1-90 Kinderboeken en Prentenboeken

veiling / 9 juni 2015
kavel: 41
[Illustrated 19th century children's books]
-P. Beets P.Z, Korte verhaalen voor kinderen van zes tot tien jaaren. Met plaaten. Naar het Hoogdui[t]sch. Eerste deeltje. Tweede druk. Wouter Brave. Amsterdam. 1794. Tweede deeltje. P.E. Briët. Amsterdam. zj. [1798]. kl. 8o. iv, 203, ii, 205, (4) pp. Goud op snee. 2 delen in een contemporaine, goudgestempelde leren band. Aan binnenzijde gemarmerd papier. Titelvignetten. Respectievelijk. 5 en 4 gegraveerde platen. Band wat sleets, voorts goed ex. + L. Desnoyers. De lotgevallen van Paulus Choppart, bijeenverzameld en aan zijne jonge vrienden verhaald. Naar de vierde, herziene en verbeterde uitgave. Met platen. J.J. Arkensteijn & Zoon. ’s Bosch. 1839. kl. 8o. iv, 236, (1) pp. In gemarmerde papieren band met leren rug, verstevigde hoeken. Met 9 gekleurde litho's. Enkele gebruikssporen. Zeldzaam. - en 1 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 42
[Schoolprijzen]
-C. Muller, Leeraar te Zijderveld. Met platen. Ten Brink & De Vries. Amsterdam. z.j. [ca. 1830]. kl. 8o. ii, 77, iii pp. Uitgeversreclame. In kartonnen bandje. Handgekleurd titelvignet. Ingeplakt : Tweede Eereprijs […] toegewezen door de Commissie van Toevoorzigt over scholen te Koog aan de Zaan, Dec. 1836 […]. Versleten rug. Band bruinvlekkig. Verder goed exemplaar + C. Schmid. Drie verhalen voor de jeugd. G.J.A. Beijerinck. Amsterdam 1844. kl. 8vo,. 152, (4) pp. Gemarmerde papieren band. Linnen op rug en hoeken. Titelvignet en 1 plaat. Meegebonden: Prijs van vlijt en vordering voor Gezina Anna Schuit. Hoorn, Ao 1848 [enz.] Los in band - en 2 andere.-
€ 60 - € 100
kavel: 43
Bloemen van Nederlandsche dichtkunst voor de jeugd - en 4 andere
-Met platen. Samengesteld door A.J. Lastdrager en D. Ouwersloot. J. Immerzeel , Junior. Amsterdam. 1827. kl. 8o. 2 delen. in een band. vii, 198, viii, 195 (1) pp. Titelvignetten. Portretten van Mr. Rhijnvis Feith en M. W. Bilderdijk. Per deel 2 platen. Gebruikssporen + G. Engelberts Gerrits, Keur van gedenkwaardige tafereelen uit de Noord- en Zuid-Nederlandsche geschiedenis voor de vaderlandsche jeugd en scholen. Nieuwe uitgave. G. Portielje. Amsterdam. 1828-1830. kl. 8o. Vier stukjes in een band. xii, 161, viii, 167, viii, 164, iv, 145 (1) pp. Uitgeversreclame. Contemporaine gemarmerde kartonnen band met leren rug. 4 titelvignetten. Rug ingescheurd. Binnenwerk in goede staat. (=Het laatste schoolboek waarin de geschiedenis van Nederland en België als één vaderland aan de jeugd werd aangeboden?) -en 3 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 44
[Illustrated early 19th century children's books]
-Geschenk voor kinderen, in kleine verhalen. Uit het Engelsch. Met platen. Schalekamp en Van de Grampel. zj. [1831]. Amsterdam. kl. 8o. iv, 47, (2) pp. Contemporaine kartonnen band. Ingenaaid. 13 zw. grav. in de tekst. Los ingevoegd: 8 losse blaadjes met per blad de gravure buiten de tekst, maar nu ingekleurd en eronder een vierregelig rijmpje. Band los. Ex Libris John Landwehr + J. Schenkman, Prentenboek. Een ijverige hand indt werk door ’t gansche land. G. Theod. Bom. Amsterdam. zj. ca 1850. kl. 8o. 31 pp. Papieren omslag in rood met bladmotief. Geniet. 31 rijmpjes als ‘Matroos’, Botboer, Courantombrenger, Melkboerin en Invalide’ met ieder afzonderlijke illustraties. Roestvlekken rondom de nietjes. Omslag gehavend. Ex Libris John Landwehr - en 2 andere-

