500-549 Manuscripten

veiling / 9 juni 2015
[500 - 511] [512 - 521] [522 - 531] [532 - 541] [542 - 549]
kavel: 500
[Met handgeschreven opdracht koningin Adelaide] Three sermons addressed to young children
-by a Lady. Printed for the bazaar patronised by her Majesty the Queen Dowager in aid of the Adelaide Institution at Southampton. Londen, W. Wright, 1838, (2),III,(1),27,(1) p., gebonden in rijk verguld zwart marokijn, vergulde sneden, 12mo (minieme gebruikssporen).-

verkocht € 370,00
kavel: 501
[Jachtreglementen voor Zeeland]
-op de Jacht, Vogelerije, Visserije, Vee, Helm inde Duynen, Boomen, Plantsoen ende ander gewas ten platten Lande ende andersints meer daer toe dienende, [in latere hand:] 24 maart 1594." Manuscript in duidelijk leesbare hand, koordgebonden katern van 4 foliobladen waarvan 7 pagina's beschreven zijn, aan het eind gedateerd "XXIII maretij 1594" (vouwen).-

verkocht € 270,00
kavel: 502
[Dagboek met handtekeningen van beroemde acteurs] “Tagebuch von Ingeborg Rose”
-Dagboek bestaande uit ca. 200 pagina’s handschrift in pen, tekst in Duits en Engels (en zelfs wat Frans), gedateerd “Nancy, 23.6.32” (1932) tot “München 11.9.35”, met 14 ingeplakte portretfoto’s van beroemde acteurs en hun handtekeningen/opdrachten in pen, gebonden in zijden band met koperen slot (defect) en vergulde sneden, 18,5 x 15,5 cm.-

verkocht € 200,00
kavel: 503
[Belgium. Borgerhout] De Ocarinakring van Borgerhout aan zijnen voorzitter L. Storms
-welke voor bewezene diensten de Burgerlijke Decoratie van 1ste klas ontvangen heeft. Borgerhout, 31 juli 1880. Eerbetoon met letterdruk titelpagina, gevolgd door gekalligrafeerde namen van het bestuur, de werkende leden en de ereleden, gekalligrafeerde opdracht en een verslag van het afscheidsfeest (totaal 11 pagina's manuscript) en nog wat blanco bladen, gebonden in rijk verguld vol marokijn met volledige goudgeletterde titel op het voorplat, vergulde snedes, klein folio (30 x 22,5 cm.).-

verkocht € 100,00
kavel: 504
[Belgium. Chimay]
-reconnaissants 1849-1885 27 7bre 1885". Afscheidsboek, overhandigd aan Adolphe Piret "Directeur du Collège Communal et Préfet de l'Athenée Royal de Chimay" op 27 september 1885, met opdracht aan Piret en handgeschreven lijst van deelnemers aan het feest (professoren, surveillanten en oud-leerlingen (totaal ca. 60 pagina's tekst) en nog een flink aantal lege bladzijden, alle bladzijden met gelithografeerde border, gebonden in rijk verguld rood marokijn met goudgeletterde titel op voorplat, vergulde sneden, folio 32,5 x 26,5 cm. (kleine defecten).-
€ 70 - € 140
kavel: 505
[Hilversum] Allegro Vivace e conbrio aan Albert van Doorn te Hilversum,
-opgedragen ter gelegenheid van zijn 35-Jarig Jubileum door leerlingen, oud-leerlingen, collega's en vrienden. 1890-1925. Afscheidsboek met 15 stevige kartonnen bladen met gedrukte, decoratieve borders, eerste blad met in goud gedrukte titelpagina, gevolgd door 28 pagina's met in totaal 164 in verdiepte uitsparingen ingeplakte originele handtekeningen, gebonden in imitatieleer met verguld voorplat, vergulde sneden, oblong folio (30 x 41 cm.).-
€ 100 - € 200
kavel: 506
[Met originele tekening van Willy Sluiter] Vriendenalbum van François Menno Knoote,
-met diverse handgeschreven opdrachten (grotendeels Duits of Nederlands), gedateerd 7 december 1912 tot 28 september 1924, 10 ingeplakte foto's, 1 ingeplakte kaart en 3 originele tekeningen en ca. 30 lege bladen, oorspronkelijk gebloemd linnen, 23,5 x 16 cm.-

verkocht € 150,00
kavel: 509
"Mr. C.W. Ritter. Aangeboden bij zijn afscheid door het personeel
-van De Nederlandsche Bank N.V. Oude Turfmarkt Amsterdam". Afscheidsalbum, aangeboden 30 september 1950 [op voorplat], met gouache wapenschildtitelpagina met gekalligrafeerde tekst en een aquarel "vestibule Hoofdbank De Nederlandsche Bank N.V.", alle gesigneerd "P.H. Kiers", gevolgd door 56 bladen met originele handtekeningen, samengebonden in koordgebonden linnen, folio.-

verkocht € 50,00
kavel: 510
[Alexandre Dumas fils 1824-1895] Brief in pen en inkt,
-11 regels aan "mon cher ami", gesigneerd "A Dumas", op één zijde van een bifolium met voorgedrukt adres "98, Avenue de Villiers" in rechterbovenhoek, 17,5 x 11, 3 cm. (scherpe middenvouw, marges licht gebruind).-

verkocht € 70,00
kavel: 511
VERVALLEN [Nijmegen. Canisiusziekenhuis]. Serie va. ca. 300 getypte verslagen
-gedateerd op dag 1955-1965, alfabetisch geordend op achternaam (Bra-Cuy), vaak één pagina maar ook veel uitgebreide dossiers (geniet of anderszins verbonden), dossiers afwisselend 19 x 15,5 en 22,5 x 14,5 cm. ter vereenvoudiging van doorbladeren, in contemporaine ringband.-
€ 70 - € 140