veiling / 9 juni 2015 / 771-839 Varia
[822] [823] [824] [825] [826]
kavel: 824 verkocht € 800,00

Tekeningen-album met 54 tekeningen in diverse technieken,

gedateerd "2/10 1841" tot "'68", ca. 10 x 15 tot volledige pagina (22 x 30 cm.), contemporain linnen, oblong 4to.
Band sleets, stof over platten losgaand en op de rug verdwenen. Binnenkant goed.

Rijk en gevarieerd album met pentekeningen, grisailles en aquarellen, helaas zonder aanduiding van maker(s), behalve een aantekening in potlood op binnenzijde voorplat: "Geteekend door Paters der societeit van Jesu". Bevat voornamelijk in Nederland vervaardigde landschappen en riviergezichten (bijv. een overstekende veerpont), fraaie dorps- en stadsgezichten, zeegezichten, kastelen en buitenplaatsen. Met relatief veel fraaie wintergezichten met schaatsers en koek- en zopie tentjes.