1200-1299 Topografie Indonesië e.a.

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1220
[Sumatra] Algemeene kaart van Soematra
-Banka en den Riouw-Lingga Archipel, Dornseiffen en Pleyte, Amsterdam, Seyffard's Boekhandel, 2e druk, 1896.-
€ 150 - € 300
kavel: 1221
[Occultisme] De Javaansche geestenwereld
-en de betrekking, die tusschen de geesten en de zinnelijke wereld bestaat, verduidelijkt door Petangan's of tellingen bij de Javanen in gebruik, door H.A. van Hien. Semarang, G.C.T. van Dorp, 1896, 4 delen in 1 band, XII,244,(2); VII,(1),174,(2); (4),223,(1),6; (4),173,(3),3 p., illustraties, contemporaine platten met eenvoudige vernieuwde leren rug, groot 8vo.-
€ 400 - € 800
kavel: 1222
-en de betrekking, die tusschen de geesten en de zinnelijke wereld bestaat verduidelijkt door Petangan's bij de Javanen en Soendaneezen in gebruik. Door H.A. van Hien. Zesde en verbeterde druk. Batavia, G. Kolff & Co., (1933-ca. 1944), 3 delen, (2),VI,425; (4),338; (4),574 p., oorspronkelijk uniform linnen.-

verkocht € 200,00
kavel: 1223
Reisen in den Molukken, in Ambon, den Uliassern, Seran (Ceram) und Buru.
-Geologischer Theil, von K. Martin. Leiden, E.J. Brill, 1897-1903, 3 delen, V,(3),98; (2),99-197,(3); (2),203-296,IX,(3) p., met 6 uitslaande gekleurde kaarten, 1 profiel (op kaart 6), 15 platen en 42 illustraties in de tekst, oorspronkelijk uniform omslag, 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 1224
[Militaria] De oorlog tusschen Nederland en Atchin.
-Onder redactie van George Kepper, kapitein der genie. Rotterdam, Nijgh en van Ditmar, 1874, (4),256 p., 1 getint lithografische kaart (van 2) en 14 (getint) lithografische platen, portretten, gezichten en plattegronden, later halfleer, linnen platten met oorspronkelijk kartonnen achter- en voorplat opgeplakt, folio.-
€ 150 - € 300
kavel: 1225
[Militaria] Vijf jaar gedetacheerd. Indische schetsen.
-Door L.E. Gerdessen. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1873, (12),304 p., met getint lithografisch frontispiece, eenvoudig contemporain halflinnen. Met: P. Sorgdrager Gepens. Ritmeester K.N.I.L. Gesprekken met den Pangeran. Geïllustreerd met penteekeningen van den schrijver. Poerwokerto, J.D. de Boer, 1936, VIII,110 p., illustraties, oorspronkelijk omslag (zeer zeldzaam, slechts 2 exemplaren in Picarta, kleine defectjes). En met: Van Oorlog en Vrede door W. Jaeger. Gep. Kapitein van het N.-I. Leger. Amsterdam, A.M. van den Broecke, 1896-(1897), 2 delen, (6),182; (6),181 p., oorspronkelijk bijna uniform omslag (ruggen versterkt met plakband, omslag deel 2 licht beschadigd) en 1 andere (5). -

verkocht € 70,00
kavel: 1226
The History of Sumatra, containing an account of the Government,
-Laws, Customs and Manners of the Native Inhabitants with a description of the natural productions ans a relation of the ancient political state of that island. William Marsden, London: printed for the author, by J. M'creery and sold by Longman, Hurst, Rees, Orme and Brown, 1811.-

verkocht € 300,00
kavel: 1227
De Gong-fabricatie te Semarang
-beschreven door Edw. Jacobson en Mr. H.J. van Hasselt. Met 12 platen in lichtdruk en 12 afbeeldingen in den tekst. Z.pl., Boekhandel & Drukkerij voorheen E.J. Brill, 1907, VI,(2),64 p., 12 platen en 12 afbeeldingen in de tekst (in Duits en Nederlands), groot 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 1228
Inleiding tot de Hindoe-Javaansche kunst
-door Dr, N.J. Krom. Tweede, herziene druk. Den Haag, M. Nijhoff, 1923, 2 tekstdelen en 1 platendeel, XVI,(1),490; VIII,491; 7 p., met 112 platen en (uitslaande) kaarten en plattegronden, oorspronkelijk uniform verguld linnen, 4to (zeer goed exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 1229
Hindoe-Javaansche geschiedenis.
-Door Dr. N.J. Krom. Den Haag, M. Nijhoff, 1926, (6),494 p., met 2 uitslaande kaarten, oorspronkelijk goudgeletterd linnen, 4to. Met: Naar Lombok. Door C.J. Neeb (...) en W.E. Asbeek Brusse. Soerabaja, F. Fuhri & Co., 1897, 285 p., met 131 (van 135) platen, latere stoffen band, 4to (incompleet en met diverse kleinere defecten, verkocht met alle feilen) en met 3 andere door Krom en V.I. van de Wall (5)-
€ 50 - € 100