100-137 Amsterdam

veiling / 9 juni 2015
[100 - 110] [111 - 121] [122 - 131] [132 - 137]
kavel: 100
Ansichten Amsterdam
-31 kaarten uit de Serie Stemmingsbeelden van Amsterdam en Bernard F. Eilers, 1912. Op achterzijde stempel "Archief C. Spook Tekenaar" - en 16 andere, waaronder enkele kaarten uit Volksleven Amsterdam en een fotokaart. -
€ 100 - € 200
kavel: 102
Album der Universiteit van Amsterdam
-Academische Boekhandel Delsman, Nolthenius Amsterdam, 1902. 12 pp. Lichtdrukafbeeldingen in orig. bordeauxrode map. Hierin: 1. Pharmaceutisch Laboratorium. 2 Physiologisch laboratorium. 3. Leeszaal. Universiteits Bibliotheek. 4. en 5. Hortus Botanicus. 6. Auditorium. Physisch Laboratorium. 7. Snijkamer. 8. Scheikundig laboratorium. Werkzaal der Philosophen. 9. Collegezaal anatomisch Laboratorium. 10. Senaatskamer. 11. Collegezaal Aquarium Gebouw. 12. Aula. 13. Scheikundig Laboratorium. Werkzaal der Philosophen. 14. Natuurkundig Laboratorium. 15. Binnenplaats der Universiteit. 16. Binnengasthuis.-
€ 60 - € 100
kavel: 103
Amsterdamsche Jongemannen Vereeniging
-Verzoek aan dhr. van der Hoop van Slochteren de jongemannen vereeniging met geld te ondersteunen. 1913, 32 pp., geniet. Deels handgeschreven, deels gedrukt (fotobijlage) boekwerkje. Voor- en achterzijde los van binnenblok + Gravure "Eene Dames Kunstbeschouwing in de Kunstzaal der Maatschappij 'Arti et Amicitiae'. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten, Joh. de Mare, 1851. C. Rochussen. Gedrukt door J.F. Brugman. Binnenblad 21 x 28 cm, buitenbl. 43,5 x 55 cm. Roestvlekkig in witmarge. -

verkocht € 100,00
kavel: 104
Amsterdam in de zeventiende eeuw
-door Dr. A. Bredius, Dr. H. Brugmans, Prof. Dr. G. Kalff. Dr. G.W. Kernkamp, D.C. Meijer Jr., Prof. Dr. H.C. Rogge, D.F. Scheurleer, A.W. Weissman met een voorrede van Prof. Dr. P.J. Blok. 's-Gravenhage, P.W. van Stockum & Zoon, 1897.-

verkocht € 60,00
kavel: 105
Philips von Zesen Beschreibung der Stadt Amsterdam (...).
-Amsterdam, J. Noschen, 1664, (6),398,(22) pp., met gegraveerde titel, uitslaand profiel, 3 uitslaande plattegronden, 1 uitslaand vogelvluchtperspectief, 68 (op één na) dubbelpagina gezichten en 1 illustratie in de tekst, contemporain vellum, 4to.-

verkocht € 1600,00
kavel: 106
Gecostumeerde Historische Optocht
-bij de viering van het 25-jarig regeerings-jubilé van Z.M. Willem III Koning der nederlanden. 12 Mei 1874. Gehouden te Amsterdam. Amsterdam, Tresling & Co., (1874), 9 handgekleurde gelithografeerde platen, los als uitgegeven in oorspronkelijke halflinnen portfolio met handgekleurd gelithografeerd voorplat (= titel), 3 (van 4) bindlinten, 24,5 x 87,5 cm. -

verkocht € 80,00
kavel: 107
Le guide ou nouvelle description d'Amsterdam,
-enseignant aux voyageurs, et aux negoçians (...). Nouvelle Edition augmentée considerablement. Amsterdam, P. de la Feuille, 1720, (8),216[=198] p., met 20 uitslaande, gegraveerde gezichten en 4 uitslaande, gegraveerde platen met vlaggen bedrukt aan beide zijden, contemporain kalfsleer met vergulde, geribde rug, klein 8vo.-

verkocht € 600,00
kavel: 108
[Fotografie] Serie van 6 fotografische stadsgezichten,
-ca. 1890, alle ca. 11 x 15 cm. en met uitleg in potlood op de keerzijde (kl. defectjes).-

verkocht € 120,00
kavel: 109
[Buffa] Vues choisies D'Amsterdam ... 1825
-et ses Environs. Dessinées d'apres nature par C. de Kruyf et autres artistes. Chez Francois Buffa & Fils, a Amsterdam, 1825-

verkocht € 600,00
kavel: 110
[Commelin] Beschryvinge van Amsterdam,
-Zynde een Naukeurige verhandelinge van desselfs eerste Oorspronk (...) tot den jare 1691. Door Casparus Commelin. Amsterdam, Weduwe A.D. Oossaan, 1694/1693. 2 delen, (20),528; (2),529-1223,(41) p., gegraveerd frontispiece, 1 uitslaand gegraveerd panorama, 5 (uitslaande/dubbelpagina) gegraveerde kaarten, 46 (dubbelpagina) gegraveerde platen, 3 dubbelpagina letterdruk platen, talloze gegraveerde (enkele houtgesneden) afbeeldingen in de tekst, contemporain uniform blindgestempeld perkament, folio.-

verkocht € 1300,00