1200-1299 Topografie Indonesië e.a.

veiling / 22 oktober 2014
[1200 - 1209] [1210 - 1219] [1220 - 1229] [1230 - 1239] [1240 - 1249] [1251 - 1260] [1261 - 1270] [1271 - 1298] [1299 - 1299]
kavel: 1200
Java: Past & Present.
-A description of the most beautiful country in the world, its ancient history, people, antiquities, and products. By Donald Maclaine Campbell. Londen, W. Heinemann, (1915), 2 delen, XX,656;IX,(1)657-1236 p., met frontispiece portret van de auteur, een uitslaande gekleurde kaart en vele platen, oorspronkelijk verguld linnen, 4to.-

verkocht € 100,00
kavel: 1201
Atjèh.
-Algemeen samenvattend overzicht van land en volk van Atjèh en onderhoorigheden. Door J. Kreemer, archivaris van het Atjèh Instituut. Leiden, N.V. Boekhandel en Drukkerij voorheen E.J. Brill, 1922-1923, 2 delen, XVI,602; XII,705 p., 3 uitslaande gekleurde kaarten waaronder één los ingestoken in envelop op achterplat, 28 platen, tekstillustraties, oorspronkelijk uniform verguld linnen, 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 1202
Camera-beelden van/ camera pictures of Sumatra, Java & Bali.
-Door/by K.T. Satake. Soerabaia, de auteur, 1935 (gedrukt door Hood & Co, Middlesborough), (6) p. inleidende tekst in Nederlands en Engels, 13 gekleurde platen (vruchten) en 505 fotografische illustraties op 336 platen-pagina's, oorspronkelijk gedecoreerd linnen, groot 4to.-

verkocht € 220,00
kavel: 1203
[Militaria] Het Legioen van Mangkoe-Nagoro.
-Door H.F. Aukes. Bandoeng, A.C. Nix & Co, 1935, XII,373 p., 18 fotografische afbeeldingen op 8 platen, stamboom in de tekst, oorspronkelijk verguld linnen.-

verkocht € 130,00
kavel: 1204
[Raffles] Memoir of the life and public services of sir Thomas Stamford Raffles,
-particularly in the government of Java, 1811-1816, Bencoolen and its dependencies, 1817-1824; with details of the commerce and resources of the Eastern Archipelago, and selections from his correspondence. By his widow. A new edition, in two volumes. Londen, James Duncan, 1835 (gedrukt door W. Clowes & Sons), 2 delen, XI,(1),437,(1); VI,(2),468 p., staalgegraveerd portret, uitslaande aquatint van de Rafflesia Arnoldi, uitslaande facsimile van een brief, 2 (groot) uitslaande, op staal gegraveerde kaarten van Singapore en van de Indische archipel, contemporain uniform half kalfsleer, vergulde rug met contrasterende titelschildjes en verguld stempel van de Legislative Council Library.-

verkocht € 660,00
kavel: 1205
[Raffles] The life of Sir Charles Stamford Raffles
-by Demetrius Charles Boulger. Londen, H. Marshall & Son, 1897, 1ste druk, XV,(1),403 p., portret, kaarten en platen, oorspronkelijk verguld linnen met vergulde bovensnede, 4to (kleine defectjes, goed exemplaar).-

verkocht € 120,00
kavel: 1206
[Raffles] Antiquarian, architectural, and landscape illustrations of the History of Java,
-by the late sir Thomas Stamford Raffles (...). With a large map of Java and its dependencies, and several interesting plates now first published. Londen, H.G. Bohn, 1844, letterdruk titelpagina en platenindex (3 p.), 10 handgekleurde aquatinten door W. Daniell en 82 ongekleurde etsen en aquatinten (1x dubbelpagina, 1x uitslaand), modern leer, delen van de oorspronkelijke rug opgeplakt, bovensnede verguld, groot 4to.-

verkocht € 700,00
kavel: 1207
[Raffles] The history of Java.
-By Thomas Stamford Raffles (...). In two volumes. With a map and plates. Londen, gedrukt door Cox and Baylis voor Black, Parbury and Allen, en voor John Murray, 1817, 2 delen, 1ste druk, XLVIII,479; VIII,288,(4),CCLX (aanhangsel) p., groot uitslaande gegraveerde kaart, 2 frontispieces, 65 aquatinten/ gravures waarvan 10 handgekleurde kostuumplaten, contemporain uniform kalfsleer, ruggen rijk verguld met 2 contrasterende titelschildjes, 4to.-

verkocht € 2000,00
kavel: 1208
[Nieuw Guinea] De bergpapoea's van Nieuw Guinea en hun woongebied.
-Door C.C.F.M. Le Roux. Leiden, E.J. Brill, 1948-1950, 2 tekstdelen en 1 platendeel in oorspronkelijk uniform verguld linnen. Tekstdelen: XXV,(1),484; X,485-1029,(2) p., met frontispiece portret, 142 afbeeldingen op 83 platen en 12 tekstillustraties, 4to. Platendeel: (11),17 index/verklaring p., 118 platen en 4 (groot) uitslaande kaarten (1x los in achterflap gestoken), oblong folio.-

verkocht € 180,00
kavel: 1209
[Molukken] De Moluksche eilanden.
-Reis van z.e. den gouverneur-generaal Charles Ferdinand Pahud, door den Molukschen archipel. Door P. van der Crab. Batavia, Lange & Co., 1862, XIV,(1),387 p., met 9 uitslaande tabellen en een "Lijst van woorden in eenige dialecten van de Moluksche eilanden" (19 uitslaande p.), contemporain verguld marokijn, groot 8vo.-

verkocht € 350,00