1-90 Kinderboeken en Prentenboeken

veiling / 9 juni 2015
kavel: 31
Der Kleine Mecki
-Auf dem Mond. Ein märchenhafter Reisebericht, aufgeschrieben vom ihm selbst. Hammerich & Lesser, Hamburg, ca. 1962. Aan randen wat sleets, verder goed - en 5 andere uit de reeks. Waarvan 1 zonder schutblad (und die 40 Räuber) - en 10 andere kinderboeken uit de jaren '30-'50.-
€ 60 - € 120
kavel: 32
Een mooi boek voor vlijtige kinderen
-Alkmaar, P. Kluitman, ca. 1895. 12 pp. Touwgebonden. Met 5 fraaie paginagrote litho's, waaronder een dubbelpagina illustratie "in de Keuken". Kaft aan binnenzijde verstevigd, verder goed exemplaar. -

verkocht € 80,00
kavel: 33
De Zingende Kinderwereld
-Kinderliedjes voor een of twee stemmen met pianobegeleiding. J. Worp, woorden J.J.A. Goeverneur, L. Leopold en W. Reinkingh. Illustraties van C. Jetses. Groningen, J.B. Wolters, 28 pp. 12 litho's van Jetses. -

verkocht € 85,00
kavel: 34
De Poppenpartij
-Mevr. van Osselen van Delden, L.J. Veen, Amsterdam, ca. 1895. 20 pp. kl. 4to. Pagina's op linnen + Kinderpret in Huis. Met rijmpjes van George. Amsterdam, J. Vlieger. Nieuwe serie, ca. 1890. Geniet, 10 pp. 4to + Allereerste Prentenboek. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 6 pp. Geniet, 4to - en Blijde Kinderdroomen. Versjes van Ant. L. De Rop. Teekeningen van Lizzie Mack en Robert Ellice Mack. Amsterdam, Jacs G. Robbers, 32 pp. Geb. in halflinnen. Ca. 1887 (= handgeschreven datum schutblad). Mooi exemplaar.-

verkocht € 80,00
kavel: 35
Frits en Frans
-Twee Aartsdeugnieten. Ca. 1890. 10 pp. In halflinnen op gekartonneerde pagina's. Wat vergeeld, redelijk goed ex. + De vlugge haasjes. Alkmaar, Gebr. Kluitman, ca. 1910. Oblong, halflinnen + Eene Buitenpartij. F. H. van Leent. Haarlem, I. de Haan., ca. 1900. 32 pp. Met 12 platen van Adrien Marie. Iets los in band, verder goed ex. -

verkocht € 75,00
kavel: 36
Paul en Virginia
-Amsterdam, Theod. Bom en Jan Leendertz, 1878. In halflinnen. 31 pp. Met (ongenummerd) 8 kleurenlithografiën (waarvan een met een hersteld scheurtje in het midden). 4to. Vernieuwde schutbladen, verder goed + Guitenstreken. Een Vertelling door Oom Friets. Haarlem, I. de Haan, ca. 1893. Naam en datum voorin (1893). 15 enkelvoudig bedrukte gelithografeerde pagina's. In halflinnen. Iets los in band. Goed ex.-

verkocht € 100,00
kavel: 37
[Sprookjes]
-Ten Kate Sprookjens en verhalen van H.C. Andersen. Eerste volledige uitgaaf, met het photographisch afbeeldsel van Andersen. Leiden, A.W. Sijthoff, 1868. In orig. linnen met goudopdruk. Minimale slijtage, mooi ex. + Gellert's Fabelen en vertelsels. Vrij herzien door J. Schenkman. Met (7) Platen. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1854. 145 pp. In linnen geb. met goudopdruk. Bij schutbladen binnenzijde vrij slordig hersteld. -
€ 60 - € 100
kavel: 38
Bijbelsche verhalen uit het oude testament
-Een leesboek voor de Nederlandsche Jeugd door B. Doorenweerd. Roomsch-Priester te Kampen met platen. Amsterdam, A. Schievenbus, 1819. 110(2) pp. met 5 platen. 8vo in contemporain gemarmerde band. Sleets aan buitenzijde + Leesboek der Kerkelijke Geschiedenis, ten gebruike of Scholen, Katechisatiën en in Huisgezinnen. Met kaarten. Eerste afdeeling, Amsterdam, G. Goossens, Gent, 1842. In orig. papieren band. Met wat gehavend kaartje "Geschiedenis van de Kerk" en Belooning van Vlijt voorin, "aan Miesje Gertrui Waschenborg, 5 dec. 1847."-
€ 40 - € 70
kavel: 39
Wat is er op de kermis te zien?
-In prentverbeeldingen met toepasselijke rijmen, door H. Ilpzema Vinckers. Groningen, R.j. Schierbeek, ca. 1848. In groen linnen met goudopdruk. Pagina's deels los in band, schutbladen opnieuw bevestigd, maar compleet en in redelijk goede conditie.-

verkocht € 75,00
kavel: 40
Onze Vacantiedagen. Knip-Plak Prentenboek
-Amsterdam, Allert de Lange, 1885. 8 pp. 4to, geniet. Album met 6 pagina's waarop plaatjes moeten worden geplakt. Deze bevinden zich in de eerste en laatste pagina. In het voorwoord wordt uitgelegd dat opplakken kan met Talens Gluton. -

verkocht € 50,00