200-220 Spelen en papieren speelgoed

veiling / 9 juni 2015
[200 - 210] [211 - 220]
kavel: 211
Quartet-Spel
-J.J.Sleyser, Leiden, ca. 1840. Spel met 120 kaarten, verdeeld in 4 groepen van 30 kaarten. In orig. gelith. kartonnen doosje, met spelregels + Tuf-Tuf! Een vroolijk Auto-Ren-Spel. ED 337, ca. 1925. Spel met 20 geïllustreerde kaartjes, 6 autootjes en 2 dobbelstenen. Incl. spelregels in orig. gelith. doos. -

verkocht € 150,00
kavel: 212
Jeu de Loto "Le Buffon"
-orné de toutes espèces. Appert fils et Vavasseur, 1840. Gelithografeerde lotto naar Buffon, complete set van 24 kaarten, elk 22,5 x 14,7 cm. In goede staat. -
€ 400 - € 700
kavel: 213
Kaartspelers
-Aquarel naar Adriaan Brouwer. Waarschijnlijk laat 18e/vroeg 19e eeuw. 35 x 27 cm. Scheurtje halverwege links zonder verlies van papier. Licht gebobbeld aan bovenzijde. Met een schimmige figuur die door een luikje kijkt. -

verkocht € 160,00
kavel: 214
Jeu Grotesque
-ca. 1850. Ongesneden kaartspel met 32 figuren met Janushoofden. Kopergravure, handgekleurd. 50 x 64 cm.-

verkocht € 250,00
kavel: 215
Diverse reclame spelen
-Dierenhardloopwedstrijd. Toonder studio's voor Bolletje Eierbeschuit, Spel met 4 opgeplakte plaatjes en kniprand nog intact + 3 bouwplaten, het Vermakelijk Ganzenspel, met K390 nummer + AVRO Sprookjestheater: Het klokje van 7 uur, ca. 1965-
€ 60 - € 90
kavel: 216
Spelen
-Spelende Vermenigvuldiging. 6 gelithografeerde plaatjes met in te leggen nummers. Ca. 1900. In doosje + Advertentiespel. Spel met 96 kaartjes, waarvan 24 met gekleurde figuren. Ca. 1900, in orig. doosje met spelregels + Perlen-Mozaik, ca. 1860. Met 9 kaartjes, een rijgmozaiek en losse kraaltjes in gelith. doos 20 x 17 x 3,5 cm. -en 3 andere spelen, een 19e eeuwse kartonnen ansichtkaarthouder. Toegevoegd: Gefiederte Lieblinge. Oiseaux Favoris. Ca. 1890. Papieren geïlls. enveloppe met 5 (van 6) gelithografeerde vogels, met twee poten waardoor ze staande konden worden geplaatst. Van 2 ontbreekt een pootje, een mist een stukje staart. -
€ 75 - € 125
kavel: 217
Bouwdozen en spelen
-Neue Architectur. Mit 60 Bausteinen und 12 Kupfertafeln. Bouwdoos, 19e eeuw. 19 x 14 x 9 cm. + Anneaux et balles. Ballenspel met houten houders en stoffen ballen. Wattiliaux, Paris, ca. 1865. In orig. doos. 28 x 38 x 10 cm + Strategica. Belegeringsspel, Duitsland, ca. 1890 - en 3 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 218
Reclame spelen - verpakkingen - displays etc.
-Radion in Sprookjesland. Verpakking met daarin 3 (van 4?) kinderzakdoekjes, ca. 1955 + Erdal Pelikaan-spel. (3x) + reclamepostertje voor Maggi soepen en het reclameboekje dat ze uitbrachten: Alice in Maggi land! + Sluis kippenkalender 1928 + een Brinta reclamedisplay voor de avonturen van Bert en Bettie Brinta door A.D. Hildebrand + Radion wasmiddel verpakking met op achterzijde reclame voor de Radion dierenboekjes + chocolade verpakking, 8 reclamekaarten in verpakking en houten patroonpuzzel van van Houten - en Heintje, Albert Heijn's kindermagazine, 1967, 7 nummers.-

verkocht € 220,00
kavel: 219
Legkaarten puzzel
-Jos Scholz, Mainz, ca. 1890. 4 gelithografeerde puzzels in doos met voorbeelden. Ills. gesign. R.S. Aan binnenzijde stickertje "De Koning's Fröbel-Spelen", Scholz nr. 5122.-
€ 50 - € 70
kavel: 220
19e eeuwse puzzels
-Lot van 15 19e eeuwse puzzels in touwgebonden gemarmerd papieren cassettes. Hiervan zijn er 7 compleet en 8 incompleet.-

verkocht € 160,00
[200 - 210] [211 - 220]