200-220 Spelen en papieren speelgoed

veiling / 9 juni 2015
[200 - 209] [210 - 219] [220 - 220]
kavel: 200
Publieke Verkooping
-Gezelschapsspel voor Jong en Oud. Perry & Co, ca. 1910. Met 36 kaartjes en kleine kaartjes met nummers + Wie ontdekte de X-Strahlen? "Wie Weet het"-spel, in orig. doosje, ca. 1920 - en 1 andere. -
€ 50 - € 80
kavel: 201
[Japan] Hanafuda kaarten
-ca. 1880. Set van 200 handgemaakte, handgekleurde Hanafuda kaarten. Elk 7,1 x 4,8 cm. in bamboehouten kistje. In goede conditie.-

verkocht € 140,00
kavel: 202
[Drank]
-Ca. 1860. Spel met 24 gekleurde kaartjes (in blauw, roze en geel)- en 24 kaarten met gerijmde spreuken + Speel-regelen blad in origineel schuifdoosje.-

verkocht € 150,00
kavel: 203
Cloris en Roosje - Apropos-(minne)spel
-Amsterdam, ca. 1840. Liefdesspel van Cloris en Roosje. 42 gekleurde naïve Vignetten, voor Vrienden van Volijkheid en Scherts. Amsterdam, Steendrukkerij van C.Goos. Handgekleurde kopergravures in origineel doosje.-

verkocht € 250,00
kavel: 204
[Kaartspelen] Cartes Elementaires d'Astronomie et De Geographie
-Mr. L'Abbe, Paris, 1795. Spel met 40 handgekleurde kaarten in kopergravure in orig. schuifdoosje met kopergravure wereldbol op voorzijde (wat sleets). Afmeting van de kaarten 9,3 x 6,2 cm.-

verkocht € 1100,00
kavel: 205
[Tarot] De 22 Troeven van het Tarotspel
-Voorburg, Zwartelaans, B.Ph. van Bonnardt (?). No. 20, 1947. 56 pp. Handgemaakt. 27 handgetekende, in aquarel gekleurde tarot-illustraties (de troeven, 4 azen en frontispiece) met daarnaast handgeschreven uitleg. -
€ 100 - € 200
kavel: 206
Beelddomino
-Maker en uitgever onbekend. Beelddomino met dierenfiguren als aanlegpuzzel, ca. 1885. Gelithografeerd spel in 30 kaartjes op dun karton. Elk 5 x 9 cm. -

verkocht € 50,00
kavel: 207
Beweegbare Verpakkingsdozen Bonbons
-Rademaker's, Den Haag; Konijn in de tobbe. Met beweegbaar mechanisme + Matroos met accordeon - en Rademaker's Circus. (zonder beweegbaar mechanisme). Alle in goede conditie. Ca. 1950. Alle mooie exemplaren. -

verkocht € 60,00
kavel: 208
Beweegbare figuren
-Mickey Mouse, 2 verschillende trekpopjes van papier, ca. 1950 + 8 beweegbare gelithografeerde kaarten + Baby in kribbe met uitschuifbare twee- en drieling, Duitsland, ca. 1900, 4 kartonnen figuurtjes met beweegbare hoofden - en 2 gelithografeerde metamorfosefiguren, elk 20 cm hoog, ca. 1920.-

verkocht € 80,00
kavel: 209
-Union, Haarlem, ca. 1950. Daar gaan ze! Pop-up tafereel met race- en beweegbare auto met jongen op achtergrond + Hans en Grietjes. Opklapbaar koekhuis met heks, Hans en Grietje + Union Dierenpark. Uitklapbaar dierenparkje met apen in kooi. -en Ringers' chocolade "Wie plakt er mee". Bonbondoos met 3 opplakvellen en enkele losse opplakpapiertjes.-

verkocht € 140,00