1200-1299 Topografie Indonesië e.a.

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1251
[Sumatra] Histoire de Sumatra,
-dans laquelle on traite du Gouvernement, du Commerce, des Arts, des Loix, des Coutumes & des Moeurs des Habitans; des Productions Naturelles, & de l'ancien état politique de cette Isle. Par. M. William Marsden (...). Traduite de l'Anglois sur la deuxième édition (...) par M. Parraud. Parijs, Buisson, 1788, 2 delen, (4),16,363,(1);(4),353,(3) p., met uitslaande gegraveerde kaart van het eiland en uitslaande plaat met 3 inheemse alfabetten, contemporain uniform gemarmerd ("kattenpootjes") kalfsleer, ruggen verguld (verguldsel wat vervaagd).-

verkocht € 120,00
kavel: 1252
[Java] De Indische Archipel, in het bijzonder het eiland Java
-beschouwd in de zeden, wetenschappen, talen, godsdienst, beschaving, koloniale belangen en koophandel van derzelver inwoners; door John Crawfurd, f.r.s., voorheen Britsch resident bij het hof van den sultan van Java. Uit het Engelsch vertaald. Haarlem, Wed. A. Loosjes (gedrukt door H. Bakels te Amsterdam), 1823-1825, 3 delen, XXII,332,(2); LXXII,434,(1); LX,538,(1) p., 3 versch. gegraveerde frontispieces, groot uitslaande handgekleurde gegraveerde kaart van de gehele archipel en de Filipijnen naar J. Walker, 2 gegraveerde platen en 1 handgekleurde aquatint, uniform modern leer met de oorspronkelijke vergulde rugstrippen in delen opgeplakt.Plaat van de Borobudur verstevigd met papier aan de achterzijde. -

verkocht € 460,00
kavel: 1253
[Kinderboeken] Naar en in Tropisch Nederland.
-Aardrijkskundig Lees-Leerboek over Ned. Oost-Indië voor de scholen in Nederland door J.W. Croes, Oud Indisch Schoolhoofd. Rijswijk, Blankwaardt & Schoonhoven, (1916-1925), 3 delen in 1 band, 235,(1); 222,(1); 306,(2) p., met 19 kaartjes en 221 illustraties, oorspronkelijk goudgeletterd halfleer.-
€ 100 - € 200
kavel: 1254
[Kinderboeken] De schat van den Javaan door Th. J.A. Hilgers.
-Deventer, Ae.E. Kluwer, 1900, (4),161,(2) p., 4 platen, oorspronkelijk goudgeletterd geïllustreerd linnen door C.H.F. Wöhrmann (Zutphen) (goed exemplaar). Met: De zwarte jager. Avonturen in de wildernissen, wouden en zeeën van Nêerlandsche Indië door Cheribon. Derde druk. Amsterdam, L.J. Veen, (1888), 215,(1) p., met 2 chromolitho's, oorspronkelijk goudgeletterd en geïllustreerd linnen door Langerveld (goed exemplaar). En met 11 soortgelijke (13).-

verkocht € 80,00
kavel: 1255
Bijdragen tot de kennis der Nederlandsche Oost-Indische bezittingen,
-door L. van Vliet. Rotterdam, H. Nijgh, 1846, 2 delen in 1 band, XII,348; 432 p., contemporain halflinnen.-

verkocht € 70,00
kavel: 1256
Djawa. Tijdschrift van het Java-Instituut.
-Onder redactie van: Professor Dr. Raden Ario Hoesein Djajadiningrat, J. Kats, S. Koperberg, en M. Soeriadiradja. 6e jaargang. (Batavia), Java-Instituut, 1926, (2),374,(2) p., met platen, contemporain halflinnen met oorspronkelijke achteromslagen van de afleveringen ingebonden, oorspronkelijk vooromslag opgeplakt op voorplat, groot 4to. Met: hetzelfde tijdschrift, 7e jaargang No. 5 en 6 (1927) en Mededeelingen van de Kirtya Liefrinck-Van der Tuuk, aflevering 16 (Singaradja/Jogjakarta, 1941) (3) -
€ 50 - € 100
kavel: 1257
[Maijer, L.Th.] De Haarwervels op het lichaam van het paard,
-als kenteekenen van zijne goede en slechte eigenschappen. Door L.Th. Meyer [= Maijer]. Naar Javaansche gegevens bewerkt en met teekeningen verduidelijkt. Batavia, G. Kolff & Co., 1915, 101 p., met 7 uitslaande platen, oorspronkelijk omslag.-
€ 80 - € 160
kavel: 1258
Een woord over Sumatra in brieven
-verzameld en uitgegeven door A. Pruys van der Hoeven (Assistent-Resident). Rotterdam, H. Nijgh, 1864, 2 delen in één band, (4),90; (4),92,(1) p., modern halflinnen.-
€ 70 - € 140
kavel: 1259
[Studentica] Aelbrecht , hertog in Beieren, graaf van Holland enz.,.
-binnen Enkhuizen in 1396. 8 lithographieën door Etienne Bosch. Leiden, H. Kleyn, (1900), 8 litho's gedrukt in groen met de bovenhoeken opgezet op kartonnen dragers, letterdruk "Toelichting der platen", los als uitgegeven in oorspronkelijke gedecoreerd linnen portfolio, oblong groot folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 1260
[Studentica] Kleine gedichten voor de lieve jeugd aan de Hoogere Scholen,
-naar Mr. Hieronymus van Alphen, door een student [= H. Fabius]. (Eerste-)Tweede bundel. Zesde Druk/ Vijfde Druk. Amsterdam, Wed. C.J. Borleffs en Ten Have, 1856, 2 delen in 1 band, 36;18,(2) p., gelithografeerd frontispiece en 3 platen ("etsjes") door Alexander Ver Huell, oorspronkelijk linnen, klein 8vo (zeer goed exemplaar). Met: 2 andere edities van hetzelfde werkje (totaal 3).-
€ 50 - € 100