1-90 Kinderboeken en Prentenboeken

veiling / 9 juni 2015
kavel: 71
François Villon - Oeuvres
-Illustraties Jean Dratz, éditions de la Nef d'Argent, Parijs, 1943. Een van de 185 door de artiest gesigneerde exemplaren (nr. 33) met origineel aquarel en suite in zwart-wit met extra kleurenprent buiten de text. 165 pp. losbladig en ongesneden in papieren band, ingelegd in etui met opgeplakt rugvignet.-

verkocht € 200,00
kavel: 72
[ABC] Peter Pan's ABC
-Flora White, Henry Frowde, Hodder & Stoughton, London, 1913. Met 25 kleurenillustraties. Goed exemplaar.-
€ 125 - € 250
kavel: 73
Indisch Prentenboek
-I. Bedienden en Beroepen. J.H. de Bussy, Amsterdam, 1909. Met 12 gelithografeerde illustraties van beroepen. -

verkocht € 150,00
kavel: 74
[Movables] Het beweegbare Hazenboek
-Tekst van Maren Koster, G.B. van Goor zonen, Gouda, ca. 1930. 9 pp. Met 4 beweegbare platen. 4to met linnen rug. -

verkocht € 70,00
kavel: 76
[Lot kinderboekjes 19e eeuw - 6x]
-6 kinderboekjes, kl.8vo., opnieuw gebonden. Letter-bundeltje voor de lieve vaderlandsche jeugd in Poëzij en Proza, Amsterdam, Schalekamp, 1824, incl. 6 met de hand gekleurde gravures + De Kluizenaar, of zonderlinge lotgevallen van Willem. E. Hildebrandt, Rotterdam, Mensing. 1829 + 3 hand-gekleurde gravures + Ernstige en luimige verhalen en tafereelen voor het opkomende geslacht, C.M.D.E., Amsterdam, Portielje, 1828, gekleurde titelgravure en 2 gravures over de volle pagina, waarvan een gekleurd -en 3 andere in hetzelfde genre, alle met meerdere gravures.-

verkocht € 160,00
kavel: 77
Fiep Westendorp / Han Hoekstra- Het verloren schaap
-Twee prenten uit "De katten van den koning. Aan onderzijde een sticker met "Dit is een van de gedichtjes uit Het Verloren Schaap" door Han G. Hoekstra. J.M. Meulenhoff, Amsterdam (1947). Op board geplakt, waarschijnlijk bedoeld voor winkeliers. Zwart wit met groene steunkleur. Afm. 62 x 44 cm. -
€ 50 - € 80
kavel: 78
Kinderboekenweek
-Kinderboekenweekgeschenk 1965. Chimpansee. Poster. Foto H. vd werken, Artis. 53 x 36 cm. Scheurtje aan linkerzijde, zonder verlies van papier. +Piet Worm, CPNB, 1955. 35 x 54 cm. Eerste kinderboekenweekgeschenk. - Matig exemplaar, met vouwen aan randen en hier en daar een scheurtje. -

verkocht € 130,00
kavel: 79
Kinderboeken Noothoven van Goor
-Leiden, ca. 1875. Het ontstaan van het vuur. Een leer-, lees-en prentenboek voor de jeugd. G. van Sandwijk, met 4 gekleurde platen. 4to in geïll. kart. band + het water en de mensch, licht en warmte in de natuur - en 2 andere (deze 2 met verstevigd rugje)-
€ 60 - € 90
kavel: 80
-Een bezoek aan de provincien Noord-en Zuid-Holland. Een lees-en prentenboek voor de jeugd. G. van Sandwijk. Met 4 gekleurde platen. kl. 4to in orig. geïll. kart. band +Een reisje in de Provinciën Friesland, Groningen en Drenthe. [idem]-

verkocht € 60,00
kavel: 81
Ons Lenteboek
-Naar het Zweedsch door Joh. W. Kerkmeijer-Bakker. W. Hilarius Wzn. Almelo, ca. 1900. In halflinnen. Boven-en onderzijde rug sleets, hoekje r.b. besch., wat los in band. +Alpenblumenmärchen. Bilder und Texte von Ernst Kreidof. Rotapfelverlag, Erlenbach-Zürich, 1922. Oblong, in halflinnen. Iets los in band en enkele schaafplekjes op voorplat.-
€ 75 - € 125