771-839 Varia

veiling / 9 juni 2015
kavel: 781
WOII - diverse pamfletten
-21 Army Group. Personal message from the C-In-C. (to be read out to all Troops) B.L. Montgomery. March, 1945. Gedrukt pamflet met 10 punten motivatie voor de laatste inspanningen van de troepen voor de invasie van Duitsland + "Stedelingen van boerenafkomst. Laat Uw zoon boer worden en keer zelf terug naar het land. De boereninzet in Oost-Europa opent voor U en Uw zoon vele mogelijheden". pamflet van boerenleider Roskam voor een redevoering in het Krasnapolsky, 28 juni 1943 + oorlogskranten als Klein Maar Dapper en Paraat + De Pen Gun, weekblad voor de Nederlandsche Strijdkrachten, gedrukt op de persen van de Nieuwe Apeldoornse courant, 14 sept. 1945 - toegevoegd: Spanje! Een actuele uitgave van de N.V. de Arbeiderspers, 1936. Eenmalige(?) tijdschriftuitgave. 64 pp. Gevouwen en aan rug besch. - en Die Schützen-companie. Ein handbuch für den Dienstunterricht. Mit 188 Abbildungen und Skizzen. Bearbeitet von Ludwig Quedbörner. Mittler & Sohn, Berlin, 1939. 290 pp. -

verkocht € 75,00
kavel: 782
[Pulp] De Kleine Bibliotheek nr. 1-20
-Stella-Editie, Amsterdam. 14-daags magazine, ca. 1925. Deel 1-20 van de reeks. (nr. 3 ontbreekt). 96 pp. Kaftontwerpen in zwart-wit met rode steunkleur Louis Manche.-

verkocht € 220,00
kavel: 783
[Flora] Bilder ur Nordens Flora
-C.A.M. Lindman. 4 delen waarvan een tekstdeel en drie platen-delen. Stockholm, Wahlstrom & Widstrand, 1922. 2e druk.-

verkocht € 140,00
kavel: 784
[Mexico] Nombres Geograficos de Mexico
-Catalogo Alfabetico de los nombres de lugar pertenecientes al idioma "Nahuatl". Estudio Jeroglifico por el Dr. Antonio Penafiel. Se imprime por aquerdo de Sr. Gral. Carlos Pacheco. Mexico, Oficina Tip. de la Secretaria de Fomento, 1885-
€ 150 - € 300
kavel: 785
[Erotisch kaartspel] Lot van 12 erotische Indiase miniaturen,
-alle met handgeschilderde afbeelding van een copulerend stel, op ivoorkleurig materiaal, achterzijde met identiek handgeschilderd geometrisch patroon, 9 x 5,5 cm.-

verkocht € 190,00
kavel: 786
[Vrijmetselarij] Maçonniek Weekblad.
-Onder hoofdredactie van Br. L.P. Walburgh Schmidt. 4e Serie. 10e jaargang. 5e serie. 1e jaargang. Amsterdam, C.L. Brinkman, 1890-1891, 104 delen in 2 banden, (2),VII,(1),3-716; (2),788,VII p., contemporain uniform goudgeletterd halflinnen.-
€ 70 - € 140
kavel: 787
[Vrijmetselarij. Social Prince Lodge no. 2076. Roll of Honor]
-presented to the Hon. Sir A.E. Leagus as a mark of appreciation of his valuable services at all times to the Social Prince Lodge 2076, 29th Apl 1967." Stervormige medaille van geëmailleerd zilver met smidsmerk van Louis Simpson (London), en combinatie van zilvermerken naar links lopende leeuw, leeuwenkop en jaarletter l voor 1966, met op het paars stoffen lintje de 3 graden voor de ontvanger (1957, 1959 en 1963), totale lengte van lint en medaille 13,5 cm.-

verkocht € 80,00
kavel: 788
[Vrijmetselarij] Gouden medaille van de St. George's Lodge no. 2165.
-"Presented to Bro. Wm. Stephens P.D.G.O..I.P.M. by the St. George's Lodge 2165 EC 5898". Bestaande uit (1) gouden hanger met op voorzijde St. George in blauw en rood geëmailleerd schild, met op achterzijde gegraveerde tekst; (2) gouden vrijmetselaarssymbool van winkelhaak en gulden snede; (3); gouden musketonhaak en 3 gouden verbindingsringetjes, totale lengte 10 cm.-

verkocht € 500,00
kavel: 789
[Satire] De Echte Waarheid
-De Echte Waarheid. Bulletin Voor Benelux Van Vrede En Vrijheid, hiervan 86 afleveringen met artikelen en cartoons gericht tegen de Communistische Partij Nederland (CPN) en het communistische dagblad De Waarheid, de Sowjet Unie en de internationale communistische beweging in het algemeen. Nederlands anti-communistisch vlugschrift uit de Koude Oorlog, verscheen vanaf januari 1952 onder anonieme redactie. (totaal 86)-
€ 60 - € 120
kavel: 790
[Rusland]
-Weisse Garde gegen Rote Garde. Fluchterlebnisse d. Leutnants d.r. Erich Schuler. Verlag August Scherl, Berlin, ca. 1920 - met 2 ingesloten foldertjes. Gebrocheerd, bandontwerp A. Rother + Das Rote Russland. Wilhem Lieven, August Scherl, Berlin, 1918. 206,(10) pp. + Der Moskauer Prozess und die Sozialistische Arbeiter-Internationale. J.H.W.Dietz Nachflg, Berlin, ca. 1920. 48 pp. Chipje uit bovenzijde kaft - en 14 andere.-

verkocht € 85,00