verkocht € 85,00
kavel: 45
-G. Los, Pz, Grootvader van Regten onder zijne kleinkinderen en hunne jonge vrienden. Wed. A. Loosjes, Pz. Haarlem. 1841. kl. 8o. (5), 115 pp. Latere, grijskartonnen band. Handgekleurd titelvignet en 3 platen met handgekleurde lith. Bruinvlekkig. Overigens goed exemplaar. Zeldzaam + Franz Hoffmann, Vertellingen voor meisjes. z.p., z.j. [ca 1850]. Nieuw gebonden in contemporain linnen band. met goudopdruk.. vi, 137 pp. 4 handgekleurde litho's. gedrukt bij Van Hoogstraten, Zwolle. Gebruikssporen. Papier bruinvlekkig + Het eerste boekje van mijn lieven jongen. Gevolgd naar het Engelsch. Met platen. P.J. Trap. Leiden. z.j. [1848]. kl. 8o. (), iv, 72 pp. Contemporain. kartonnen band. 5 platen. Band beduimeld. Onafgesneden. Gebruikssporen. Vermoedelijk de vertaling van My boy’s first book. London. 1840. -
€ 60 - € 100
kavel: 46
-C. Schmid, Schrijver van Hendrik van Eichenfels, etc. Deugd en ondeugd of de lotgevallen van Frederik en Diederik. Eene leerzame geschiedenis voor ouders en kinderen. Naar het Hoogduitsch. G.J.A. Beijerinck. Amsterdam. 1834.kl. 8o. ii, 252, (2) pp. Contemporain. kartonnen band. Handgekleurd. titelvignet.; 2 handgekleurde platen. Band losrakend. Papier bruinvlekkig. Zeldzaam - en 1 andere. -
€ 50 - € 100
kavel: 47
[Prentenboeken Becht]
-[Tine van Berken], Asschepoester. H.J.W. Becht. z.j. [1898], kleine in-4°, 12 pp. 8 gekleurde afbeeldingen + uit dezelfde reeks: De gelaarsde kat, Doornroosje en Sneeuwwitje. Alle met lichte gebruikssporen als een scheurtje in rug en wat kleine vlekjes. Voorts in goede conditie -en 3 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 48
[Russische prentenboeken]
-[Tolstoi, Verhalen voor kinderen. No 2. ] Moskou 1918. 20 pp. Contemporaine band. Linnen op karton. Geniet. Gekleurde illustratie op voorplat, 2 gekleurde platen, z/w illustratie in de tekst en op titelpagina. Papier vergeeld. Ilustratie goed. Bijgevoegd: typoscript met de Nederlandse vertaling van de teksten en 6 andere vroege Russische kinderboekjes.-

verkocht € 560,00
kavel: 49
[19th century illustrated children's books]
-J.H. Campe. Robinson Crusoë. Vijfde druk. Met zes platen. Ten Brink & De Vries. Amsterdam. 1836. kl. 8o. II, 342, ii. Uitgeversreclame. Halflinnen, gekartonneerd. Titelvignet. 6 gegraveerde platen. Papier tekst zeer bruinvlekkig. platen goed. Handtekening op schutblad + 1 andere.-

verkocht € 60,00
kavel: 50
Sprookjes
-Twaalf Japansche sprookjes. Uit het Engelsch naverteld door Nellie (J.M.P. van Kol-Perrey). S.L. van Looy. Amsterdam,1899. 8vo. In geïllustreerde linnen band. xii,103 pp. Met 46 ills. van Jan de Waardt. Band iets beduimeld, verder goed ex. + Musäus, Tooverklanken. Volkssprookjes. Naverteld door Ant. L. Pop. Met negentien illustraties in den tekst en drie platen in kleurendruk naar oorspronkelijke aquarellen van Herman Vogel. De Erven J.L. Nierstrasz. ’s Gravenhage. z.j. [1891]. gr. 8o. iv, 184, viii (Uitgeversreclame). In uitgeversband. Band lichte waterschade verder goed exemplaar. + In dezelfde reeks Volkssprookjes van Musäus, naverteld door Ant. L. Rop - en 10 andere.-

verkocht € 85,00