146-199 Literatuur

veiling / 9 juni 2015
[146 - 155] [156 - 166] [167 - 176] [177 - 186] [187 - 196] [197 - 199]
kavel: 146
[Met handtekeningen van 4 personages en de schrijver] Het meisje met het rode haar.
-Roman uit het verzet 1942-1945 door Theun de Vries. Amsterdam, Pagasus, 1956, 1ste druk, 599 p., oorspronkelijk goudgeletterd linnen.-
€ 200 - € 400
kavel: 147
De hoornen van de maan. Roman door Eduard Veterman en Jan van Ees.
-Den Haag, Uytgeverye vant Ryckste, 1924, gedrukt in 500 genummerde exemplaren (485), 211,(1) p., met 5 platen, contemporain (oorspronkelijk?) half marokijn met goudgeletterd titelschildje, klein 8vo.-
€ 50 - € 100
kavel: 148
Faust's Leben, Thaten und Höllenfahrt, In fünf Büchern
-[Friedrich Maximilian Klinger] Kl. 8vo., gegraveerd titelblad door Thelott, 294 pp., [Leipzig], 1792, het bandje beschermd met papieren omslag. In hetzelfde jaar verscheen ook een uitgave in Carlsruhe met 224 pp. en ook daar is de plaats van uitgave niet aangegeven.-

verkocht € 100,00
kavel: 149
W.F.Hermans (1921-1995)
-Handgeschreven kaartje van W.F.Hermans aan Wies Roosenschoon, Amsterdam 1982. "Zij het wat laat, dank ik u toch nog zeer voor uw inlichting over hr Grijsen. Hoogachtend W.F.Hermans "Parijs, 10 oct. '82. -

verkocht € 50,00
kavel: 150
[Eeden, Frederik van] Manuscript “De wassende maan (liederen van het kind)”
-Netschriftversie van de vertaling van De wassende maan van Rabindranath Tagore. Vierkant album, 15 x 15 cm. [2] blanco, [1] titelpagina, [1] blanco, [60] p. handschrift, [2] blanco. Tekst in inkt. -
€ 125 - € 250
kavel: 151
[Fraai gebonden Stols uitgave] Hommage des écrivains étrangers à Paul Valéry
-Bussum, A.A.M. Stols, 1927, (2),241,(3), p., met frontispice portret en diverse platen, gedrukt in 1115 exemplaren (1000), gebonden in fraai verguld vol marokijn met vergulde bovensnede, oorspronkelijk omslag meegbonden, in kartonnen schuifdoos, 4to.-

verkocht € 220,00
kavel: 152
[Boekband] D. Diderot - Le Paradoxe sur le Comédien
-Décoré par G. Braun. Collection de "l'Amour des Livers" René Kieffer, Ed. Paris, 1926. Genummerd ex. 721/1000. Dit exemplaar met orig. papieren band in leren boekband met bandtekening in vorm van een boekencarrousel gebonden. -

verkocht € 340,00
kavel: 153
Koppermaandag- en andere rijmprenten
-Cees Buddingh - de Blauwbilgorgel, 1957. 49 x 32 cm. (2x) + W.G. van Focquenbroch - Sarabanda aan Fillis, rijmprent, op Van Gelder Papier (9x) + H. Marsman, Herinnering aan Holland, C.P.J. van der Peet, 1955. 49 x 32 cm (9x) - en Jacques Perk - Dorpsdans, uitgave Van der Peet, jaarwisseling 1956/57 (9x)-

verkocht € 120,00
kavel: 154
Jacques Gans - per Vigilant door Nederland
-Een compleet dossier van dit boek met: Het manuscript in 72 velletjes, de correspondentie tussen uitgeverij van der Peet en Gans, krantenartikelen over het boek, foto's van Gans met de vigilant - en originele illustraties van Ad Werner, inclusief het omslag. -

verkocht € 100,00
kavel: 155
[Boudewijn Büch] Leestafeltje uit het bezit van Boudewijn Büch
-Eiken bibliotheekmeubel met schuin oplopend blad ingelegd met gelakt linnen en vlak onder het blad een lang smal laatje voor schrijfwaren, met tussen de gedraaide poten een tweede planchet, op wieltjes, h.b.d. 90x72x54 cm. (minimale defectjes).-

verkocht € 300,00