veiling / 9 juni 2015 / 300-329 Parafernalia
[307] [308] [309] [310] [311]
kavel: 309 verkocht € 160,00

[Notgeld]

Album met 180 los ingestoken stuks Duits noodgeld (inclusief dubbele) , grotendeels 1921, de inhoud van het album (15 bladen) uitvouwbaar als leporello (lengte bijna 4 meter) met aan weerszijden het Notgeld, oorspronkelijk goudgeletterd karton, oblong 4to.
Goed exemplaar met kleine defectjes, met de naam van de oorspronkelijke verzamelaar Ernst Grünberg (Meppen) in pen op binnenzijde voorplat.

Met: ca. 120 stuks grotendeels getypte officiële brieven van voornamelijk Nederlandse gemeentes aan het Secretariaat Studiecentrum Noodgeld (secretaris P.A.J. Cocural de Rouergue), Utrecht, in antwoord op een door het S.C.N. uitgevoerde onderzoek naar Nederlands gemeentelijk noodgeld (inclusief enkele retour gezonden S.C.N.-brieven met het verzoek om medewerking aan de gemeentes), bijna alle gedateerd 1953.