veiling / 22 oktober 2014 / 1200-1299 Topografie Indonesiƫ e.a.
[1205] [1206] [1207] [1208] [1209]
kavel: 1207 verkocht € 2000,00

[Raffles] The history of Java.

By Thomas Stamford Raffles (...). In two volumes. With a map and plates. Londen, gedrukt door Cox and Baylis voor Black, Parbury and Allen, en voor John Murray, 1817, 2 delen, 1ste druk, XLVIII,479; VIII,288,(4),CCLX (aanhangsel) p., groot uitslaande gegraveerde kaart, 2 frontispieces, 65 aquatinten/ gravures waarvan 10 handgekleurde kostuumplaten, contemporain uniform kalfsleer, ruggen rijk verguld met 2 contrasterende titelschildjes, 4to.
Beide delen missen de Franse titel en zijn voorzien van een nieuwe rug met gebruikmaking van de oorspronkelijke rugstrips (beschadigd). Deel 1 heeft p. 361-362 ongenummerd en opgenomen als plaat in de platenindex zoals altijd; deel 2 heeft p. 239-240 verkeerd gebonden na p. 247. Al met al een goede set.

Van deze eerste editie werden slechts 900 exemplaren gedrukt. Nog steeds het grote standaardwerk over Java.