1-90 Kinderboeken en Prentenboeken

veiling / 9 juni 2015
kavel: 61
[ABC] Alphabet de la "Phosphatine Falières"
-Illustrations de T. Lobrichon, Dvambez, Grav. Imp. Paris, ca. 1900. Stempel "O.L.&B" op elke pagina bovenaan. 13 eenzijdig bedrukte pagina's (incl. titelpagina). Folio-editie, 37,5 x 27 cm. In linnen. Rug en fotopapier tussen de pagina's wat slijtage en beschadigd, pagina's goed. -
€ 75 - € 150
kavel: 62
[Beweegbare boeken] Tooverboek Robinson Crusoe
-Haarlem, I. de Haan, ca. 1885. 12 pp. Middenpagina bestaat uit een illustratie (lithografie) die door kleinere pagina's om te slaan steeds veranderd. kl. 4to, geniet. -

verkocht € 190,00
kavel: 63
Diverse kinderboekjes rond 1900
-Scherts en Ernst. Vertellingen voor de jeugd. Onder redactie van P. Louwerse. Zutphen, Schillemans & Van Belkum, ca. 1900 - en 2 andere uit dezelfde reeks + Het Huis van Frans en Neel. 's Gravenhage, Gebr. Belinfante, tweede druk, ca. 1880. 14 pp - en 6 andere + Maatschappij "De Betuwe" Tiel. Jokkie en Lor met den Magneet. 18e serie no 2. Daan Hoeksema, ca. 1930 -en 2 andere reclameboekjes -en 7 gelithografeerde kaartjes van Karel's thee-

verkocht € 50,00
kavel: 64
Sinterklaas
-Albert Heijn's heerlijke speculaas. Ca. 1935. Blik met papieren verpakking. Hierop een afbeelding van de Sint en Piet die een schoorsteen vullen. Goed exemplaar. 22,5 x 21,5 x 11 cm.-

verkocht € 80,00
kavel: 65
Kalender Vloeiboek 1906 en 1907
-Kalender-Vloeiboek voor 1906. Firma B. van der Land, (P. van der Kamp), Rembrandtplein 18, Amsterdam. 24 pp. Met om en om reclamepagina's voor kinderboeken van W. de Haan, Utrecht en vloeibladen met kalender aan bovenzijde. Vloeibladen gebruikt, maar compleet - en Kalender-Vloeiboek voor 1908. H.B. Breijer & Zoon. Bakkerstraat 45, Arnhem. Boekhandel-Kunsthandel. 24 pp. [idem]-

verkocht € 75,00
kavel: 66
Affiche - Daan Hoeksema Platen
-Uitgave alhier, gebr. Koster, Amsterdam, ca. 1915. 76 x 39 cm. -

verkocht € 350,00
kavel: 67
Sinterklaas - 3 Frieze Sinterklaasboeken
-Sinteklaes Kepoentsje. Sinteklazeboek. Gearstald fan E.S. de Jong, mei printsjes fan Jekke fan Dyk, A.J. Osinga, Boalsert, 1946. 24 pp. Geniet. + Sinteklaesjoun. Foardracht fen D.H. Zijlstra. R. van der Velde, Ljouwert, ca. 1910. 24 pp. - en Sinteklazeboek. Foar Sinteklaze sankjes op bikende wizen. Samle fan Wike Zijlstra, tek. Meinte Walta, Laverman, Drachten, 1958. 15 pp. -

verkocht € 60,00
kavel: 68
Sinterklaas
-Paulus en de Hulpsinterklaas. Verteld en getekend door Jean Dulieu. Amsterdam, de Arbeiderspers, eerste druk, 1952. 67 pp. Bovenzijde rug ca. 1 cm gerest., verder mooi ex. + Sint Nikolaas. Twaalf versjes met melodieën door Kath. Leopold. Tweede druk, Frima I. Oppenheim, Groningen, 1903 + Sint-Nicolaas. Tek. en schrijver onbek., ca. 1930 6 pp. Wat gevlekt.-

verkocht € 100,00
kavel: 69
Spreekwoorden in het kinderleven
-Ca. 1895, [geen datum of auteur. 12 pp. Groot 4to. Goed ex. + Nederlandsche Prentboeken voor de Jeugd. Niets is Nul. Met 16 plaatjes in Kleurendruk. Elfde druk, Haarlem, I. de Haan, ca. 1890. Rugje vernieuwd. Cijferboekje op rijm, met eenzijdig gedrukte litho's. - en 1 andere.-
€ 75 - € 150
kavel: 70
Theo van Hoytema - Uilengeluk
-Tekst van Tine. Geteekend op steen door Th. van Hoytema. C.M. van Gogh, Amsterdam, 1895. In groen linnen met ills. goudopdruk. 20 pp. Mooi exemplaar.-

verkocht € 225,00