1400-1552 Oude boeken - Topografie

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1400
China. Toestand en vooruitzichten van dat rijk;
-inzonderheid ten aanzien der evangelie-verspreiding; met narigten omtrent de oudheid, uitgestrektheid, bevolking, benevens de letterkunde en godsdienst der Chinezen. Door W.H. Medhurst (...). Uit het Engelsch vertaald door Adr. van Deinse (...). Rotterdam, Van der Meer & Verbruggen, 1839, 2 delen, XX,303; IX,(1),302,(2) p., met handgekleurd lithografisch frontispiece in deel 1, 10 houtgegraveerde illustraties op 5 platen, beide delen met (identieke) houtgegraveerde titelillustratie, 1 uitslaande tabel, contemporain karton (deel 1)/ oorspronkelijk gelithografeerd karton.-
€ 350 - € 700
kavel: 1401
Voyage par le Cap de Bonne-Espérance a Batavia, a Bantam et au Bengale,
-en 1768, 69, 70 et 71, par J.S. Stavorinus; chef d'escadre de la République Batave; avec des Observations sur la Navigation et le Commerce de ces Contrées, ainsi que sur le Caractère, les Moeurs et la Religion des Peuples qui les habitent. Traduit du Hollandois par H.J. Jansen. Orné de trois cartes. Parijs, H.J. Jansen, 1798, VIII,434,(1) p., met een uitslaande gegraveerde plattegrond van Batavia, en uitslaande gegraveerde kaarten van een deel van de Ganges en van Kaap de Goede Hoop, later eenvoudig papieren omslag.-
€ 350 - € 700
kavel: 1402
Voyage autour du monde par. M. Jacques Arago.
-Brussel, Société Typographique Belge, Ad. Wahlen et Compagnie, 1840, (4),570 p., gelithografeerd portret en 61 platen, contemporain halfleer met vergulde rug, groot 8vo.-
€ 150 - € 300
kavel: 1403
[Suriname]. (Kolonisatie van Europeanen te Suriname, door A. Halberstadt).
-(Leiden, de auteur, 1871), (2),130,(2)p., met 96 (van 99) illustraties naar P.J. Benoit op 48 (van 49) gelithografeerde platen, oorspronkelijke platten met nieuwe linnen rug, folio.-

verkocht € 320,00
kavel: 1404
[Suriname] Kaart van Suriname
-naar de opmetingen van J.F.A. Cateau van Rosevelt en J.F.A.E. van Lansberge, aangevuld tot 1898 met die van - en geteekend door W.L. Loth. Amsterdam, J.H. de Bussy, 1899, chromolithografische kaart, 96 x 105 cm., in 24 delen opgeplakt op linnen, in oorspronkelijke schuifdoos.-
€ 200 - € 400
kavel: 1405
[Suriname]. Suriname studie-syndicaat. Rapport der studie-commissie
-naar aanleiding van haar bezoek aan Suriname. Rotterdam, Gebr. Tuinzing, z.d. (1919), (6),215,(2) p., met 42 fotografische illustraties op 21 platen, eenvoudige linnen band, groot 4to.-

verkocht € 70,00
kavel: 1406
A narrative of the Expedition to Holland
-in the autumn of the year 1799, illustrated with a map of North Holland and seven views of the principal places occupied by the British forces. E. Walsh, M.D. London, G.G. and J. Robinson, 1800.-

verkocht € 350,00
kavel: 1407
Hollands Arcadia of de vermaarde Rivier den Amstel
-Vertonende alle deszelfs lustplaatzen, herenhuizen en dorpen; Zig uitstrekkende van Amsterdam af door Ouderkerk, Abcoude, Baembrug tot Loendersloot (..), l'Arcadie Hollandoise (..) door Abraham Rademaker, Amsterdam, Leonardus Schenk, 1730.-
€ 600 - € 1200
kavel: 1408
[Cartografie] De VII Vereenigde Nederlandsche Provinciën,
-naar de nieuwste meetingen naauwkeurig getekend en in koper gebragt door Christiaan Sepp en Zoon, Amsterdam, J.C. Sepp, 1773.-
€ 2200 - € 3000
kavel: 1409
[Cartografie] [Wandkaart] Nieuwe Etappe-Kaart
-van het Koninkrijk der Nederlanden op de schaal van 1 : 200.000. Vervaardigd op het Topografisch bureau van het Departement van Oorlog. 1848.-
€ 600 - € 900