1-90 Kinderboeken en Prentenboeken

veiling / 9 juni 2015
kavel: 51
[Vroeg 19e-eeuwse geillustreerde kinderboeken]
-Jakob Glatz, Verhalen voor kinderen en kindervrienden. Uit het Hoogduitsch. Met Platen. Wed. A. Loosjes Pz. Haarlem. 1824. Kartonnen bnd. kl. 8o. viii, 190, i (uitgeversreclame). Zes gravures, gesigneerd J.A.R.B., handgekleurd. Fraai exemplaar + J.F.L. Müller, school-onderwijzer te Amsterdam, Versjes voor kinderen. Met platen. Nieuwe vermeerderde druk. F. Kaal. Amsterdam. 1837. In orig. kartonnen bandje. iv, 112, iv. Derde druk. Titelvignet en acht gravures. Goed exemplaar -en 1 andere.-

verkocht € 85,00
kavel: 52
De geschiedenis van mijnheer Kardoes en mejufvrouw Muizenschrik.
-Met XVI, naar het leven geteekende en gekleurde platen. T.J. Wijnhoven Hendriksen. z.j. [ca 1841], 29 pp. (tekst); Kartonnen band. Alle 16 platen aanwezig + C. van Schaick (red.), Uren van vreugde. Opgedragen aan de Nederlandsche jeugd. Met platen. G.J.A. Beijerinck. Amsterdam. z.j. [1849] (= Almanak voor de jeugd, 1849). xii, 111, i (2) pp. Geill. kartonnen band. 7 gekeurde. litho's. Goed exemplaar - en 2 andere.-

verkocht € 75,00
kavel: 53
Het leven, de voornaamste daden en lotgevallen van Witte Kornelisz. de Witte
-Vice-Admiraal van Holland en Westvriesland, ridder der orde van St. Michiel. Voor de jeugd. A. Oostkamp, bewerkt. A.J. van den Sigtenhorst. Deventer. 1831 kl. 8vo., iv, 143 pp. Kartonnen uitgeversband. Illustratie op band. 2 platen, waaronder het portret van Witte Kornelisz. de Witte. Slijtage op band. Verder goed ex. + De nieuwe schatkamer voor de Nederlandsche jeugd. Met platen. Nieuwe uitgave. G. Ypma. Franeker. 1833. kl. 8vo. xii, 213, ii (uitgeversreclame). Kartonnen gemarmerde band. Frontispice en vier platen, met o.a. een portret van C.F. Gellert. Papier vergeeld aan randen. Enige waterschade -en 1 andere.-

verkocht € 85,00
kavel: 54
[Topografie Nederland voor de jeugd]
-A.E. van Noothoorn, Reizen en lotgevallen van Karel de Man, in Nederland. (Met platen). W.J. van Bommel van Vloten. Amersfoort. z.j. [1846]. kl. 8vo. xiv, 160 pp. Contemporain kartonnen band. Titelplaat en 8 uitvouwbare platen. Houtgravure o.a. Kaasmarkt te Alkmaar, St. Michielskerk te Zwolle, Gezicht op Maastricht, Erasmusmarkt te Rotterdam. Bruinvlekkig. Los in band + J. van Wijk, Roelandszoon, Merkwaardigheden uit elke provincie van ons vaderland, voor hen, die, tot eene leerzame uitspanning, in het hoekje van den haard door ons vaderland willen reizen. Met 54 vignetten. G.J.A. Beijerinck. Amsterdam. z.j. [1835]. Kl. 8vo. viii, 205, ii, (1). Uitgeversreclame. Blauwpapieren omslag. Ingenaaid. 54 z/w afbeeldingen. Bruinvlekkig. Enkele bladen los -en 1 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 55
Junior Jongensboeken-Serie
-De Verkenner, Baarn, 1950-1960. Nr. 1 tm 132. Eerste 24 deeltjes met stofomslag, waarvan enkele beschadigd, meest in vrij goede conditie. Overige delen meest in zeer goede staat. Vrijwel complete reeks (liep tot 156) van deze serie.-

verkocht € 90,00
kavel: 56
John China Man. His Manners & Customs, Served up on 16 China Plates by R. Andre
-Perry & Co, London. Printed in Holland, ca. 1890. 14 pp. Geniet. Groot 4to. Prachtig geïllustreerde uitgave. -

verkocht € 190,00
kavel: 57
[Struwelpeteriana] Struwelpeters Urenkel und deren Streiche
-Gesammelt von Onkel Arden Turner. Ca. 1920. Geniet, 16 pp. 4to, met Verlagsnummer F 126. Goed exemplaar. + Franz und Fritz die bösen Buben. Ein lustiges Bilderbuch von Arden Turner. Uit dezelfde reeks. Goed exemplaar.-

verkocht € 300,00
kavel: 58
[Struwelpeteriana] Hanspeterle und andre Geschichten
-Verse von Else Dorn, ca. 1910. 16 pp. geniet. 4to, halflinnen. Binnenwerk (geniet) los van kaft, maar voorts keurig exemplaar + Im Schlaraffenland. Illustrationen von Reinhold Hansche. Verse von Lucy Malden. In halflinnen. 26 pp. met 12 paginagrote litho's. Door plakfout is voorplaat iets gebobbeld, verder goed ex.-

verkocht € 140,00
kavel: 59
Voor het kleine Volkje
-H. ten Brink, Arnhem, ca. 1880. Bundel van Ten Brink's nieuwe prenten. 1e serie no. 5 tm 14. Alle dubbelp. en lithografie. In halflinnen met opgeplakte voorplaat. Mooi exemplaar.-

verkocht € 80,00
kavel: 60
[ABC] Het vroolijke ABC boek
-Versjes van Dorrith Mohr, uitg. onbekend, ca. 1915. 20 pp. In halflinnen. Licht gebruind aan bovenzijde, goed ex.-

verkocht € 190,00