ca. 1915. 12 pp. oblong, in halflinnen - en 2 andere uit de reeks - en 18 andere vooroorlogse kinderprentenboeken.-

verkocht € 130,00
kavel: 29
De dwergjes en hun koning
-Peter Millard. Een litolex Product, ca. 1946. 12 pp. Lichte vochtvlekjes + Don Quichotte. Opnieuw bewerkt door H.P. van den Aardweg. Met ills. van B.L. Vinger, Goede Lectuur, Amsterdam, ca. 1935. Oblong in halflinnen. 44 pp. + 2 andere uit de reeks + Lepeloor van Hazenstijn. A.J.Blom, Mulder & Zoon, 1947. Ringgebonden. 14 pp. - en de andere 2 delen uit deze serie - en 29 andere.-

verkocht € 110,00
kavel: 30
Koning Kasper en zijn goudvischjes
-Alfred Listal, Alkmaar gebr. Kluitman, ca. 1920. - en 2 andere uit dezelfde serie + Tafereelen uit de geschiedenis des Vaderlands, tot nut van groot en klein; vermakelijk voorgesteld door Mr. J. van Lennep & Compagnie. Gebrs. Koster, Amsterdam, 1899. Met 37 platen + Reizen en Avonturen van Mijnheer Prikkebeen J.J.A. Goeverneur, P.D. Bolle, Rotterdam, 16e dr., ca. 1930 en 17e druk, ca. 1931 - en 30 andere. Meest in redelijke staat, wat sleets, hier en daar een scheurtje en wat kleinere besch.-

verkocht € 95,00