1200-1299 Topografie Indonesië e.a.

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1210
[Java] Java. Seine Gestalt, Pflanzendecke und innere Bauart.
-Von Franz Junghuhn. Nach der zweiten, verbesserten Auflage des holländischen Originals in's Deutsche übertragen von J.K. Hasskarl. Zweite Ausgabe. Leipzig, Arnoldische Buchhandlung, 1857, 3 delen, VI,483,(1); XII,964; X,316 p., met uitslaande chromolitho, vele uitslaande lithografische profielen en kaarten van bergen en vulkanen, illustraties in de tekst, contemporain uniform verguld halfleer, groot 8vo.-

verkocht € 200,00
kavel: 1211
[Palembang] Proeve eener beschrijving van het gebied van Palembang,
-(Zuid-Oostelijk gedeelte van Sumatra,) door W.L. de Sturler. Met eene Kaart en eene Tabel. Groningen, J. Oomkens, 1843, (8),210 p., met uitslaande gelithografeerde kaart, 1 uitslaande litho "verklaring van het Bentjong-schrift" en 1 andere litho, contemporain goudgeletterd half marokijn. Bijgebonden: Bijdrage tot de kennis en rigtige beoordeeling van den zedelijken, maatschappelijken en staatkundigen toestand van het Palembangsche gebied, door W.L. de Sturler. Ibid., J. Oomkens J. Zoon, 1855, (4),177,(3) p.-
€ 100 - € 200
kavel: 1212
Vrijmoedige gedachten over Neêrlands Indië
-en over de regering van den gouverneur-generaal Van der Capellen, door J.E. Doornik, med. doct. Amsterdam, C.G. Sulpke, 1826, (4),XVI,314 p., contemporain halfleer met vergulde rug.-
€ 100 - € 200
kavel: 1213
[Militaria] Oost-Indische oorlogen,
-of listen, hinderlagen en verdedigings-wijze der inlandsche volkeren, waargenomen in de onderscheidene oorlogen op de Moluksche eilanden, Cheribonsche, Bantamsche en Malakkasche landen; in de jaren 1817, 1818, 1819 en 1820. Ten dienste der officieren en onder-officieren, dienstdoende in de Indische armee (...) door den Majoor P.F. Vermeulen Krieger (...). Voor rekening van den Auteur. Breda, Broese & Comp., 1829, (2),VIII,81,(3) p., met 6 afbeeldingen op 5 gelithografeerde platen, contemporain halfleer.-

verkocht € 240,00
kavel: 1214
Geschiedenis van sultan Abdoel Moeloek, koning van Barbarije.
-Bezongen in het hedendaagsch Djohorsch Maleisch door Zijne Hoogheid Radja Ali Hadjie, onderkoning van Riouw. Vrij vertaald door Dr. P.P. Roorda van Eijsinga (...). Batavia, Bataviaasch Genootschap, 1848, (2),89 p., contemporain blauw papieren omslag.-
€ 70 - € 140
kavel: 1215
[Borneo] The expedition to Borneo of H.M.S. Dido
-for the suppression of piracy: with extracts from the journal of James Brooke Esq. of Sarawak (...). By Captain the Hon. Henry Keppel, R.N. Third edition. With an additional chapter, comprising recent intelligence, by Walter K. Kelly. Londen, Chapman and Hall, 1847, 2 delen, XIV,429; VIII,315 p., beide delen met gelithografeerd frontispiece, in totaal 6 (groot) uitslaande gelithografeerde kaarten, 9 litho's en 1 uitslaande tabel, oorspronkelijk blindgestempeld linnen.-
€ 200 - € 400
kavel: 1216
A visit to the Indian Archipelago, in H.M. Ship Maeander.
-With portions of the private journal of sir James Brooke, K.C.B. By Captn. the Hon. Henry Keppel. New Edition. Londen, Richard Bentley, 1853, XVII,(3),586,(2) p., met groot uitvouwbare gelithografeerde kaart los in achterpocket en met 8 getinte litho's naar O.W. Brierley, oorspronkelijk blindgestempeld en verguld linnen, 4to.-

verkocht € 300,00
kavel: 1217
Apo-Kajan. Een filmreis naar en door centraal-Borneo.
-Door H.F. Tillema. Amsterdam, Van Munster, (1938), 267 p., met 336 illustraties, oorspronkelijk gedecoreerd linnen (ontwerp Fré Cohen), groot 4to (vrij schutblad mist bovenhoek, rug verkleurd). Met: Zonder Tropen geen Europa! Door H.F. Tillema. Bloemendaal, de auteur ("niet in den handel"), 1926, 264 p., 334 illustraties, oorspronkelijk omslag (deels verkleurd en kleine beschadiging op rug), folio. En met: Het Paradijs van Java door Wijnand Kerkhoff. Leidschendam, de auteur, zonder datum (1939), (12) p. inleiding en index en 68 p. met afbeeldingen, oorspronkelijk verguld linnen, folio.-

verkocht € 80,00
kavel: 1218
"Kromoblanda". Over 't vraagstuk van "het Wonen" in Kromo's groote land
-Door H.F. Tillema. Den Haag, H. Uden Masman (1-5)/ N.V. "Adi-Poestaka" (6), 1915-1923, 6 delen in 7 banden, met gekleurde kaarten, plattegronden en talloze ingeplakte fotografische platen, contemporain uniform halflinnen met de oorspronkelijke voor-omslagen opgeplakt, folio.-
€ 400 - € 800
kavel: 1219
Priangan. De Preanger-Regentschappen onder het Nederlandsch bestuur tot 1811.
-Door Dr. F. de Haan. Uitgegeven door het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. Batavia/ Den Haag, G. Kolff/ M. Nijhoff, 1910-1912, 4 delen, met frontiepiece overzichtskaart in deel 1, frontispiece portret in deel 3 en 29/18 platen in deel 1-2, uniform gebonden: gedrukte platten met linnen rug, 4to.-
€ 200 - € 450